Tragická ztráta, zahrada pod nadvládou drzého ptáka a manžel, který už neví, jak dál. S touhle ženou se teď život zrovna nemazlí. (Netflix)

Trailer

maddy

Depresia pre celú rodinu. A jeden z tých filmov, ktorému najviac škodí to, že na tú vážnejšiu strunu nehrá o niečo intenzívnejšie. The Starling síce pojednáva o vážnej téme straty dieťaťa, ale neustále zbytočne balancuje medzi komédiou a serióznou drámou a tak vo výsledku neponúka plnohodnotný zážitok ani z jedného žánru. Občas dokáže byť až kruto pravdivým filmom, občas zbytočne infantilným (celá zápletka s digitálnym vtákom tu je zbytočne a pôsobí až prehnane naivne) a Mellisa McCarthy stále hraje Melissu McCarthy. Neurazí, nenadchne, ale od Theodora Melfia by som po vynikajúcom St. Vincent čakal rozhodne viac. CELKOVO: 6/10 (mňa našťastie nie, ale pokiaľ vás svojim herectvom otravuje Melissa McCarthy, tak si jeden bod strhnite, nepredvádza tu nič iné než v predošlých filmoch) ()

Arsenal83

Ďakujem za varovanie od Jara Krafcika, pretože ja Melissu McCarthy naozaj nemusím. Ale na prekvapenie sa tento film dal celkom zvládnuť. Napriek ťažšej téme ohľadom zlého psychické stavu, depresií či myšlienok na samovraždu sa podarilo tento film odprezentovať s ľahkosťou a pozitivitou. Priniesol také malé posolstvo, že všetko sa dá prekonať. A v tom vidím prínos. ()

misterz

Ocucané, ako kilové lízatko v paprčiach malého cigánčaťa. Toľko pátosu a vytečeného sentimentu človek len tak vo filme neuvidí, klobúk dole. Dejová linka nepovie nič. To je len samé nasadanie a vysadanie z auta, lietajúci vták, šuchtajúci sa manžel a vážne sa tváriaca Melissa McCarthy. Čo je svojim spôsobom nezvyk, keďže hráva väčšinou iba v strelených komédiách. Takže to filmu len škodilo. A vlastne to ani nie je dôležité, ide len o také banálne sa vyrovnávanie sa so stratou, nudné až strach. A bez emócií samozrejme. Na hranici odpadu. 30/100 ()

Malarkey

Je zajímavé komedianty Chrise o´Dowda a Melissu McCarthy sledovat ve vážném tématu, byť si vtipné momenty stejně neodpustili. Špaček je nicméně ve výsledku stejně taková ta klasická rodinná depina. Smutný příběh, který má to štěstí, že se jmenuje Špaček, a že tu zásadní roli má i jeden nejmenovaný opeřenec. Hned se na ten smutný námět kouká tak nějak líp. ()

M.i.k.e

technická stránka v pohodě,Melissa McCarthy i Chris O´Dowd vážnější role zvládají taky v pohodě a téma ztráty dítěte (s následnou snahou vyrovnat se se ztrátou) je dostatečně silné.Přesto je ale výsledek pouze průměrné rádoby slzopudné drama.které sice neurazí,ale zároveň nevzbudí ty emoce které by mělo a chtělo.Zcela určitě je nevzbudí v takové míře v jaké by si takové téma zasloužilo...50% ()

• Natáčelo se v New Yorku (USA) a v Calabasasu (Kalifornie, USA). (SONY_)