Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Umělkyně Billie Eilish oceněná Grammy a na vrcholu žebříčku hitparád ve spolupráci s Disney představuje album „Happier than Ever“, což je filmový i koncertní zážitek. (Shr1nK)

vydumnica

Billie Eilish predstavuje svoj najnovší album Happier Than Ever unikátnym spôsobom - naživo v sprievode orchestra a celé to pôsobí ako balzam na dušu. Nie je to iba vyznanie lásky mestu Los Angeles, ale takisto všetkým fanúšikom Billie Eilish. Ako taký bónus je tu aj animovaná postavička Billie, ktorá celý projekt krásne oživuje. Je to vlastne taký dôkaz toho, že v jednoduchosti je krása. Stačí krásny hlas Billie Eilish, jedno pódium, jeden outfit, jeden orchester, trošku nápaditej animácie a vzniklo jedno veľmi pekné dielo, možno by som mohla povedať aj umelecké dielo, či minimálne umelecký zážitok! Asi dve pesničky sa mi nepáčili, ale všetky ostatné sú super. Billie je veľmi talentovaná mladá dáma, dnes sebavedomejšia, šťastnejšia a krajšia (ako blondínka) než kedykoľvek predtým. Celý album pôsobí na jej vek až veľmi dospelo, texty sú veľmi silné, emócie maximálne. Niekedy sa až divím, či toto všetko (napr. Your Power) sama prežila. Krásne sú aj Goldwing a Halley's Comet. ()

dr.horrible

Ona má dokonalý hlas a jej brat je génius. A obaja sú si vedomí toho, kto je ich primárnym fanúšikom. Môžeme teda teoretizovať, či sú niektoré ich texty tak nevyzreté úmyselne. Asi skôr áno.  Mne v mojom veku to ale trochu kazí dojem. Po prvom vypočutí sa mi Happier Then Ever album páčil menej ako debut, po opakovaných mi prídu dobré rovnako. Produkčne je táto jeho video časť šialene dobre zvládnutá, tak ma to ťahá až k piatim hviezdam, aj keď zo songov mi príde päťhviezdičková len možno štvrtina. ()

Necron

ta holka je neskutecna, vyzralost a citlivost v tomhle veku ...a zanr, ktery dela - dark pop - dokonala vec (text i hudba). ()

pushover

Emo děvče se zpovídá ze svých mindráků a mezitím zpívá tak 2/3 songů, které odpovídají cílové skupině jejích prarodičů. Ale prohání se po LA v pěknym oldtimeru Porsche. ()

Vančura

Vizuálně mě to úplně ohromilo a byl jsem z toho paf (obzvlášť z těch animovaných sekvencí), ten požitek z dokonalého obrazu a zvuku zde byl skutečně mimořádný. Billie Eilish mám rád už dlouho, a když jsem navíc viděl, že to režíroval Rodriguez (!) a že orchestr diriguje Gustavo Dudamel, což je manžel mé nejoblíbenější herečky M. Valverde, tak už jsem si skoro připadal jak v útulné společnosti starých známých. Navíc něco, co se jmenuje A Love Letter to Los Angeles, nemůžu už z principu nemilovat (podobně jako titulní píseň Happier Than Ever, která je podle mě zatím asi to nejlepší, s čím BE přišla). ()