Roxette: The Look

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Švédsko, 1989, 4 min

Skladba The Look byla vydána na začátku roku 1989 jako čtvrtý singl z druhého alba „Look Sharp!“ švédského popového dua Roxette. Videoklip k této písni natočil režisér hudebních videoklipů Peter Heath a byl to zároveň jejich první song, který se umístil na první příčce zámořského žebříčku časopisu Billboard. Video se natáčelo ve studiu v americkém městě New York a můžeme v něm vidět oba členy kapely hrající na kytaru v barevných místnostech, ve kterých příležitostně tančí za doprovodu jejich hudby krásné ženy se svými nápadníky, které jsou posléze sváděny. (Trajektt)

corpsy

Videoklip je Sharp. Vzhľad rozhodne rozhoduje, a to nech si všetci pokrytci na planéte kričia koľko chcú. Doba bola, je, aj bude o tom čo vidia hlavne oči a nie srdce. ()

zeyer

Videoklip byl natočen k hitu skupiny Roxette v roce 1989, kdy skladba opanovala evropské hitparády (č. 1 v Německu v květnu 1989). Video je natočeno ve špinavé místnosti, má působit rockově, syrově. Na zemi se povalují věci, nábytek je ušmudlaný, vana a umyvadlo nelákají k ranní hygieně. Ženy se chovají jako děvky, svádí pány k milostným hrátkám, naznačují kopulaci. To vše pasuje k textu "úplně nahá, to je oblek milenců, je jak šílený býk, krajina je rozbouřený oceán". Jednu hvězdičku odečítám: prima písnička, ale klip mi stačilo vidět jednou, dvakrát. ()