Reklama

Reklama

V nejvyšší lize získávají hráči baseballu bohatství a slávu, někteří z nich se stávají legendami. Není tu místo pro nezkušené zelenáče nebo stárnoucí atlety. Snad kromě mužstva Clevelandu. Veterán baseballu se zdravotními problémy, podmínečně propuštěný mladistvý delikvent... V tomto roce možná ve výběru Clevelandských Indiánů nejsou hráči, v jaké clevelandští fanouškové vždycky doufali, ale je to skupina mužů, kteří jsou rozhodnuti vytěžit ze své šance co nejvíc. A s týmem, jako je tento, se může stát cokoliv. (Warner Home Video CZ)

(více)

Recenze (105)

tron 

všechny recenze uživatele

„Čo je to za mená? Polovicu z nich nepoznám, druhá je za zenitom alebo sa k nemu ani nikdy neprepracovala. A tento je mŕtvy.“ – „No tak ho vyčiarknite.“ PRVÁ LIGA sa snaží kráčať v rovnocenných šľapajach kvalitných športových snímok, ale márna snaha. Jednak je tu priemerný, predvídateľný scenár (všetkými, i samými sebou, odpisovaní babráci získajú druhú šancu a po sérii fiásk si stúpia do svedomia a získajú slávu, rešpekt a ženy), jednak čudné herecké obsadenie (Sheen, Berenger, Snipes) a jednak ladenie do komediálnej roviny. Táto troj-kombinácia sa postarala o to, že PRVÁ LIGA nemá právo radiť sa po bok takých baseballových klasík, ako sú PRIRODZENÝ TALENT či IHRISKO SNOV. Napriek prítomnosti veľmi zábavného woodoo kúzelníka. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Po všech stránkách průměrná sportovní komedie s průměrnym Berengerem, průměrnym Sheenem a průměrnym Snipesem. Film celou dobu ubíhá podle očekávanýho scénáře, občas i pobaví a hlavně je důležitý, že nenudí. Posledních cca 30 minut je sice jedno velký klišé, ale to je v případě sportovních filmů celkem normální a já ani nic jinýho nečekal. Jinak baseball mě sice zrovna dvakrát nebere, ale oproti třeba fotbalu má ve filmech velkou výhodu. Když herci předstíraj, že uměj hrát fotbal, vypadaj obvykle jako dementi. V případě baseballu se to dá sestříhat tak, že herci vypadaj celkem uvěřitelně. Průměrnej film - průměrný hodnocení. Jestli máte baseball rádi, tak si klidně přidejte hvězdičku navíc. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Tímto výkonem daroval Vaughn Yankees mety zdarma. Jak je to možné, že ostatní trefují." Nikdy jsem nepochopil, proč mne paní Phelpsová nezapsala na soupisku Cleveland Indians místo toho zemřelého hráče, protože válím baseball přibližně stejně dobře jako ten mrtvý a k poslednímu místu v tabulce by stačila má přítomnost na nadhazovacím kopci. Asi si myslela, že nominovat bandu dementů pod vedením neúspěšného kouče bude stačit, ale tady se jasně ukázalo, že kalifornská nápravná je slušná soutěž, že rituální obětování kuřecích řízků k vítězství nestačí a že rozbít teepee na stadionu Indiánů není vůbec špatná věc - https://www.youtube.com/watch?v=8Mi3KNEpbA4. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Tak nějak mě to přestalo bavit po 20 minutách. Ale řekla jsem si, že vydržím, přece jenom to nemůže mít pro nic za nic červené hodnocení na csfd. Hm. Nechytlo mě to. Je sice fajn vidět všechny ty držky, který mají problémy se zákonem nebo s pitím jako mladá ucha, ale to nestačí, aby film bavil celou stopáž. Navíc jsem už viděla víc filmů, popřípadě seriálů, kde se z přitroublů udělá dobrý tým, který jde do velkého finále. Jenomže to, co jsem již viděla, bylo působivější, vtipnější. Neubránila jsem se srovnání, neubránila jsem se zívání. Film se mi teda moc nelíbil. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Některé komedie stárnou rychleji, než jiné. Přesto doby, kdy jsem První ligu vytahoval ze zaprášených regálů videopůjčovny, jsou nenávratně pryč a tahle zábava už ztratila hodně ze svého lesku. Ale tu jednu hvězdičku navíc už prostě nechám, z nostalgie nebo pocitu, že po 15 letech v televizi už to prostě bude slabší:). Krom toho, o baseballu se natočilo málo filmů bez hromadu sentimentu, tohle je jeden z nich. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (8)

  • Film aj jeho pokračovanie sa natáčali v Milwaukee, na štadióne konkurenčných Brewers. (dalver)
  • Hodiny na výsledkové tabuli ukazují 10:40. Přitom je den a prvoligové baseballové zápasy se dopoledne nehrají. (Sinecod)
  • Samotný klub Cleveland Indians skutočne v 90. rokoch prežil najúspešnejšie obdobie svojej histórie. (dalver)

Reklama

Reklama