Sidney Poitier, jeden z nejvýraznějších a nejuznávanějších filmových herců, vytvořil hlavní roli v dynamickém akčním thrilleru SMRT V PATÁCH. Nebezpečný vrah na útěku se ztratí policii v drsné horské divočině. Agent FBI Warren Stantin (Poitier) tak musí opustit důvěrně známé velkoměsto a vydat se do neznámých krajů, mimo civilizaci, kde se rozhodně necítí nijak jistě. Proto musí požádat o pomoc zkušeného stopaře Jonathana Knoxe (Tom Berenger). Jejich vztah má daleko přátelské idylce, ale jeden druhého potřebuje k přežití. Atmosféra ještě více zhoustne, když se Knoxova dívka Sarah (Kirstie Alley) stane poslední rukojmí vraha! (Warner Home Video CZ)

akisha

Parádní první dvě třetiny. Celkem mrazivej začátek, napínavej prostředek z divočiny a strašně pokaženej konec ve městě a na lodi. Že se na to nevy... Měli to důstojně a se vší parádou zakončit v lesích, nejlíp ještě s pomocí medvěda nebo sekyry a bylo by. Poitier super, Berenger sympaťák, Clancy Brown tradiční brutální vyšil, jak ho máme rádi. Kirstie Alley nemám ráda, ale tady nevadila. Připomínalo mi to trochu The Edge s Hopkinsem a Baldwinem, no fakt škoda debilního konce, kterej to zbytečně natahoval a paradoxně spíš ubíral než přidával na napětí. Mohlo to být na 4 i na 5 hvězd. ()

Divočák

"Všichni se tu chovaj jakoby v životě neviděli černocha. Proč by medvěd měl být výjimka?" Další film z dětství, na který se mi váží krásné vzpomínky, ale u kterého jsem neměl dřív ani ponětí jak se jen jmenoval. Rukojmí pro vraha ale neztrácí ze své působivosti nic ani v novém tisíciletí. Divoká krajina kanadských lesů je a vždy byla fotogenická jako blázen a mezi dvojicí hlavních hrdinů (Poitier, Berenger) to jiskří (zvlášť když jsou spolu zahrabaní nazí pod sněhem;)) podobně jako mezi Gloverem a Gibsonem ve Smrtonosných zbraních. ()

castor

Velmi slušné tři hvězdy. Je to střízlivé, postavy chybují, agent FBI neskáče ze skály na skálu a hlavně to sympaticky střídá prostředí. Začíná to jako mrazivý thriller, kdy vrah dokáže, že se neštítí ničeho, abychom se následně přesunuli do drsné kanadské divočiny. Rutinér Roger Spottiswoode nějaké zásadní chyby na režisérské židli nespáchal. Začínal jako střihač, střídá televizní i velké projekty (jedno 007 dobrodružství) a je tu s námi už půl století. Start je dynamický (krádež diamantů jinak), pak přijde pár slušných nápadů scénáristy uprostřed hor. K efektnosti heroického Cliffhangera to má samozřejmě daleko, akce tolik nestrhne, ale je třeba fajn sledovat, jak se Sidney Poitier musí vyrovnat s diskomfortem neznámého prostředí a spoléhat na horala Toma Berengera. Navíc mezi nimi proběhne i pár slušných hlášek. Clancy Brown démonické záporáky umí. PS: Možná to měli tvůrci zapíchnout se vší parádou v divočině. ()

WANDRWALL

Nic jsem nečekal, nic mi to taky nepřineslo. Takže to tak asi mělo být. A jelikož jsem od toho nic nečekal, tak jsem to sledoval - jako v řadě jiných případech - napůl, protože moc extra zajímavého se tam nedělo. Tudíž jako diváka mě to nudí, ale čekám, že třeba mě to ještě může aspoň trochu překvapit, proto čekám až do konce. A je dost filmů, které jsou pro mě výsledně nic moc, ale je v nich několik replik, situací, které zachytává můj mozek, já nevím proč, a pak mám co analyzovat. ()

Chrustyn

Začíná to jako drsný krimi thriller a pokračuje jako napínavý dobrodružný thriller s příchutí "buddy" movie v exotickém horském prostředí. Možná by neškodilo svižnější tempo a nějaké zajímavé zvraty nebo "akční" scény ale přesto se jedná o slušnou, nenáročnou zábavu s fungujícími herci a typickou "devadesátkovou" atmosférou. ()

• Původní název filmu zněl Králové hor (The Mountain Kings). (džanik)