Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Devatenáctiletá Tereza (D. Barešová) bere, co je. Jako většina dcer v tomhle věku se svou matkou Hanou (K. Melíšková) nevychází. Zároveň se ale nebrání tomu ji využívat. Při studiu by mohla pracovat, ale nechce se jí. Potlouká se tak mezi dětským pokojem svého přítele (J. Nedbal) a pobytem doma, kde palbu matčiných požadavků odbývá odsekáváním a práskáním dveří. Tereza si zvykla, že matka, přes dusno, které vytváří, přece jen všechno udělá. Proč se tedy namáhat. Svůj vztah k ní ale bude muset v rámci záchrany sebe sama přehodnotit. Zároveň bude muset překonat období, kdy okolí na ni bude pohlížet jako na provinilou, přestože ona se ničeho společensky nebezpečného nedopustila. (Česká televize)

(více)

Recenze (25)

quido_zidle 

všechny recenze uživatele

"Co blázníš, mou mámu kdyby obvinili, tak nikdo nevěří, že to udělala, všichni jí přece znají" => Seš divnej, tak je jasný že jsi vrah. Tvl. já mám pocit, že jsem se zapomněl za celejch těch 65 minut nadechnout. 5 hvězd - nemám tomu co vytknout a doufám, že ta gradace bude pokračovat i do 3 tího dílu! ()

fafejt001 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemohu  si  pomoci  , leč  stále  se  to  táááhne . Hanuš  se  tam  vůbec  nehodí , jelikož  ve  skutečnosti  jí  zastupovala  žena . Dcerka  sice  občas  něco  rozehraje  , ale  je  asi  jediná . Trojan  je tady  průměrný  , což  je v  jeho  případě  nezvyklé . A  to  co  hraje  Melíšková  ,  by  určitě  zahrály  i  jiné  herečky . Stačí  nasadit  stejný  výraz  a  občas  něco  vyštěknout . Nic  proti  ní  nemám  , ale  s  jejím  vynikajícím  výkonem  se  to  tady  trochu  přecenˇuje . Závěr  této  minisérie  se  zřejmě  ponese  ve  stejném  duchu  jako  díly  předešlé . Rád  bych  dal  plný  počet , ale nějak  mne  to  nepřesvědčilo . ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Při těch tuzemských seriálových hrůzách se nepřestávám divit tomu, že jsou u nás stále ještě tvůrci, kteří dokáží dát dohromady uvěřitelný scénář a natočit počin, který na mě působí podobným dojmem, jakým se to povedlo v raných osmdesátých seriálu Návštěvníci. Ten tehdy taky vedle všech těch Okresů na severu, Žen za pultem a Plechových kavalerií vyčníval jako letos Devadesátky a teď i Podezření. Divím se, že tato záležitost dostala zelenou, když v ní popsané praktiky novinářských hyen jsou dnes už normou a sedmá velmoc běžně nejen odhaluje, ale i vyšetřuje a nakonec také soudí dle vlastní zlovůle. / Poučení: Ještě jsi nikoho z ničeho veřejně neobvinil? Vůbec nejsi in. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Případ sestra smrt", kniha Milady Emmerové. Pokud by to někoho zajímalo. Není podstatné, za jakou stranu paní docentka ministryní zdravotnictví byla, který spolek reprezentovala, tento případ byl skutečně děsný. Těžko říct, nakolik Štěpán Hulík přesně z něho vycházel, ale jak znám kauzu já a jak ji vídám o nedělích v bedně, zdá se mi, že výrazně. Každopádně Neználkům prozradím, že ani jedna z organizací zaštiťující sestry, už soudně osvobozené paní, stále zdravotní sestře, nevyjádřila podporu ani ústně, ani činy. Paní, která zůstala bez prostředků, nedosáhla ani na bezúročnou půjčku v nezbytné výši pro vyřešení nejpalčivějších problémů, než dostala odškodné. Absolutně se nedivím, že zažalovala bulvár, který její tvář vycapil opakovaně na první stránky s titulkem Sestra smrt. Soudně osvobozená žena nemohla najít práci jinde a pokud ji našla, musela odejít, protože ji pacienti poznávali a napadali ji oni, i hloupé kolegyně a další personál. Nevím sice, kde pracuje teď, ale před lety byla zaměstnána v jedné nemocnici, kterou záměrně neuvedu, na Centrální sterilizaci a já doufám, že aspoň tam má klid. A že zaměstnání má nadále. Sympatická ta žena opravdu nebyla, jestli byla vyhořelá nebo měla nějakého lehčího aspergera, nevím, výsledek byl ale tragický a nefér. Zničená pověst, život, zničená pověst rodiny, zničené zdraví, opravdu děsné. Přednáška na toto téma byla velmi emotivní a výsledek? Je velmi snadné obvinit jakoukoli sestřičku z vraždy. Velmi snadné. A to je hrozivé. Jediné, co mě udivuje, že spousta lidí si případ nepamatuje. Rezonoval veřejností silně, zkrátka na některé věci má lidstvo krátkou paměť. Ovšem na zničení jednotlivce, na to to bohatě stačí. Výborný počin. Klára Melíšková i Denisa Barešová jedou bomby, je to celé dobré a důležité. Když tak nad tím přemýšlím, vcelku by mě zajímalo i zfilmování kauzy Bohumila Kulínského. Objektivní zfilmování.  Protože v tomto punktu bylo taky chytrých, jako dříví v lese. ()

Pepi74 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jako ano, herecké výkony skvělé, Trojan super jako vždy ale pořád mám pocit, že by se to dalo sestříhat do hodiny a něco než to mít na tři neděle. Hodně mi to připomíná slovenské pondělky kdysi dávno. Ne, že by TV z Prahy (o Brně natož Ostravě nemluvě) tenkrát točily něco extra ale televizní inscenace z Blavy byly hrůza. Na druhou stranu si po víkendu alespoň člověk zdříml. Teď ne moc nosný příběh vyplňujeme pohledy do kamery, neustálé pročítání komu dlužíme, kdo nás najednou nemá rád...aby se to nějak natáhlo do tří dílů. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama