Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Vcelku podarene svizne akcni krimi se skvelym spadem...Cely film jsem fandil Ethanovi, hral roli sympataka. Sice se dalo hodne scen predvidat, ale to nijak neubralo na zazitku skvele straveneho veceru u televizni obrazovky. Kdyby ale nova ten film vysilala v originalnim jazyce a s titulky mozna bych to hodnotil i 5 hvezdickami protoze jsem odpurce dabingu.(14.12.2006)

Solidny filmik, mozno tomu chybala vacsia zapletka, ale kaslat nato. Ethan Hawke, bol vynikajuci. Washington podal takisto nadstandardny vykon. Niekolko dych vyrazajucich scen. Za vsetky by som spomenul scenu s mexikancami v kuchyni, ktora sa v mojom osobnom rebricku radi medzi 10 naj krimi/ mafianskych scen.(10.1.2010)

Další film, který nám chce vnuknout myšlenku, že fízlové jsou kolikrát při nejmenším stejný svině jako zločinci. Já se této myšlence nebráním a uznávám, že někteří strážci státu opravdu tací jsou. Poměrně dost působivý thriller zrežirovaný ne zrovna nejlepším režisérem.(11.8.2010)

70 %(24.12.2010)

Prvních dvacet, třicet minut se film rozehřívá, ale pak nastává zlom a divák je více a více vtahován do příběhu. Velmi dobré herecké výkony, povedený scénář, kamera a místy i hudba. Ve výsledku tedy dobrý thriller na sobotní večer. Velice milé překvapení!(24.4.2011)

Denzel je pán ktorý sa neuveriteľne vžil do svojej postavy, dobre hrá aj Ethan, film má skvelý príbeh, skvelú kameru a skvelé obsadenie a takmer vôbec nenudí. //90%//(22.8.2011)

65%(16.11.2012)

Jó korupce není jen problém tady u nás ale kvete všude na světě, Training Day je sice drsný film ale mnohdy přeceňovaný a drží ho nad vodou hlavně výborné herecké výkony Denzla Washingtona v roli zkorupovaného poldy Harrise a Ethana Hawkea jako nováčeka ve zboru Hoyta.(13.1.2013)

tohle vlastně tak špatný není, ono to VUBEC neni špatný - zfetovaný policajti jedou za zfetovanýma fetákama - ten film mě svírá svojí HLOUBKOU objektivizovanou mi na míru - víš, že když někoho zabiješ ve službě, stane se z něj po smrti tvuj otrok? jen po kraku nejsi jak princezna, co ji klus za vlasy drží zezadu, ale řveš u toho jako drákula, ŽE .(14.1.2013)

What a movie! Drsné, skvelé, nadupané, realistické. Keby bol Kayne West policajtom, bol by z neho Alonzo Harris. Danzel hral ako o život a ja som bol unesený celý čas. Myslím, že message je jasný, to cením najviac.(26.3.2013)

Nadlidský výkon pánů Denzel Washington a Ethan Hawke... Od začátků, až do úplného konce.... Tento film vás vtáhne takovým způsobem, že to bude ještě dlouho rozdýchávat.... Konečně je tu také film, který česká produkce nepřekládala do nějakého směšného českého názvu...(30.4.2013)

Výborný film,který jsem,bohužel,viděl až teprve nyní,po 12 letech od natočení!?Prostě jsem ho nějak opominul,ale nevadí,byl to velmi temný,drsný příběh s výbornými hereckými představiteli,Denzel byl pro jednou v roli toho špatného(i když ne úplně,co si budeme nalhávat)(19.6.2013)

Nebýt Denzela Washingtona, asi bych se na tento film ani nedíval. Docela jsem se nudil, ale přesto musím pochválit skutečnost, že jsem děj nedokázal předvídat a herecké výkony byly skutečně brilantní. Jinými slovy průměr.(13.10.2013)

Moje hodnocení: 85%(11.5.2014)

• slowfox

Hvězdně obsazený odpad, jedna hvězdička pro Ethana. Absolutně nelogické strašným způsobem sešroubované a nezajímavé. Denzel na můj vkus strašně přehrával.(19.8.2014)

Ayer a policejní prostředí, to jde dohromady stejně dobře, jako ochránci zákona a prohnilost. Idealistický nováček v konfrontaci s tímhle drsným světem už tu párkrát byl, ale tady to pojali řádně adrenalinovým způsobem, film je od začátku vostrej a intenzivní jako správná chilli paprička. A prvotřídní kápo Denzel si s vámi hraje stejně jako s Hawkem, kterej toho za den v ulicích zažije víc, než si vůbec dokázal představit... Škoda toho konce, zbytečně moc na efekt, komornější a ukecnější závěr by mi sem seděl daleko víc. Viděno s dabingem. 73 %(16.9.2014)

Na tenhle fim mám samé dobré vzpomínky. Tohle je přesně místo, kde by se měl Ethan Hawke uchytit a nesnažit se utáhnout celovečerní film na vlastní triko. Washington je sázka na jistotu a v roli osekaného poldy je skvělý.(29.11.2014)

• mjrGresham

Kýble žvástů a něco mávání bouchačkama.(24.2.2015)

Asi by člověk jen marně hledal horší první den v nové práci než byl právě ten Ethana Hawkea. Nově nastupující policista pln ideálu a policejní cti je vržen do města s novým parťákem Denzelem Washingtonem, který ho má patřičně zaškolit. Ten bohužel už svou počáteční slušnost ztratil a řídí se teď heslem "účel světí prostředky". Protože ikdyž člověk má bojovat se zločinem a s kriminálníky, postupem času, stráveným mezi nimi, se stává jedním z nich. S tím se ale mladý policista Jake Hoyt odmítá smířit a i za cenu poštvání proti sobě celý Alonzův tým zkorumpovaných fízlů, s tím odhodlá skoncovat. Opět tu máme kriminálku s opět skvělými hereckými výkony (Ethan Hawke je prostě frajer a zatím mi každá jeho role sedla) a s opět stejnou hlavní zápletkou, kterou je zkorumpovaná policie. Sem tam si přilepší na nějakých důkazových špinavých penízcích, sem tam zase zastřelí (ne)škodného podezřelého, aby od svých šéfů vyfasovali medaili za statečnost, udatnost a podobný nesmysly (v Americe chybí už jen policejní medaile za nejrychlejšího žrouta donutů). Film je tak určen především pro fandy kriminálních příběhů či pro fandy zdejšího hereckého dua. Pro nás ostatní je to jen další průměrná kriminálka, ničím nevybočující z řad ostatních podobných příběhů. 70%(21.4.2015)

Dneska viděno po několikáté, a nějak to vyčichlo. Dobrý scény. Poučení o životě ve čtvrtích gangů. To je na výbornou stále.(11.12.2016)

8.5/10(3.2.2017)