První liga

Major League

Prvá liga

Komedie / Sportovní

USA, 1989, 107 min

Táto komédia je pre mňa legendárnou a dokázala mi srdcu viac priblížiť inak pre mňa v realite totálne nudný a hlúpy šport bejzbal. Veľa hlášok, oddychový film, chytľavá pieseň, bláznivé správanie, oblečenie a účes Charlieho Sheena, no najmä nezabudnuteľné komentovania súpisky a pripravovanie sa na sezónu, či odplata svojej šéfke. Mal som z toho dobrý pocit, má to svoje čaro aj po rokoch.(13.4.2013)

No jaksi nechápu to docela malé hodnocení a hlavně menší, než Náhradníci apod. Neřikám že zrovna zmínění Náhradníci jsou ňácí špatní, ALE zas že by tohle bylo vyloženě o zmíněná procenta horší, se mi teda nezdá, ale tak všem se líbí něco jiného no :-) mne zde hodně potěšili všeci herci v hlavních rolích, hlavně Wesley a jeho komická role, což sem dost čuměl :-D jinak Berenger sympatický a Sheen nemohl jinak než potěšit, a jelikož já jsem přivrženes všech sportovních filmů a o Basebolu nevyjímaje, nemohu dát méně než 5(21.12.2011)

Počas premiéry filmu musel mať tento film neskutočné ohlasy, najmä americké publikum to muselo zožrať aj s navijakom. Bohužiaľ v dnešnej záplave jemu podobných zaniká vo vodách priemernosti. Aj keď všetko funguje ako má, je to vtipné a ako tradičná komédia na príjemné nedeľné poobedie je ideálna. Dnešného diváka možno ešte poteší príjemná zostavička hercov. 65%.(21.6.2015)

Po všech stránkách průměrná sportovní komedie s průměrnym Berengerem, průměrnym Sheenem a průměrnym Snipesem. Film celou dobu ubíhá podle očekávanýho scénáře, občas i pobaví a hlavně je důležitý, že nenudí. Posledních cca 30 minut je sice jedno velký klišé, ale to je v případě sportovních filmů celkem normální a já ani nic jinýho nečekal. Jinak baseball mě sice zrovna dvakrát nebere, ale oproti třeba fotbalu má ve filmech velkou výhodu. Když herci předstíraj, že uměj hrát fotbal, vypadaj obvykle jako dementi. V případě baseballu se to dá sestříhat tak, že herci vypadaj celkem uvěřitelně. Průměrnej film - průměrný hodnocení. Jestli máte baseball rádi, tak si klidně přidejte hvězdičku navíc.(2.3.2012)

Parádní záležitost, podobný jako Náhradníci, ale tohle mi přišlo pravdivější a upřímější co se týče životů profi sportovců. O zápasech ve filmu raději pomlčim, klasickej americkej happyend, ale na to už musíme být u takových filmů zvyklí. Spousta známej tváří, hlavně asi Sheen, Snipes, Berenger a Russo. Jako zábavnej film prostě super(12.6.2011)

• - Charlie Sheen v roku 2011 priznal, že pred natáčaním filmu užíval steroidy na zvýšenie svojej výkonnosti. (dalver)

• - Samotný klub Cleveland Indians skutočne v 90. rokoch prežil najúspešnejšie obdobie svojej histórie. (dalver)

• - Film aj jeho pokračovanie sa natáčali v Milwaukee, na štadióne konkurenčných Brewers. (dalver)