Das Schneeparadies (TV film)

Snehový raj

Romantický

Německo, 2001, 90 min

• freddy

Když člověk nemá žádné plány na Vánoce, tak přijde vhod pozvání vašeho šéfa na jeho rodinné sídlo v horách. Sníh, přátelská rodinná atmosféra a Vánoce na horách totiž mají svou poetiku a mít tu možnost, tak já osobně bych neváhal ani vteřinu. Hlavní hrdinka sice chvilku váhala, ale nakonec na nabídku svého šéfa kývla a i když původně měla jeho partnerku jen předstírat, nakonec, jak už to tak bývá, se z toho zrodila láska. Tenhle film má několik velmi zajímavých kladů, jako je nádherné prostředí (to se týká interiérů i exteriérů), plno sněhu a trochu té vánoční atmosféry. Bohužel je zde ale i pár výrazných nedostatků, jako je rozvleklost a občasná nesmyslnost děje, hudba jak kdyby člověk sledoval nějaký napínavý thriller a nikoliv romantický film, a vůbec celý film vykazuje znaky klasických německých romantických filmů nevalné kvality. Nicméně jak jsem zmínil, jsou zde i pozitiva, a tak si tento vánoční film nezaslouží zase nějaké úplně špatné hodnocení, ale bohužel v mých očích se jedná o podprůměrný film, kterému více než dvě hvězdy prostě udělit nemohu.(24.12.2012)