Napiš si svou smrt

A Murder of Crows

Napíš si svoju smrť

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1998, 102 min

Docela dobrý film i když lze říct, že s tím skvělým námětem se dal udělat podstatně nadupanější příběh. Právník Lawson Russell (Cuba Gooding Jr.) si u procesu s vrahem Parksem uvedomí, že hájí zlo proti dobru a rozhodne se nenechat to tak. Za své rozhodnutí zaplatí ztrátou právnické praxe. To mu sice, ač se o tom dozví až později, zachrání život, ale jen proto aby se dostal do ještě větších problémů. Setká se s postarším spisovatelem, který mu dá přečíst svůj román. Na druhý den je ale mrtvý a Russel vydá román jak svůj a slaví velké úspěchy. Až do dne, kdy se zjistí, že vraždy právníků odehrávající se v knize, jsou do posledního detajlu přesnou kopií skutečných vražd. Cuba Gooding je jako právník a následně světová celebrita poměrně přesvědčivý, ale určitou šťávu dodal filmu až policajt Dubose (Tom Berenger) se svými manýry a hláškami. Jinak není ale tento film ani dobrý ani špatný, takový docela dobře koukatelný průměr na nic neočekávající oddech.(26.7.2011)

Výkon Goodinga na mě působí jako karikatura, jak kdyby to měla být parodie, či jako kdyby trénoval na taškařici Plnou parou vzad. Proto mi ve výčtu žánru chybí zařazení "Komedie". Jinak film vcelku originální, i když v reálu jen velmi těžko představitelná a uskutečnitelná zápletka. Advokát - spisovatel - plagiátor na neuvěřitelném útěku před policií. Dobré a napínavé je finále.(25.5.2014)

Veľmi priemerne natočený film, po technickej stránke len priemerný a vizuálne neatraktívny. Herecky nepríťažlivý až na známejšieho Cuba Goodinda Jr. Dej je na druhej strane celkom fajn a námet stojí za to. Vedel by som si predstaviť film s touto tématikou, ktorý má masívnejšiu produkciu, reklamu a rozpočet. Je to v podstate dobrý film, len mu chýbalo väčšie nasadenie a reklama, aby upútal viac ľudí. Napíš si svoju smrť má veľký potenciál. 65%(3.3.2012)

Mrtvý právník, dobrý právník.. Laciný look Věřte, nevěřte, vše dopředu naznačující fušerská práce maskérů a mladej Cuba Gooding, který se do své role hodil asi jako krevní konzerva jehovistovi. Vše naštěstí zachraňují cynický detektiv Berenger a dobře vymyšlený příběh, který by si zasloužil mnohem profesionálnější (dražší) zpracování, ale to by zase nemohl tak dobře těžit z toho, že se nulová očekávání mnohem snadněji naplňují.(6.4.2010)

Nebylo to špatné, ale mohlo to být dááááleko lepší, nebudu psát v čem, poněvadž bych mohla něco prozradit. Ale nebylo mi líto ztraceného času a to se počítá. Dobrá detektivka, jenže na rozdíl od těch vynikajících, které můžete vidět znovu, i když už všechno víte (např. Gabinovky, Čínská čtvrť), tuhle podruhé vidět nemusím.(7.4.2010)