Kouzlo jihovýchodní Asie

(TV film)
  • Německo Planet 4K – Unsere Erde in Ultra HD: Südostasien (více)
Německo, 2019, 2x52 min

Režie:

Alexander Sass

Obrazové putování po nejzajímavějších místech Myanmaru a Kambodže. Na cestě po Vietnamu, ze Saigonu až do zátoky Ha Long.... Asie je největším světadílem, plným malebných zákoutí a kulturních kontrastů. K její rozmanitosti přispívá skutečnost, že je domovem více než poloviny světové populace. Cestu jihovýchodní Asií začneme v kouzelném a zbožném Myanmaru a zakončíme ji na úchvatných místech Kambodže. Poznáme, že Šweitigoumská pagoda v Rangúnu je náboženským centrem země a jedním z nejposvátnějších míst buddhismu. Její návštěva je pro některé poutníky splněním celoživotního snu. Odhalíme krásu Ánandova chrámu, úchvatné stavby v indickém stylu pyšnící se čtyřmi 12 metrů vysokými sochami Buddhy, hledícími do všech světových stran. Navštívíme úchvatné jezero Inle, kde ze vzácných a lotosových vláken tkají drahé a velmi jemné látky. Chybět nemůže ani nejslavnější oblast Kambodže, někdejší centrum historické khmerské říše – Angkor. Jeho jedinečná architektura dodnes udivuje svými unikátními chrámovými komplexy... Druhá část naší cesty po jihovýchodní Asií nás zavede do Vietnamu. Je to země s dlouhou a bouřlivou minulostí a nádhernou přírodou. Její obyvatelé se navzdory všem snahám o modernizaci odmítají vzdát svých prastarých tradic. Navštívíme Ho Či Minovo Město, které si mnozí pamatují pod názvem Saigon. Návštěvník má v jeho rušných ulicích dojem, že tu všichni jezdí na mopedech. Poznáme význam řeky Mekong, který je pro mnohé obyvatel zdrojem obživy, i krásu města Hoi An, občas nazývaného vietnamskými Benátkami. Uvidíme stopy dějin v hlavním městě. Hanoj totiž během své historie byla obléhána Číňany, Francouzi i Japonci a stopy na ní zanechalo i americké bombardování. A na závěr si vychutnáme nádhernou přírodní scenérii v zátoce Ha Long. (Česká televize)