poster

Napiš si svou smrt

 • USA

  A Murder of Crows

 • Slovensko

  Napíš si svoju smrť

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1998, 102 min

 • gabin(a)
  ***

  Nebylo to špatné, ale mohlo to být dááááleko lepší, nebudu psát v čem, poněvadž bych mohla něco prozradit. Ale nebylo mi líto ztraceného času a to se počítá. Dobrá detektivka, jenže na rozdíl od těch vynikajících, které můžete vidět znovu, i když už všechno víte (např. Gabinovky, Čínská čtvrť), tuhle podruhé vidět nemusím.(7.4.2010)

 • MM_Ramone
  ***

  Na video filme "Napíš si svoju smrť" ma najviac zaujal námet. Bývalý právnik Lawson Russell sa dostane do veľmi nepríjemnej situácie po tom, čo si prisvojí rukopis detektívneho románu. Vydá ho pod svojim menom. Stane sa slávnym a bohatým. Lenže onedlho sa to všetko otočí proti nemu. Vraždy ktoré sú súčasťou knihy presne zodpovedajú zločinom, ktoré sa stali v reálnom živote. Takže je obvinený z piatich vrážd. Je vinní z plagiátorstva, ale nie z vraždy. To však bude veľmi ťažko dokazovať. Všetko totiž svedčí proti nemu. ***(21.1.2013)

 • Rudyamon
  ***

  Docela dobrý film i když lze říct, že s tím skvělým námětem se dal udělat podstatně nadupanější příběh. Právník Lawson Russell (Cuba Gooding Jr.) si u procesu s vrahem Parksem uvedomí, že hájí zlo proti dobru a rozhodne se nenechat to tak. Za své rozhodnutí zaplatí ztrátou právnické praxe. To mu sice, ač se o tom dozví až později, zachrání život, ale jen proto aby se dostal do ještě větších problémů. Setká se s postarším spisovatelem, který mu dá přečíst svůj román. Na druhý den je ale mrtvý a Russel vydá román jak svůj a slaví velké úspěchy. Až do dne, kdy se zjistí, že vraždy právníků odehrávající se v knize, jsou do posledního detajlu přesnou kopií skutečných vražd. Cuba Gooding je jako právník a následně světová celebrita poměrně přesvědčivý, ale určitou šťávu dodal filmu až policajt Dubose (Tom Berenger) se svými manýry a hláškami. Jinak není ale tento film ani dobrý ani špatný, takový docela dobře koukatelný průměr na nic neočekávající oddech.(26.7.2011)

 • tom88
  ***

  Veľmi priemerne natočený film, po technickej stránke len priemerný a vizuálne neatraktívny. Herecky nepríťažlivý až na známejšieho Cuba Goodinda Jr. Dej je na druhej strane celkom fajn a námet stojí za to. Vedel by som si predstaviť film s touto tématikou, ktorý má masívnejšiu produkciu, reklamu a rozpočet. Je to v podstate dobrý film, len mu chýbalo väčšie nasadenie a reklama, aby upútal viac ľudí. Napíš si svoju smrť má veľký potenciál. 65%(3.3.2012)

 • Rapikk
  ***

  Příběh o ojedinělém fenoménu, a to o právníkovi se svědomím. A právě to mu zachrání život, ačkoliv tím nesnáze našeho hrdiny teprve začínají. Kvalitní krimi thiller, svěží herecké výkony a poměrně poutavý příběh. Některé části příběhu jsou ovšem poněkud očekávatelné, proto jde hodnocení o dva body dolů.(13.10.2012)