Vianoce sa blížia, a Paulinu, predavačku šperkov práve opustil jej priateľ. Práve preto jej padlo vhod nečakané pozvanie personálneho šéfa maxa stráviť Vianoce na ich rodinnej chate v Allgäu. Maxovi rodičia sú očarení jeho novou priateľkou. A Paulína? Necháva tejto falošnej hre voľný priebeh. (oficiální text distributora)

freddy

Když člověk nemá žádné plány na Vánoce, tak přijde vhod pozvání vašeho šéfa na jeho rodinné sídlo v horách. Sníh, přátelská rodinná atmosféra a Vánoce na horách totiž mají svou poetiku a mít tu možnost, tak já osobně bych neváhal ani vteřinu. Hlavní hrdinka sice chvilku váhala, ale nakonec na nabídku svého šéfa kývla a i když původně měla jeho partnerku jen předstírat, nakonec, jak už to tak bývá, se z toho zrodila láska. Tenhle film má několik velmi zajímavých kladů, jako je nádherné prostředí (to se týká interiérů i exteriérů), plno sněhu a trochu té vánoční atmosféry. Bohužel je zde ale i pár výrazných nedostatků, jako je rozvleklost a občasná nesmyslnost děje, hudba jak kdyby člověk sledoval nějaký napínavý thriller a nikoliv romantický film, a vůbec celý film vykazuje znaky klasických německých romantických filmů nevalné kvality. Nicméně jak jsem zmínil, jsou zde i pozitiva, a tak si tento vánoční film nezaslouží zase nějaké úplně špatné hodnocení, ale bohužel v mých očích se jedná o podprůměrný film, kterému více než dvě hvězdy prostě udělit nemohu. ()