Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Soundtrack Mark Mancina: 1. Keep Your Eyes Open (film dialogue) ,2. W.O.L.V.E.S. - Krumbsnatcha featuring M.O.P. ,3. Bounce, Rock, Golden State - Golden State featuring Xzibit ,4. Put It On Me - Dr. Dre & DJ Quik with Mimi ,5. #1 - Nelly ,6. F*** You - Pharoahe Monch ,7. Watch The Police - VC-Murder & Trick Daddy ,8. Dirty Ryders - The Lox ,9. Crooked Cop - Napalm ,10. American Dream - P. Diddy & The Bad Boy Family featuring David Bowie ,11. Greed - Cypress Hill featuring Kokane ,12. Guns 'N Roses - The Clipse featuring The Neptunes ,13. Tha Squeeze - Gang Starr ,14. Let Us Go - King Jacob & Professot ,15. Training Day (In My Hood) - Roscoe ,16. Protect Your Head - Soldier B ,17. Wolf Or Sheep (film score) ,(11.5.2011)

Nebýt nominací na cenu akademie, pak by tenhle film zapadl jako desítky jiných průměrných krimi. A to ještě podle mého Denzel není nijak mimořádný, ale Hawke si nominaci zasloužil.(2.5.2003)

Pomalý rozjezd, dokonalá prostřední pasáž a předvídatelný konec. Fuqua vcelku zajímavý scénář s přehledem zručně režíruje, nechává vyniknout oba herce. Jen škoda, že zpočátku nepřitvrdil. Chvíli mi trvalo, než mě Washington vtáhl do svého zvráceného světa.(25.10.2003)

Oscar 1 : Herec HR - Denzel Washington + 1 nominace: Herec VR - Ethan Hawke(18.3.2004)

Po letošním předávání Oscarů jsem spílal akademikům, že Oscara nedostal Russel Crowe.Po shlédnutí TRAINING DAY se jim ale musím omuvit, protože Denzel Washington mě fakt dostal. A nejen on, ale i Ethan Hawke, který by si toho zlatého plešouna rovněž zasloužil. I film samotný zaslouží uznání, obsahuje spoustu režijních nápadů a má zajímavý děj.......PS: Nutno vidět orginální verzi, zprasený dabing sráží výsledné hodnocení pořádně dolů.....(1.6.2002)

Hlavní role ze všech hlavních rolí nejhlavnější je Denzel Washington, to je prostě fakt. A že jeho Alonza fakt žeru. I když to jeho vymazlené autíčko (což je, jak jsem se poučil v Zajímavostech - "customized 1979 Chevrolet Monte Carlo") asi víc než ten zbytek;) Ve zkratce - ten chlap je klasa, ale Oscara bych mu nedal. Training Day není žádná perla nebo tak něco, prostě worth seeing a konec. 70%(21.5.2005)

Také mi to připomnělo Prohnilé. Větší pasáž filmu je jen takové oťukávání (jak hlavních hrdinů, tak diváka), teprve v závěru dojde na to hlavní. Jen - Washington mi na Oskara (tentokrát) nepřipadl.(14.3.2005)

Fuqua je zručný režisér a Washington předvádí vskutku excelentní výkon, jenže celý film působí takovým prázdným dojmem...(1.2.2003)

Intenzivní a energický policejní thriller, který ale nejde moc do hloubky a namísto psychologie nebo zamyšlení nad etikou nabízí zejména silný jednorázový zážitek. 75% Zajímavé komentáře: Isherwood, ShaQuan, JohnnyD, B!shop, genetique(18.3.2005)

Měl jsem tenhle film nějak spojený s Oscary, proto jsem naivně očekával , že bude skutečně na úrovni. Jako u mnoha jiných filmů, které byly někdy na Oscary nominovány (pokud je přímo nedostaly) jsem se nedočkal. Prostě standartní krimithriller s nikterak výjimečnými hereckými výkony a pouze průměrnou režií. Ani scénář nebyl nikterak jedinečný, takže to nemůže dopadnout jinak, než za 3. S odřenýma ušima.(1.9.2003)

Drsné policejní drama, které si nebere servítky v obsazení ani v žádné další drobnosti. Opravdu odvážné, ale skvěle fungující i díky výborně zvoleným hercům.(25.6.2004)

U Beautiful Mind jsem napsal, ze Crowe si Oscara zaslouzil, ale po zhlednuti tohoto snimku jsem trochu na pochybach. Film sice jen prumer, ale Washington opravdu exceluje.(30.7.2002)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $76,631,907Tržby Celosvetovo $104,876,233/70%/(7.8.2005)

• Renton

Scénář: David Ayer .. Možná ti dva hrají dobře, ale ten film celkově stojí za houby.(17.10.2004)

Uvěřil jsem... Podobné filmy a seriály: Skrytá identita, The Wire(24.11.2006)

Hustej rafinovanej thriller kterej působí hodně drsně a reálně. A navíc naprosto hustej Denzel Washington a nahá Eva Mendes.(13.3.2005)

rozpocet ? ,celosvetovo $104,876,233(1.4.2006)

Kurva, chtělo by to orig. DVD !(26.2.2008)

Jakea čeká zkouška. Chce makat v protidrogovým, kde šéfa dělá detektiv Alonzo. Čeká ho den, na který nezapomene. Drsný a nezvyklý metody Alonza ho maj naklonit na správnou stranu zákona. Vona je pravda, že ,,někdy je lepší přijet a grázla oddělat, než ho zatknout. Velký ryby se ve vazbě dlouho nezdrží". Tenhle den s ním můžem prožít i my. Poslouchat strhující monology a sledovat hereckou kreaci D.Washingtona. Taky se můžem třeba zamyslet, kterou cestou bych ,,šlapal já". Abych pravdu řek - na mě žádnej podtext k zamyšlení nedejchl. Já viděl jen ,,live" přenos z práce(?) drsnýho policajta, proti kterýmu je King Kong (animovaný nebo loutkový) hovno. A vůbec nevím, jestli bych to potřeboval vidět znova.(15.4.2006)

„V tomto vám nepomôžem. Posrali ste si to sami, tak si to riešte.“ V niektorých chvíľach atmosférická, napínavá a ostrá policajná jazda zo špinavej americkej ulice (pero, holuby), podporená pútavou audiovizuálnou garderóbou a dozdobená hereckými výkonmi nielen oscarového a fantasticky uvoľneného Denzela Washingtona, ale i sympatického zelenáča Ethana Hawkea, či tradične zábavného Scotta Glenna (OHEŇ). Mnohé scény sú výborné svojou mrazivosťou - postavy sa usmievajú, ale vieme, že kedykoľvek sa im v ruke môže objaviť búchačka a začnú umierať ľudia. Nanešťastie, Fuqua nie je práve najgeniálnejší režisér všetkých čias a vyložene hrozný je v tomto prípade i scenár, pretože od neuveriteľne hlúpej "vaňovej scény" (teda ten svet je ale malý, však?) sa všetko zrúti ako priemerný buddy-movie domček z kariet. Koniec ma sklamal. Občas ľahký a svieži nadpriemer a hneď nato nečakane hviezdne obsadená televízna kriminálka.(19.10.2004)

No asi po pul hodine sem myslel, ze tomu dam 4*, protoze to buzerovani je opravdu paradni, ale kdyz to tak trvalo az dokonce filmu, tak me to zaclo nudit. Hawk i Washington jsou skvely, ale krome nich na tomhle filmu neni nic zajimavyho. Hodnej a zlej polda, zlej zaucuje hodnyho a do toho gangy a prachy. To uz tady bylo hodnekrat a rek bych, ze Fuqua to moc nezvlad. Kamera prumer, hudba spis podprumer, akce skoro zadna, konec debilni a herci vyborni. Nebejt ustredni dvojice, slo by hodnoceni jeste o dost dolu, ale takle si ty 3* zaslouzi, protoze Washington fakt nema chybu.(13.3.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26