Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zdravotní sestra Hana (K. Melíšková) ráda rozhoduje za ostatní, co je pro ně nejlepší. Přivázat pacienta k posteli, aby si neublížil. Vybrat dceři Tereze (D. Barešová) školu, která jí zajistí lepší budoucnost. Pracovat do zničení, aby byly peníze na opravu domu, kde přece dcera bude jednou chtít bydlet. Myslí to nejspíš dobře, jenže ve svém neochvějném přesvědčení se chová bezohledně a příliš nekompromisně. O takovou péči, jakou nabízí, totiž nikdo nestojí. Hana se tak vlastním přičiněním ocitá v situaci, kdy špatné vztahy s kolegy i neutěšený vztah s dcerou způsobí, že zastání, které by jí bylo v nastalé situaci potřeba, nepřichází. (Česká televize)

(více)

Recenze (45)

ForGump 

všechny recenze uživatele

Po nějakém čase esence toho nejlepšího z české quality TV. Opravdu na vrcholné úrovni ve všech ohledech. A Klára Melíšková? Enormní herecké nasazení, které přináší věrnost té postavy pro diváka tak nutnou. Nevím, zda je opravdu Hulík tak vynikající scénárista, nebo je tu opět mimořádný mladý režisér. Rád věřím, že je to vždy mix obého, ale u všech věcí Štěpána Hulíka se necítím ani na vteřinu trapně a přijdou mi téměř dokonalé. 90% ()

Eleanor05 

všechny recenze uživatele

Nereálné... Kdyby se scénárista držel skutečnosti, pak by Podezření bylo velice krátkým seriálem. Paní Růžičková by zemřela a do karty by se zapsalo přirozené úmrtí. Nikdo by nic neřešil, neboť členové "bílé mafie" kryjí jeden druhého a dokázat lékařům, že pochybili, je u nás nadlidský výkon. Pokud nevěříte, stačí si něco zjistit o případech malého Adámka, který je ve vigilním kómatu po banálním odstranění mandlí, nebo případ Karlíka, který upadl sestře jako miminko v porodnici a je těžce postižený. Jen dva nejkřiklavější případy za všechny... To se tedy týká námětu. Dějově to také není zázrak. Ačkoli herci hrají slušně, z natahovaného příběhu, kterému chybí spád, víc nevykřešou. 2*. ()

Reklama

milwaukee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Devadesátky jsou už u konce, tak jsem čekal, s čím se Česká produkce vytasí. Na podobné sračky jako třeba Duch opravdu nemám náladu a tak jsem shlédl Podezření. Fakt dobrý, ale zatím dám jen čtyři hvězdy, protože jsem opatrný. Melíšková je hoooodně dobrá pak taky ex offo Korejs bodoval. Akorát na politiky jsem hodně alergický a ředitel nemocnice by potřeboval trochu upravit fasádu. Ale dobře, že se tam objevil a ukázal, jak tyto regionální "chrocht" fungují. Těším se na další díl. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Juj, tolik sympatických postav v minisérii jsem si snad ani nezasloužil:-) Scénárista se evidentně vykašlal na budování mirkodušínovských charakterů, místo toho vyrazil mezi lidi a nasál atmosféru, díky čemuž jsou jeho postavy stejné svině jako v reálném životě. Už jsem první epizodě přiklepl čtyři hvězdičky, ale po dokončení komentáře/ recenze přihodím i pátý kousek, protože stále intenzivněji pociťuji zvrhlou radost nad tím, že se mi zase někdo nesnaží tvrdit, že jsou lidé ve vztahu k ostatním heboučcí a měkoučcí jako králíček Azuritek. / Poučení: Móda a inkvizice se neustále vrací. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Až je mi zle. A ano, takto to bylo (až na to, že přidělená právníčka byla v reále žena a nebýt jí... ). A jsem velmi ráda, že to natočili, protože se konečně široká veřejnost dozví, jak snadné je zlikvidovat člověka. Sice nesympatického, ale nevinného. Zničit pověst, dobré jméno, možnosti na uplatnění se ve svém oboru kdekoli jinde, zničit zdraví dotyčného i jeho blízkých. Natočeno ve všech směrech výborně, Klára Melíšková perfektní, zbytek taky přesný. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (7)

  • Po úmrti pacientky sestra otevře okno. Tento „symbol“ se provádí na většině zdravotnických zařízeních, aby duše mohla odejít... (Winster)
  • Pokud má pacient DNR (do not resuscitate) a personál i tak zahájí resuscitaci, nejedená se o postup lege artis. V tomto případě se resuscitace nezahajuje. (Winster)

Reklama

Reklama