poster

První liga

 • anglický

  Major League

 • slovenský

  Prvá liga

Komedie / Sportovní

USA, 1989, 107 min

 • Luqi
  ****

  Športy sa menia, šablóna ostáva ......... teda na prvý pohľad zas jeden športový film, kde banda outsiderov nakoniec vyhrá nejaký titul............. lenže aj tak ten film dokáže zaujať až do konca vďaka vtipnému scenáru a vcelku autentickej atmosfére (nielen) posledného zápasu. Mňa osobne to bavilo, aj vďaka týpkom ako Snipes, Sheen, či Haysbet a hodnotím to možno aj lepšie ako by si film zaslúžil.............(20.6.2009)

 • Kubasino
  ***

  Fajn snímek, na který jsem narazil až před pár dny. Byla to legrace, ale nic takového, o čem bych mluvil ještě za rok. Navíc Tom Berenger mi hrubě nesedl, což je docela problém. Bohužel ani Sheen se Snipesem to nevytáhnou nahoru. Žádná kloudná hláška a absence důvodu se k tomu vracet zpět, to jsou hlavní důvody, proč se přes průměr u mě První liga nevyhrabala. Zrovna mě tak napadá, že to je spíš druhá liga...(14.7.2011)

 • Zíza
  **

  Tak nějak mě to přestalo bavit po 20 minutách. Ale řekla jsem si, že vydržím, přece jenom to nemůže mít pro nic za nic červené hodnocení na csfd. Hm. Nechytlo mě to. Je sice fajn vidět všechny ty držky, který mají problémy se zákonem nebo s pitím jako mladá ucha, ale to nestačí, aby film bavil celou stopáž. Navíc jsem už viděla víc filmů, popřípadě seriálů, kde se z přitroublů udělá dobrý tým, který jde do velkého finále. Jenomže to, co jsem již viděla, bylo působivější, vtipnější. Neubránila jsem se srovnání, neubránila jsem se zívání. Film se mi teda moc nelíbil.(17.8.2011)

 • freddy
  ***

  Zajímavá komedie, ve které si přijdou na své fanoušci baseballu a konkrétně zahraniční MLB. A já se mezi tyto fanoušky řadím a pravidelně sleduji přenosy z této zámořské soutěže, takže pro mne byl tento film jako jakési zjevení na poli sportovní komedie. Bavil jsem se, film se mi líbil a s napětím jsem očekával, jak to asi dopadne. Scénář mi přišel docela dobrý, herecké výkony mírně nad očekávání a scenérie výborné. Tvůrcům se perfektně povedlo vykreslit atmosféru při zápasech MLB, hlavně na konci filmu, kdy byly zápasy Clevelandu vyprodané jsem si připadal, jako bych sledoval skutečný zápas o titul. Tak úžasná kulisa se autorům filmu povedla vytvořit. A tak dávám 55%, celkem to jsou však tři hvězdičky, protože přece jenom do těch čtyř hvězdiček malý kousek chybí...(19.8.2007)

 • Z0oMb3E
  ****

  Film pre pozdvihnutie sebavedomia. Film o tom, že keď si Američania niečo zaumienia tak aj 70 ročný dedkovia dokážu vyhrať nad NY Yankees. Film som videl asi 5-6 krát no stále ma dokáže pobaviť. Čím to je, že podobné snímky som hádzal do odpadu, a práve tento mi tak ulahodil? Neviem, celý film má také neviditeľné fluidum.(22.1.2010)

 • - Je proti pravidlům MLB, aby Rick Vaughn (Charlie Sheen) nastoupil do posledního zápasu ve filmu na poslední out. Rick Vaughn je po celý film vedený jako startující nadhazovač SP. Tito nadhazovači zápasy startují. Když je tento SP unavený, nastoupí nadhazovač s označenim RP - dohazovač, který buď zápas doháže, nebo je opět vyměnen za jiného RP, případně CP, což je closing pitcher, specialista na poslední inning. Navíc tito SP mají přesně uvedené pořadí, ve kterém nastupují k zápasům během celé sezony. Pokud tedy na zacatku zápasu trenér rozhodne, že dostane přednost starší nadhazovač, přestože je na řadě Vaughn, jde o porušení pravidel. Nadhazovač by mohl nastoupit pouze v případě, že by byl Vaughn zraněný. Uvedená pravidla neplatí pro nejvyšší českou ligu. (kubsov)

 • - Hodiny na výsledkové tabuli ukazují 10:40. Přitom je den a prvoligové baseballové zápasy se dopoledne nehrají. (Sinecod)

 • - Charlie Sheen v roku 2011 priznal, že pred natáčaním filmu užíval steroidy na zvýšenie svojej výkonnosti. (dalver)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace