Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Jo, je to strašně brutální a drsný, málem se mi z toho podlomily kolena. Danzel je fakt mega krutopřísnej, málem jsem si z něho stříknul do textilu. Lidi, probuďte se, tohle je sice solidní krimi příběh s několika velmi povedenými momenty, ale jako celek to není vůbec žádná bomba. 60%(19.12.2011)

Neskutečně cool filmec. Denzel Washington je polda, pro kterého už jsou policejní pravidla a postupy jenom slova napsaná na papíře. On si vytvořil svůj vlastní svět, vlastní pravidla. Ethan Hawke je zase slušný polda, který bere svou práci jako poslání konat dobro, a proto se rozhodne zkusit práci v oddělení narkotik, kde by mohl udělat kariéru. Brzy pozná, jak moc se mýlil. V jeden den se osudy těchto zcela odlišných postav prolnou, je to Training day, den kdy má zkušený polda Alonzo Harris zaškolit nováčka do každodeních problémů, jaké tuto speciální jednotku provází. O tomto dni je tento film. Denzel Washington hraje jako bůh a role zkorumpovaného a necitelného policisty mu sedla. Popravdě je to nejlepší role, v jaké jsem ho viděl. Jeho hadry bych chtěl nosit. Jeho auto bych chtěl řídit. Jeho ženu bych chtěl...milovat. Je to fascinující sledovat tohoto odvěkého představitele kladných rolí jak se na plátně mění v odporného hajzla ale i přesto působí sympaticky že si ho zamilujete. Ethan Hawke se v jeho přítomnosti skoro ztrácí, to však neznamená, že hraje špatně, ale že Denzel hraje božsky. Jinak prostředí je mi velice sympatické - Los Angelské ghetto, nejnebezpečnější oblast Spojených států, které je jako město ve městě. Platí zde jiná pravidla a kdo se podle nich neřídí zkonči špatně. Pro mě je už teď tento snímek kultem a navždy jím zůstane. A role Snoop doga potěší :)(13.9.2006)

Vcelku podarene svizne akcni krimi se skvelym spadem...Cely film jsem fandil Ethanovi, hral roli sympataka. Sice se dalo hodne scen predvidat, ale to nijak neubralo na zazitku skvele straveneho veceru u televizni obrazovky. Kdyby ale nova ten film vysilala v originalnim jazyce a s titulky mozna bych to hodnotil i 5 hvezdickami protoze jsem odpurce dabingu.(14.12.2006)

Když se Jake Hoyt loučí ráno s manželkou, ani náhodou netuší, že o pár hodin později bude sjetej jako motyka kvalitním crackem, napěchovanej promilema alkoholu a zpráskanej jako neposlušnej hafan. A že možná ztratí iluze, které postupně budoval během pěti let poctivé práce. Že možná přehodnotí životní hodnoty. Training Day je o válce dvou světů. A zbraněmi jsou zde zkušenosti. Jednoznačně nejsilnější zbraní filmu jsou herecké výkony (Hawke, Washington), těsně následované scénářem, který příběh pozvolna vytahuje z mlžného oparu. Snímek trochu přibrzďuje několik nudnějších momentů v první půli a pak ho docela brutálně zfauluje samotný závěr. Až na tyto okamžiky velice svižný den dvou zcela odlišných policistů. Ale kdo komu nakonec udělil lekci?? Doporučuju! 105 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.9.2007)

|80%| Vydařená záležitost. A dlouho mi unikala. Podobný typ filmů mám rád. Denzel Washington a Ethan Hawke – skvělá dvojka, která strhávala veškerou pozornost. Jeden je nečestný polda, co si dělá co chce, druhý zase zelenáč, co se snaží být dobrým poldou. Scénář je jednoduchý, máme tu plno zajímavých, i když pro někoho všedních scén. Něco bych asi ještě doladil, přidal nějakou dramatičnost, napínavost a tak, ale to by zase vybočilo z realistické noty, kterou je snímek podán. Takže si v podstatě nemůžu na nic zásadního stěžovat. Nenudila mě ani minuta filmu. Závěr nebyl nějak šokantní, ale dobře a reálně pojatý. Washington to zahrál opravdu prvotřídně. Jeho roli jsem mu žral i s navijákem. Hudba byla pro potřeby snímku solidní. Co dodávat? Spokojenost.(24.9.2016)

• - Nůž, který používá Alonzo (Denzel Washington) jako přesvědčovací argument, je Spyderco Police Serrated. Tento nůž se objevil i v mnoha dalších filmech, např. Klub rváčů (1999). (zedsdeadbaby)

• - Alonzo Harris (Denzel Washington) byl zařazen Americkou filmovou institucí v žebříčku nejzápornějších postav dějin amerického filmu na 50. příčku (TheDude)

• - Denzel Washington několikrát prohlásil, že role detektiva Alonza Harrise je jeho nejoblíbenější. (don corleone)