Komentáře uživatelů k filmu (1 182)

 • Cival
  *****

  Stylové. Neuvěřitělně krásně stylové. Nic víc netřeba dodávat.(10.4.2003)

 • Le_Chuck
  ****

  Krásne obrazy na Burton servíruje. Naozaj film je umelecky natočený a je vidno ze si s tým niekto dal robotu. V globale mi film pripomínal taký mix medzi Vidoqom a From Hell. Možno keby som ho videl skôr... Ja to vidim na slabšie 4 hviezdy. Pekná legenda.(4.8.2004)

 • berg.12
  ***

  Až do tohohle filmu bych nikdy neřekl, že také atmosféra může působit schematickým a očekávaným dojmem. Ale možná za to může i ne příliš povedená detektivní linie příběhu . Burtonův průměr.(8.7.2005)

 • Tyler
  ****

  Tim Burton se zase jednou vytáhnul.Úžasná barevná stylizace a kamera,zábavný scénář a několik usekaných hlav.Prostě super.(21.3.2003)

 • Kaka
  ***

  Na mne příliš studené a dějově neatraktivní. Kamera výborná, kostýmy parádní, atmosféra správě hustá, ale nesedlo tak jak by mělo. Je škoda že Burton je lepší vypravěč než režisér.(20.10.2004)

 • sud
  *****

  Nejburtonovější Burton. Slavnou a mnohokrát profláknutou legendu Sleepy Hollow zpracoval zcela po svém. Výsledek je velmi svérázný a skromně řečeno úžasný. Nechá se nazývat hororem, ovšem nikoli smrtelně vážným. Nad hororovostí vítězí strašidelnost, černočerný morbidní humor a romantika. Do role Ichaboda Cranea si nemohl vybrat nikoho lepšího, nežli Johnnyho Deppa. Miranda Richardsonová zde nemá se svou cáklou královnou z Černé zmije II. společný ani vlas na hlavě. Její macecha je neuvěřitelně svůdná, zvrhlá a ďábelsky tajemná zároveň. A za zvláštní pozornost stojí hessenský žoldák Christopher Walken. Je snad tou nejdémoničtější hororovou postavou, ovšem nejde ho brát pouze jako odpornou zrůdu. V určitých chvílích je znát, že má srdce (má rád svého koně) a jeho postava je zahalena i určitou porcí tragiky (ostatně jako téměř všichni záporáci z Timových filmů). Ospalá díra je nejen na dobu vzniku neuvěřitelný film - snad ta nejlepší pocta gotickým hororům a černá komedie zároveň. 100%.(28.6.2008)

 • akisha
  *****

  Nejoblíbenější Burton s ještě celkem "čerstvým" Johnnym a tak dokonalou atmosférou, jakou jsem u ničeho jiného nenašla. A když se k tomu přidá Christopher Walken se špičatýma zubama a vskutku šíleným výrazem, člověka zamrzí, že se tam většinu času pohybuje bez hlavy. Tady prostě není co řešit. Už mnoho let jeden z mých top filmů.(30.12.2010)

 • psy.cho
  **

  Vizuálne veľmi pekný film ale to je asi tak všetko. Johnny Depp nič moc a tak isto ani ten dej, ktorý ma moc nezaujal. Ja proste Burtnovi asi nikdy neprídem na chuť.(2.4.2011)

 • Dan9K
  **

  Možná to může vzhledem k negativnímu hodnocení vypadat, že jsem zklamán, ale není tomu tak. Atmosféra je stylová, je okouzlující, ale já jsem si ji vůbec neužil. Musel jsem stále myslet na to, jak je to takové vyumělkované, nepříjemné, předvídatelné, uff, možná i trapné. Na horror jsem byl snad až příliš netečný. Jako pohádka pro dospělé to fungovat může, ale v té mám rád zase roztomilost a tu jsem zde nenašel. Když se k tomu připočte fakt, že nesdílím současnou mánii okolo Johnnyho Deppa a Christině Ricci role takové echt dobračky nesluší, musím jít dolů, i když mě to trochu mrzí. Hudba je velmi dobrá a Elfman stoupá v mém zájmu hodně vysoko a je spolu s atmosférou ( i když počítačovou) to nejznamenitější na celém filmu. Byl bych býval dal tři, ale jsem dneska nějaký zlý, sorry :-)(24.1.2007)

 • ripo
  ***

  Film , ktorý ma absolútne nepresvedčil o proklamovaných kvalitách. Do zaradenia filmu ku Horror / Mysteriózny , by som ešte zaradil i Paródia a Komédia. V niektorých momentoch som si myslel, že Tim Burton si zo mňa robí prdel .... Nekonečná dekapitačná naháňačka s niekoľkými nelogičnosťami v deji . Záhadne rýchlo horiaci a vybuchujúci mlyn, meč, ktorý presekne ako nič porisko od lopaty, resp. rozpolí pozdĺžne chlapa si "vyláme zuby" na obyčajnej koženej taške atď. atď. Nie, páni, toto dielko ma nijakovsky neoslovilo dejom , ani spracovaním. Takýchto tém (pomstiace sa zombie) tu už bolo mnoho a Burtonova Ospalá diera spadla do jamy s množstvom iných filmov podobného razenia.(6.2.2005)

 • Radko
  ****

  Manieristický režisérov štýl sa opäť prejavil v kostýmovom spracovaní legendy o bezhlavom vraždiacom jazdcovi. Mestský vyšetrovateľ, predstavujúci racionalistu, s neomedzenou vierou vo výdobytky vedy je konfrontovaný so svetom kúziel, znamení a nevysvetliteľných javov. Príbeh samotný, najmä v druhej polovici, nie je veľmi originálny ale zároveň ani príliš dôležitý. Podstatné je omračujúce výtvarné riešenie a desivo-komická atmosféra počas celého filmu podporená napudrovanými tvárami skvelých hercov.(8.2.2005)

 • troufalka
  ***

  Filmy, který mi byl mnohonásobě doporučován, ale nechytil mě za srdce.(21.12.2016)

 • Faustka
  *****

  Takovou ponurou atmosféru dokáže vytvořit snad jen Tim Burton, připadáte si jako v naprosto jiném světě. Trochu pohádkovém a hodně tajuplném, až vás z toho mrazí. Johnny Depp byl jako vždy skvělý a Miranda Richardson neměla sice velký prostor, ale postava zlé macechy jí sedla dokonale. Bezhlavý jezdec byl dost strašidelný a dokázal precizně usekávat hlavy. Takový kat ze záhrobí. Prostě hodně drsná pohádka pro dospělé.(23.8.2008)

 • MM_Ramone
  *****

  Legenda o vraždiacom bezhlavom prízraku je v zámorí hodne populárna. Ja som sa s týmto strašidelným príbehom prvý krat bližšie zoznámil v roku 1999 prostredníctvom snímku "Ospalá diera", ktorý natočil režisér Tim Burton. Túto horrorovú tému spracoval svojim jedinečným vizuálnym štýlom. Do hlavnej úlohy newyorkského inšpektora Ichaboda Cranea obsadil overeného Johnnyho Deppa. Ten predviedol geniálne kreatívny herecký výkon. Pre mňa je snímok "Ospalá diera" vrcholom spolupráce dua Burton a Depp. *****(25.12.2016)

 • Reiniš
  ****

  Krásně stylizovaný horor, plný usekaných hlav, černého humoru, groteskního Deppa, démonické Mirandy Richardson a řádně ujetých Burtonovských nápadů. Filmu sice ke konci trochu dochází dech, i tak se ale jedná o jeden z nejpovedenějších hororů devadesátých let.(13.6.2006)

 • Niktorius
  ****

  Zbožňuju Burtonovu charakteristickou výtvarnost a bojím se, že kdyby tomu tak nebylo, asi by ode mne Sleepy Hollow dostala v nejlepším tři hvězdičky. Dojem z překrásného a promakaného vizuálu, tradičně dobrého Johnnyho Deppa a pohádkově-hororové atmosféry mi totiž na moha místech kazila scénaristická klišé. Tolik jsem se chtěl nechat filmem pohltit, ale prostě to nešlo, protože se co chvíli stalo něco, nad čím jsem jen musel zakroutit hlavou a přemýšlet kolikrát jsem už podobný "nečekaný zvrat" viděl. KDyž se rozdávala fantazie, Burton si šel asi dvakrát...A na Walkera mnoho nezbylo. Dodatek po několika týdnech: Vzhldem ke kritizované triviálnosti děje má Sleepy Hollow až neuvěřitelně silný a trvanlivý dozvuk. Už se tedy těším na další projekci, doufám, že tentokrát v širokoúhlém podání, protože nyní je ta pátá hvězdička na spadnutí.(30.9.2007)

 • Spiker01
  ****

  Super první půlka, o něco předvídatelnější ta druhá, ale celkově velice atmosférický gotický thriller, co rozhodně stojí za to...(25.11.2015)

 • Mahalik
  ****

  Timovi se asi zdál děsivý sen, který se nám rozhodl naservírovat formou "mlha-pára-bububu". Tohle na něm ale miluju. Člověk s fantazií větší než New York, zkrátka nemůže zůstat v kutlochu a psát na psacím stroji. Ty svoje kreatury musí filtovat ven a to se Burtonovi daří grandiozním způsobem. Do Ospalé díry naverboval ty nejlepší herce současnosti, kterým vévodí jako vždy okouzlující Depp, a kouzlení může začít. Pro někoho je ve filmu až moc utnutých hlav, krve a nervydrásajících scén, jenže bez toho se Timovo filmu neobejdou. Hlavní aktér toho všeho není jistý ještě pět minut před koncem, což je skvělé a váš mozek běží na plné otáčky.... Na Ichaboda Cranea je i Kriminálka Las Vegas krátká...(5.1.2008)

 • lesumir
  ***

  Nejkultovnější Burton, přítom pro mně ten nejhorší. Jeho experiment mix žánru nevyšel. Začátek je hodně stylový, pan režisér na nás vypouští obrovský oblak hutné a tajemné atmosféry, místy jsem ohromením necítil čánky prstů na rukou. Ale s příchodem tajemného rytíře - přišla akce, která dokonale vybroušenou atmosféru rozpríšila pod kopyty oře. A z velkého nadšení přišlo velké zklamání v podobě tří hvězdiček, u kterých si ani tak nejsem jist, poslední půlhodinka působila přeplácaně až kýčovitě, což by u Burtova neměl být problem, ale tady byl, neukočíroval kulisy a postavy. Docela se divím, protože Tim je ojedinělý režisér, který svede vytvořit výborně temnou atmosféru a vyšperkovat prostředí, které místy bere dech (viz. Big Fish). Johnny Depp si razí cesticku do mé topky, jeho výkony mě čím dál tím víc udivují a překvapují, výborný herec. Obarvená Ricci průměr, celkem normální role na její poměry. Mirandě Richardson to neobyčejně sluší. Casper Van Dien ve své nejlepší roli (na plátně asi tři minuty), celkem hezky umřel.(21.6.2008)

 • Phobia
  ****

  V roce 1999 mi jméno Tim Burton nic neříkalo a nevěděla jsem tedy, co od tohoto filmu očekávat. Nechala jsem se zlákat označením horror... a on tam byl akorát věčně komicky omdlévající Johnny Depp. Tehdy pro mě byl tento film zklamáním. Horror? Kdepak, absurdní komedie. Ale docela ráda bych se na "Sleepy Hollow" podívala v dnešní době a jsem přesvědčená, že by si přinejmenším o hvězdičku vyšší hodnocení vysloužil. EDIT 8/2011: Tak jsem se po dlouhých letech podívala znovu a musím přehodnotit svá někdejší slova. "Sleepy Hollow" obsahuje nějaké ty komické prvky, ale primárně jde o (pohádkový) horror s naprosto lahůdkovou atmosférou - s kulisami a nasvícením scény se Burton vyřádil a efekty jsou na svou dobu taky více než slušné. Díky dějové jednoduchosti, předvídatelnosti a podivným dedukčním schopnostem Ichaboda Cranea se trochu zdráhám udělit čtvrtou hvězdici, ale... vzal to bezhlavý Walken, tak parádní atmosféra a sympatické herecké obsazení si zaslouží ocenit! Stejně jako skutečnost, že Casper Van Dien jednou hrál v kvalitním filmu a vůbec to nekazil! 71%(26.11.2008)

 • kinej
  ****

  Nejsilnější stránkou všech Burtonových filmů je vizuální pojetí. Jinak tomu není ani zde. Vesnice, mlým strašáci na poli, les, Ichaboldovo vynálezy, to vše lahodí oku estéta. Design zvládl Burton na jedničku. Jen ten děj mi přišel jaksi nedotažený a narychlo uplácaný. Přesto je Ospalá díra brilantní film.(28.11.2004)

1 2 3 4 5 6 7 16 31 45 60