Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nebývale otevřený dokument Chinaski: Každej ví kulový ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů, byly také deprese, hádky, rozpady přátelství nebo nutnost vyrovnat se se smrtí kapelníka Pavla Grohmana. Režie časosběrného dokumentu, který vznikal pět let, se ujal režisér Pavel Bohoněk. Hlavní aktéři Michal Malátný a František Táborský před divákem nic netají a bez obalu popisují své tehdejší pocity a rozhodnutí. Velký prostor dostali i bývalí členové Petr Rajchert, Adam Stivín, bratři Škochové, Marpo nebo Petr Kužvart. Cenné svědectví přinášejí bývalí a současní manažeři Milan Pešík, Hana Petřinová, Marcel Vyšín z Universal Music nebo Ladislav Vajdička z BrainZone. Kariéru Chinaski reflektují i hudební novinář Jaroslav Špulák, rádio pluggerka Marta Říhová, muzikantští kolegové David Koller a Petr Janda nebo herec Zdeněk Svěrák. (Bioscop)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

kajas 

všechny recenze uživatele

Kdo nezná ani jednu písničku od Chinaski, ať hodí kamenem. Skupina, která patří již bezmála třicet let mezi nejoblíbenější hudební celky u nás, si prošla několika velkými krizemi (tragická smrt bubeníka Pavla Grohmana, hádky, nečekaná obměna členů kapely). Právě tyto momenty se snaží reflektovat časosběrný dokument, ve kterém má logicky největší prostor frontman skupiny Michal Malátný následovaný dalším členem Chinaski Františkem Táborským. Jejich slova ale doplňuje také "druhá strana" - bývalí členové kapely nebo manažerka. Přímo na kameru samozřejmě nemusí zaznít úplná pravda, přesto si myslím, že Malátný a spol. vydali docela upřímnou a otevřenou zpověď o úspěších i nepříjemném zákulisí kapely. Pro fanoušky (mezi které se taky počítám) určitě doporučuji. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Hudební dokument o tom, že za vším hledej ženu (žena = Malátný). Nebo chcete-li, hudební dokument o „firmě“, kde se nebaví ani sponka se sešívačkou. Nebo chcete-li, hudební dokument o sexu bez lásky. Nebo chcete-li, hudební dokument o Michalovi s Michalem. Nebo chcete-li, hudební dokument, kterak Jídáš, pro pár lístků navíc, zradil. Nebo chcete-li, prostě jenom hudební dokument o jedné z nejpopulárnější tuzemských kapel posledních dekád. Dejme tomu první dvě třetiny, sice trochu (hodně) exhibice Michal Novotného alias Malátného, ale palec na horu za tu otevřenost ze všech stran. Toho nemám rád, s tím už se nechci vidět, ten mne vadil, ten je ta takovej a tamten zase makovej…..žádný mazání medu kolem huby…..sral mne, sere mne, srát mne bude a nazdar. Snad jenom ještě víc prostoru pro ty z druhé strany barikády, aby se nezainteresovaný divák nemusel spoléhat především na Malátného názory. Škoda poslední třetiny, která je už jenom strojenou reklamou na znovunabyté štěstí, ale za tu upřímnost v první hodině, za tu díky. ()

Reklama

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Tohle v životopise Chinaski doteď chybělo. Otevřené nahlédnutí do celé historie od vzniku až po současnost. Sleduju/poslouchám až od prvních hitů, mají tady hodně dobových fotek, Malátný to celé doprovází svým komentářem, který doplňují ostatní, ať už současní nebo bývalí členové dost otevřeným a přímým způsobem. Spousta věcí se tady řekne na rovinu jak to zřejmě je. Odhalené zákulisí proč se kdy měnili různí členové. Doporučuju. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Za mě v pohodě dokument. Na Chinaski jsem s hudbou začínal, bylo mi v té době okolo 13-14 let, takže mě jejich „Tabáček“ provázel dlouhé roky po debutu. Dozvěděl jsem se, jak celá skupina začínala, od útlého dětství interpretů a snaze se prosadit co by punkrockoví muzikanti v klubech, po postupný vzestup, až absolutní úpadek, jako byla smrt „Hrocha“, nebo tak ohromné ochladnutí vztahů mezi účastníky, že to v podstatě způsobilo jejich rozpad. Každý se k tomu vyjádřil po svém, každý si našel svou pravdu, ale i pocity nespravedlnosti a politování. Ke konci to trochu ztrácelo tempo, radši bych, kdyby dokument strávil víc času v zajímavějších částech před novým vzestupem, ale jinak říkám, fajn, edukativní podívaná, jelikož jsem se do této chvíle zajímal jen o jejich hudbu, ne o to, co jí mnohdy chtěli vyjádřit a co se dělo na pozadí. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Fanouškem Chinaski jsem byl tak do jejich třetího alba (1. Signální), pak se mi ještě sem tam líbila nějaká písnička (málo známé Skopová hlava, Letím jako blázen nebo Analog), ale Tabáčkem pro mě skončili. Ale postava Michala Malátného mi je jednak svým způsobem blízká (introvert, co moc nemá rád lidi) a zároveň je (nebo byl) vedle všech těch Kollerů, Kodymů nebo Střihavků tak nějak cool. Už jeho biografická knížka (tuším někdy z r. 2013) se skvěle četla a i tento dokument byl vlastně hrozně fajn. Cením upřímnost, cením dobové záběry a cením stylové ukončení jedné etapy kapely Chinaski (protože odteď, co si budem, je to prostě projekt Malátného s Táborským (viz. plakát k filmu) + najatí muzikanti, ať se kluci navzájem poplácávají po ramenou sebevíc). ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Věta: „Každej ví kulový,“ pochází z písně „Kapela“, která byla vydaná v roce 2014 na albu Rockfield. (SONY_)

Reklama

Reklama