Planeta opic

USA, 2001, 119 min

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

Mikel LetsGo

Tady si vzal Burton opravdu velké sousto. Každopádně jeho nejhorší snímek a možná i ostuda pro originál. Nějaká velice slabá část námětu byla necitlivě ořezaná, navlečená do klaunských šatů a poslaná do kin oblbovat mentálně slabší část publika...tak takhle tedy ne pane Burton! ()

kubas369

I mistr Burton se někdy utne jenže v tomhle případě si ufiknul i pár prstů protože tohle se vážně nepovedlo. A nevím jestli Tim sám vlastně pochopil závěr filmu, protože co se týče mě tak jsem vedle jak ta jedle. Buď je tak nehorázně ironicky dokonalej, že to nejsem schopnej pobrat nebo je to tak naprostej shit, že na to ani nechci myslet.. ()

Daxus

Film nemá špatný scénář, ale Burton by měl zůstat u Karlíka s čokoládou a nezkoušet akční sci-fi, protože tvoří naprosto hrozné scény, které jsou snad na stejné (možná horší) úrovni jako u stejnojmenného filmu z roku 1968. 34% za blonďatou barbarku ()

Ferenzo

Celkově je planeta opic na 3*, ale to co přišlo na konci, to je na 4*. Neuvěřitelnej konec se kterým jsem fakt nepočítal. Myslím úplný konec. Jinak Wahlberg dobrý, ostatní moc nejsou poznat kromě hlavních představitelů, ale celej nápad s červý dírou a tím koncem mě dostal. Koukatelných 75%. ()

Romeroo

Když jsem si zde přečetl některé komentáře, tak jsem popravdě nečekal, žádný velký filmový zážitek, ten se nakonec nekonal, ale na druhou stranu, čekal jsem, že to bude o dost horší...skvělé masky, vtipné hlášky, slušný konec..jasným vítězem v souboji planety opic je ta od Schaffnera...poctivé 3 hvězdy. ()

Havala

Remaky starodávných klasik jsou někdy neprávem podceňovány, v tomto případě ale je hodnocení přinejmenším adekvátní. Nemůžu se zbavit přesvědčení že to celé bylo nějak odfláknuté anebo možná trošku přesnažené. ()

Ernie_13

Jedna hviezdička za masky...a tým skončili všetky požitíva. Pretože všetko, ale úplne všetko ostatné bolo zle! ()

kubilov

Vizuálně opět velmi povedené, jenže já nikdy neměl rád všechny ty Planety opic, proto mě nebaví ani veškeré ty prequely či sequely. Ovšem je fakt zážitek vidět Helenu Bonham Carter jako opici, to jo. ()

helrohir

Hm, tak ja som viac menej sklamaný. Na verziu z roku 1968 sa to absolútne nechytá, chýba mi tam tá špecifická atmosféra, ktorá zdobila pôvodný film. Scenár je asi najjednoduchší, aký len mohol byť - havarujeme, zajmú nás opice, utečieme opiciam, bojujeme s opicami, uzmierime sa s opicami - no proste nuda. Akcie je tu možno viac ako v pôvodnom filme, ale po obsahovej stránke sa jedná len o vyblednutú napodobeninu. Masky, výprava, vizuálne efekty sú v pohode, ale zas z hercov ma výraznejšie zaujal len Tim Roth, prípadne ešte H. B. Carter, ostatní sú skôr priemer. Takže, Tim Burton by mal radšej točiť len tie svoje fantazijné a pestrofarebné príbehy, pretože s odlišnou tematikou si viditeľne neporadil najlepšie. ()

hackstolle

Mam Burtona rad. Hodne rad. Ale kdyz uz se pusti do remaku takoveho formatu, musi to preci k necemu vypadat. Prvni polovina filmu hrozna studiovka. Az druha pulka prida hvezdu na vysledne tri. Pro me asi nejhorsi Timuv film, ktery jsem videl. Puvodni planeta s Hestonem byla podle me neprekonana. 60% ()

darthvader77

Hlavní výhodou pro mě asi bylo, že jsem neviděl původní snímek z roku 1968 a proto jsem si tenhle film náramně užil. Z opičích filmů jsem viděl akorát Zrození planety opic. To, že jsem tenhle film viděl před tímhle se vzhledem k tomu, jak se spoustu lidí dívá nakonec se ukazuje jako druhá výhoda, kterou jsem měl. Z toho taky vychází mé hodnocení. Nejdříve teda příběh a scénář jsou oba výborné, zvlášť s dialogy si pohráli opravdu hodně dobře(stará dobrá časoprostorová zápletka, která je zde využita na maximum), herci skvělí nejvíc mě zaujal slizký záporák Tim Roth, hned za ním jsou Wahlberg a Helena, nádherná výprava, atmosféra a kostýmy. Elfmanova hudba jako vždy výborná, závěrečný fight, skvěle promyšlen, celou dobu jsem čekal, kdy se ten šimpanz Perikles objeví a strašně jsem se na to těšil. POZOR SPOILER: Konec byl podle mě boží skvělý WTF moment na konec, který bych vůbec neočerňoval, protože se logicky vysvětlit dá(i když chápu, že kdo neviděl Zrození, tak musel být zmatený, takže chyba tvůrců, že to vytvořili až po 10 letech, dáli se to brát jako vysvětlení.) Pak je tu ještě možnost, že přistál na té samé planetě(i dvě opice se můžou jmenovat generál Than, ale hodně v budoucnu, ale pravděpodobnější je návaznost na Zrození. Každopádně velký mistr dal prostor mojí fantazii a to mám rád. ()

mrclTV

A zase ten Burton. Filmy od neho mi jednoducho nesedia (už som to niekde asi aj písal). Kedže ide o remake, naskytá sa nevyhnutne porovnanie s pôvodným filmom zo 60-tych rokov. A musím povedať, že originál ma bavil oveľa viac. Neviem o čo sa Burton snažil, ale film nie je ani veľmi, umelecký, filozfický a či ani veľmi akčný, alebo dramatický. Je zo všetkého niečo, ale poriadne nič a to ho zráža dole. ()

Brano

Pôvodný diel som nevidel, takže hodnotím nezaujato, že toto bola hlúposť. Dej nelogický a pomerne aj dosť nudný. Masky otrasné a ani zobrazenie ich sveta sa mi nepáčilo. Vizuálne a aj scénarovo to bola tiež slabota. Herecké obsadenie sa mi nepáčilo. Pre mňa nezaujímavý film. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner