Všetci čakali seriózne sci-fi v duchu Schaffnerovho originálu a Burton ich všetkých napálil, pretože si z námetu spravil maximálnu prču. Najväčšími hvezdami filmu nie sú ľudia, ale opice a záver nie je šokujúci a úvahový, ale popcornovo zábavný. Iskrenie v milostnom trojuholníku medzi americkým hrdinom Wahlbergom, šimpanzicou s krásnymi očami Helenou B. Carter a tupou bárbie Estellou Warren je rovnako neodolateľné, ako je Tim Roth v roli generála Thadea hnusný a odporný. A filmu nechýba ani brilantné technické prevedenie, ani dravosť a akčnosť, ani notná dávka ironického nadhľadu. Pri závere som tlieskal a schuti sa smial. A do očí Carterovej som sa takmer zamiloval (po premiére som mal jej šimpanzicu na desktope niekoľko mesiacov). No tak, neberte to tak vážne! Časy sa menia a nie každý to musí vidieť tak, ako Schaffner. Čo na tom, že je Burton taký úleťák! :)(27.5.2002)

Burtonovsky správně ujeté, kulisy a masky nemají chybu a Wahlberg je překvapivě nevýrazný. Celkově by se mi to líbilo, ale neuvěřitelně idiotská závěrečná půlhodina, včetně HODNĚ divného konce, vše zazdila. Podle ohlasů konec pochopil málokdo a já o to víc musím ocenit vyústění ve starší klasické verzi.(11.5.2003)

• Galadriel

Skvělé masky a ... a pak už nic. Jenom příšerná slátanina, která nudí, je plná naprostých absurdit a s příšerným scénářem. I mistr Burton se někdy utne...(22.3.2004)

V podstatě nevím, proč se kolem tohoto snímku dělá tolik humbuku. Musí být remake na stejné vlně jako originál? Jistě ne. Tenhle je prostě JINÝ. Taky lamentování nad pointou mi nějak nedochází. Pro oko lahodící, troška té ironie nad lidstvem tam taky je, hudba úchvatná... Několik vychytávek v podání Charltona Hestona anebo Lindy Harrison...(21.3.2003)

Původní planeta opic je scénáristicky výtečná, ale vizuálně nepříliš působivá. Nová verze trpí sice několika základními nedostatky, ale ty jsou zase vyváženy jinde. Chybou je kupříklad nepropracovanost lidských postav. Zato opičí mají charakterově velice silné zázemí. Scénář rozhodně originální není, ale na druhou stranu je ucelený a nabízí zajímavý konec. Dokonalé jsou jednoznačně masky, pod kterými bezesporu identifikujete známé herce. No a nakonec vizuální stránka, která je na Burtona sice umírněná, ale rozhodně na úrovni...(20.5.2003)

Tim Burton není obyčejný režisér a jeho Planeta opic není obyčejným akčním spektáklem. Planeta opic Tima Burtona je docela jiným filmem než Planeta opic Franklina J. Schaffnera. V něčem lepším, v něčem horším, ale rozhodně pozoruhodným. Asi to bude znít přehnaně, ale hned začátek filmu ve mě probudil vzpomínky na Kubrickovu Vesmírnou odyseu – designem vesmírné lodi, vesmíru i samotnou myšlenkou. Vždyť Planeta opic by klidně mohla na Kubrickovo veledílo dějově navazovat. Má mít technologický rozkvět nějaké hranice? Existuje jiné východisko než sebedestrukce lidské rasy? Je to filozofické zamyšlení, dobrodružná akce i milostný trojúhelník v jednom, ale je to i dobrý film? Nevím, na to si odpovězte... každopádně je to film Tima Burtona a filmy Tima Burtona jsou prostě „jiné“ a já je mám rád. 80% Zajímavé komentáře: Vitason, PALINO , Zombo, lokol(3.12.2005)

Tenhle remake už nekopíruje knižní předlohu ani zdaleka tak dobře, jako původní filmová verze s Charltonem Hestonem. Pokud se nad ten fakt, že ona starší verze byla naprosto dokonalá, divák dokáže povznést a bude se dívat na tuhle Planetu opic jako na originál a ne jako na kopii, pak se dokáže alespoň částečně pobavit. Výprava filmu je skutečně kvalitní a nechybí ani okamžiky napětí. Co ale filmu evidentně schází, to jsou herecké osobnosti (při vší úctě zejména k Heleně Bonham Carter), jež by dokázaly svým výkonem strhnout ostatní a hlavně zaujmout diváky. To pak nepomohou ani sebelepší triky.(28.4.2003)

Neuvěřitelně tristní scénář jenž se urputně drží jedné dějové linky, která si navíc sama o sobě nevystačí ani na 20 minut, nedokázal bohužel rozdýchat ani vizuální fajnšmejkr Tim Burton. Jakkoliv totiž film oslní velkolepou výpravou a dokonalými maskami, dějová prázdnota chtě nechtě uvrhává diváka do nudy. Výsostné klady, jakými je i krom zmíněného taky castingové obsazení, práce s kamerou a nebo taky výborná hudba Dannyho Elfmana, stále zůstane pocit, že 2 hodiny měly být prokráceny minimálně o dobrých 30 minut. Tak by zůstala audiovizuální hračička, ve které by ještě lépe vyniklo, že Burton to celé vzal s notně velkým nadhledem, kteréž jako důkaz slouží výborná poslední scéna a nebo závěrečné titulky v remixu DJ Paula Oakenfolda.(4.12.2005)

Věrohodnější vůči knize než původní Planeta opic s Charletonem Hestonem, ale neoplývá jeho dokonalou atmosférou a výjimečností ve své době. Tim Burton film udělal hodně podle sebe a bohužel to není příliš ke kuprospěchu. Pod jeho rukama se propadá velký sen o trilogii navazující na knihu a vyprávějící trochu rozdílný příběh s koncem, který se možná v jistém slova smyslu překonává konec původního filmu a nalezení sochy svobody. I mistr tesař se utne a snad se ze své chyby dokáže poučit. Přesto je film zdařilý po vizuální stránce a také masky dělají čest předchozím filmům.(9.3.2007)

• gouryella

Tak tento film se Burtonovi hrube nevyved. S puvodnim dilem naprosto nesrovnatelne.(31.7.2002)

Scénář: William Broyles Jr., Lawrence Konner, Mark Rosenthal .. Zajímavý film a nebýt to pokus o remake, byl bych nadšený. Škoda. Klasika to prostě není. Jedno Burton bohužel potvrdil. Proměnnou, doufám však že do budoucna ne trvalou, kvalitu vlastní produkce. __ Dodatek po sedmi letech: proměnou kvalitu si bohužel zachoval...(7.10.2004)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $180,011,740Tržby Celosvetovo $362,211,740 ║ Masky, kulisy a triky na úrovni, kdež príbeh až tak nezaujal. Od Burtona sa čakalo určite viac než to čo naservíroval. /65%/(1.7.2005)

Myslím, že navzdory tolika záporných ohlasů ten film není žádná katastrofa. Děj je vyprávěn poměrně dynamicky, masky jsou skvělé - více dovolují hercům hrát než v původním díle. A mnozí hrají skutečně dobře, hlavně se mi líbil Tim Roth. A Wahlberga mám taky docela rád. Závěr sice není tak překvapivý, jak by chtěl být, ale je docela zajímavý. Překvapivý mi ovšem nepřišel závěr ani v původním filmu.(24.8.2003)

• DaViD´82

Nová Planeta opic není sice nijak výrazně špatná, nudná, blbě zahraná, vizuálně nepřitažlivá či tak něco. Její problém prostě je, že není ani přesným opakem výše zmíněného. A navíc je iritující svou zbytečností.(20.3.2005)

Miluji ten film .. Burton to prostě ukázal tak stylově ..(31.5.2008)

Divím se tak nízkému hodnocení. Mně se příběh líbil, navíc k filmu dobře sednoucí hudba a masky samozřejmě výborné. A konec taky.(10.12.2003)

rozpočet : $100 million tržby celosvetovo : $362,211,740(21.12.2006)

Srovnávat tenhle film s původním je podle mě dost scestné, jelikož tady se nejedná ani tak o remake jako spíš o hodně volné znovuuchopení předlohy. Burton si z knihy bere jen to, co se mu hodí do krámu, a zbytek si dovytváří sám. Při sledování filmu mi tudíž nedělalo problémy vnímat jej jako samostatný počin, aniž bych brala v potaz nenapodobitelný originál. Horší je, že vzhledem k Burtonově obvyklé imaginaci a ztřeštěnosti rukopisu z toho ve výsledku vylezl překvapivě sterilní popcorn, z něhož čiší snaha zavděčit se všem. Přitom první polovina překypuje svébytností, vtipem a dokonce i sebeparodií. Přestože je to v první řadě nenáročná podívaná, při které si neurony rozhodně neopotřebíte, kouká se na ni velmi dobře. Burton se evidentně dobře baví a dělá si z obecně milovaného námětu nebetyčnou srandu, v čemž mu pomáhají výrazně stylizované opice, jejich pohyb a chování, absurdní hlášky, překrucování předlohy. Skoro to vypadá, jako by chtěl skalní fanoušky Planety opic schválně rozzuřit, kdykoli lze do něčeho rýpnout, vemte jed na to, že se v tom porýpe. Tohle je tak nadsazené, že to opravdu nelze brát vážně, a tak jsem celou první hodinu strávila v křečích. Burton využil toho, co mu nabízí moderní technika, a tak se dočkáme krásných exteriérů a kamery, akční scény jsou velkolepé, kostýmy nákladnější a masky umožňují hercům přenášet svá gesta a mimiku v takové míře, že opice působí až lidsky, což umožňuje říci například o Carterové, že je i se svým permanentně otráveným výrazem a očima zdviženýma v sloup vážně krásná. Dochází k neustálé ironizaci, přehánění a zesměšňování dění, což téhle tupé zábavičce dává šťávu. Jenže pak přijde nečekaný zlom, Burton se najednou nehlásí ke svému osobitému stylu, tvůrci si řeknou, že té legrace už bylo dost, začnou se brát příšerně vážně a definitivně srazí film do škatulky ryzího výmazu. Ke slovu přijdou patetické proslovy a heroické bitvy a „šokující pointa“ možná měla působit jako Burtonův poslední parodický výkřik, každopádně se jedná jen o nelogickou nefunkční blbost beze smyslu. Škoda, aspirace popcornu na parodii popcornu mi byla zpočátku velmi sympatická. Takhle mi nezbývá než milostivě doporučit, ať se nad tím teda hezky zasmějete a pobavíte, ale abyste se pak pěkně pokorně vrátili k originálu.(4.12.2005)

tohle přece není remake! když se na to podívám z tohoto hlediska, tak je to docela dobrý! berme to jako pohádku o člověku, který přišel z nebe a změnil opičí svět (nebo jak to vlastně bylo?). nemá cenu se zamýšlet nad hláškami typu ,, sami si děláme horší věci" ,nebo ,, veškerá lidská kultura se odehrává od pasu dolů!" , protože to je (bohužel) pravda! nejen správným pohledem na věc, je pro mě tim burton génius a nechat ho natočit toto sci-fi je lepší nápad, než nechat kohokoliv jiného natočit remake čehokoliv. na timovi mám rád jeho úžasný pohled na svět. a to mi zde kolikrát chybělo. snad jen burtonprales byl vyjímečný. a samozřejmě masky. to je paráda!!! no a proto by mě zajímalo, jestli byla dřív opička Ari, nebo M. Jackson?(20.11.2005)

Žádné vraždění originálu se nekoná. Wahlberg působí jako kapitán lodi sympaticky, triky fungují po celou stopáž a i zajímavá variace finální pointy potěší. Jen je to zkrátka "předělávka Planety opic" a to s sebou nese trochu vyšší očekávání.(23.6.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32