Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (585)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Měl jsem tenhle film nějak spojený s Oscary, proto jsem naivně očekával , že bude skutečně na úrovni. Jako u mnoha jiných filmů, které byly někdy na Oscary nominovány (pokud je přímo nedostaly) jsem se nedočkal. Prostě standartní krimithriller s nikterak výjimečnými hereckými výkony a pouze průměrnou režií. Ani scénář nebyl nikterak jedinečný, takže to nemůže dopadnout jinak, než za 3. S odřenýma ušima. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů, co jsem donekonečna odsouval a konečně na něj přišla řada. Kriminálky nejsou úplně můj oblíbený žánr, ale Training Day je tak významný film pro kinematografii, že bych to doporučil všem. Už jen kvůli úlisnému a od začátku nesympatickému Denzelovi...7/10 ()

Reklama

Boss321 

všechny recenze uživatele

Denzel Washington zahrál policistu, pro kterého neexistují zákony více než přesvědčivě, ale oscarový výkon podle mě podal Crowe v Čisté duši. Co mě ale vadí více, že Oscara nedostal Ethan Hawke, který se mi líbil více než Washington. Film celkově nebyl špatný, obvzláště prostředí pasáž byla vynikající. Rozhodoval jsem se mezi tři a čtyřmi hvězdičkami, ale za Ethana Hawka dám čtyři. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Ja len celkom akosi neviem prehryznúť to, že Denzel tu hral takého podlého parchanta. Ale zahral ho geniálne dôveryhodne a presvedčivo a sošku si zaslúžil jednoznačne, však sa už aj patrilo. A ešte neviem, čo máte všetci s tým predvídateľným koncom, možno to okolo tej peňaženky, ale inak to celé bolo pozliepané neskutočne dobre. A tá hudba .. Scenáristi vymačkali z pomerne jednoduchého príbehu maximum a Fuqua tiež náramne prekvapil. Pre mňa je to 90%. Minimálne! ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„You wanna go to jail or you wanna go home?“ Jeden dusný den v L.A., skvěle padnoucí hudba (Dr.Dre, Cypress Hill), dealer na odpočinku Glenn, ovce plná ideálů Hawke a protřelý policejní vlk Washington, který musí neodkladně řešit svůj nedávný "Expensive weekend in Vegas". Jistě, nějaké mouchy by se našly, ale Alonzo je devítkou hravě sejme. Karetní partička se skupinkou opravdu sympaticky vyhlížejících hispánských gangsterů patří, co se napětí ve vzduchu týká, k mým nejoblíbenějším filmovým scénám vůbec. „Hey Cop, you ever had your shit pushed in?"“ ()

Galerie (40)

Zajímavosti (34)

  • Alonzo Harris (Denzel Washington) byl Americkým filmovým institutem zařazen na 50. místo žebříčku největších filmových záporáků. (TheDude)
  • V scéne, keď Harris (Denzel Washington) ukazuje Jakeovi (Ethan Hawke) svoje auto, začne hrať pesnička "Still D.R.E.", ktorú naspievali Snoop Dog a Dr. Dre, ktorí si vo filme zahrali menšie role (predajca drog na vozíčku a člen Alonzovho týmu). (maramashi)

Související novinky

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Kdy přijede Sedm statečných?

Kdy přijede Sedm statečných?

30.03.2015

Než někdo začne nadávat na to, že Hollywood remakeuje westernovou Sedm statečných, je třeba si připomenout, že je film Johna Sturgese sám o sobě remakem Sedmi samurajů Akiry Kurosawy. Snímek z roku… (více)

Reklama

Reklama