Poslední pomazání

Last Rites

Posledné pomazanie

Thriller

USA, 1988, 103 min

Bellisario je především seriálový režisér a je to znát. Na 100 minut času nedokáže rozvrhnout a odvyprávět příběh a užívá stejných postupů jako v seriálovém formátu, takže asi ani nepřekvapí uspěchané poslední minuty. Příběh by zasloužil minimálně o 30 minut delší stopáž s lepším vedením, přesto se mi docela líbil. Mafián Gene je kvůli nevěře zabit svoji ženou, dcerou mafiánského bosse. Vina za jeho smrt padne na Genovu milenku Angelu. Mafie ji chce zabít a ona hledá ochranu u kněze Michaela, který byl kdysi Genovým přítelem. Michael se do věřící Angely zamiluje a bojuje s pokušením.... Vsadil bych boty, že se režisér inspiroval Kmotrem a Michaelovu postavu napsal podle Michaela z Kmotra. I zde je Michael syn "kmotra", který nechce mít s mafií nic společného. Je to i solidně udělané, ale skoro každé scéně něco málo chybí k lepšímu zážitku, ať už je to přepáleně kýčovitá hudba (málem se to povedlo), tuctová režie nebo přehrávání. S kvalitnější režií by to bylo o dost lepší, ale nenudil jsem se. Na 4 hvězdy to není, katastrofa na 1 také ne. Rozhodně nečtěte popisek filmu, který vyspoileroval celý děj. Tady by mě docela zajímalo, proč si 5150 myslí, že se Michael zachoval jako krysa. Mě konec naopak potěšil. Vaya con Dios. :-))(4.3.2018)

• 5150

Už podle obsahu je patrné, že tohle bude tedy něco. Obavy se záhy potvrdí a můžeme jen užasle sledovat, jak tvůrci několikrát otočí dějem o 180 stupňů. Hlavní postava otec Michael (Tom Berenger) se v závěru zachová jako krysa, ale naštěstí to jistí závěrečné titulky.(3.1.2006)