Tom Berenger a Billy Zane jsou pověřeni likvidací šéfů narkomafie. Jenže jejich spolupráce na plnění úkolu zašla příliš daleko... Seržant Thomas Beckett a jeho kolega Richard Miller jsou americkou vládou pověřeni náročným "posláním" v Panamě, kde mají postupně zlikvidovat šéfy drogové mafie, rebelující generály a bývalé žoldnéře CIA. Od svých obětí se však ničím neodlišují a jejich "spolupráce" nakonec vyvrcholí tím, že obrátí zbraně proti sobě. (oficiální text distributora)

Phobia

Mé hodnocení je poctou devadesátým letům, kdy jsem film viděla a udělal na mě dojem, takže ty 4 pěticípé berte se značnou rezervou, jde o výsledek nostalgie a prostřílené paměti. V současné době nemám odvahu se na "Odstřelovače" podívat znova, aby mi neustřelil veškeré iluze o mém postpubertálním vkusu. Možná 70%... možná 40%... ()

samuele

Akčný silence film ktorý za zaujal iba tematikou sniperov v kamufláži s peknými puškami a letiacim nábojom "like a Sniper Elite". Príbehovo je niekde na štandarde spracovanie a scenár mi pripadali béčkovo, nováčik sa nejako rýchlo všetko učí a na konci pôsobí skúsenejšie než veterán.Pokračovanie neplánujem pozerať. ()

POMO

Vo finále sa Llosovi podarilo diváka rozemočniť, napnúť a vyvolať v ňom katarziu pri likvidácii záporákov. V dobe uvedenia by som možno hodnotil o hviezdu lepšie. Dnes už ale Sniper pôsobi veľmi zošedivelo, chvíľami nudí a hlavne z neho viacej kričia béčkové slabiny, ktorým kraľuje príšerne umelá Changova hudba. Rambovky mali Sylvestra, spád a motívy Jerryho Goldsmitha. Toto je iba ich slabý odvar. ()

Baroque

no mne sa to páči. narozdiel od ostatných "odstrelovačských" sračiek s melodramatickým podtextom je toto určite jeden z najrealistickejších filmov v danej téme. billy zane tu síce nejak nezaexceloval, ale pre mňa bol vždy dôkazom, že je čiernym koňom akéhokoľvek béčka. viď titanic, kde charizmou a talentom zatienil dicapria, čo sa aj niektoré dámy s lepším vkusom nebáli dať najavo. skrátka, dicaprio tu nedokázal, a asi ani nemal, rozohrať svoju partiu na plné gule. v tomto filme však berengera zatieniť nemohol. ten je totiž pán antihrdinov. ťažká liga. jeho cynický minimalizmus, city schované v trezore často presvedčia viac, ako hysteriózne prejavy hollywoodskych sráčov. nehrá sa na hrdinu, kašle na hodnoty, no jeho prístup si diváka získa. viď čatu, kde bolo otázkou, kto defiluje. či defoe, alebo berenger. a to hral pekného hajzlíka. aspoň nebol patetický. pre mňa jeden z najlepších sniper filmov. i keď sa zasa nevyhne americkému politizovaniu. je to kino pre tých, čo nehľadajú zbytočný emocionálny balast, no ani na ten sa tu nezabúda. nechápem, ako môže niekto ohodnotiť tento film ako priemerný. za to, že nie je tradičné áčko? priemer? ani náhodou. pokračovanie si asi nepozriem. neuznávam klišé, že dvojka musí byť automaticky na prd, ale kopanie do mŕtveho koňa tiež nemusím. ()

robfi

Parodie na sniperske filmy, i kdyz nechtena. Nektere sceny patrne vejdou do dejin sniperskych nesmyslu (prirezavani strely nozikem a spousta blikatek v puskohledu). Jedine, co ujde, ze zaporaci maji kalachy a dragunovy, i kdyz dragunov ma spatnou osnovu .. ale to je uplny detail... No hovadina jak mraky. ()

• Billy Zane se měl původně jmenovat Richard Grieco, ale nakonec se ve filmu jmenuje Richard Miller. (BloodMax)
  • Podíváte-li se pozorně na vlak, uvidíte na boku symbol QR jako Queensland Rail. Queensland je stát Austrálii, kde byl tento film natočen. (BloodMax)
  • Zbraň, ktorú používa Billy Zane, nie je poloautomatická puška H&K PSG-1, bežne používaná ostreľovačmi špeciálnych jednotiek, ale H&K SR-9 TC. Podobná a lacnejšia verzia PSG-1, navrhnutá pre civilný predaj. (m.a.t.o.)