Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Tak Washingtona jsem nikdy moc nemusel, ale tohle mi sedlo. Fakt vymazlená realistická kriminálka. Ano takhle to asi nějak chodí. Jsem tomu ochotný věřit. nebo teda takhle netvrdím, že je to přesně takhle, ale každopádně jsem tvůrcům sežral tuhle story o hodných poldech a zlých poldech i z navijákem. Velká spokojenost.80%(9.5.2014)

Docela drsný film s Denzelem Washingtonem a mladým Ethanem Hawkem. Přivádí nás do prostředí losangeleského podsvětí plného zločinu. Danzel chce mladého Ethana přijmout do své detektivní jednotky, která má dost zvláštní způsoby. Hranice mezi policií a zločinem je dost tenká. To se samozřejmě mladému ambicióznímu Ethanovi nelíbí. Netrvá dlouho, než se něco semele a věci se komplikují. Kdo koho podrazí a kdo přežije? "To jsou moje prachy!"(28.5.2019)

Při sledování Training Day jsem si nepřipadal, že sleduji něco opravdu výjimečného. Washingtonův herecký výkon (i když kvalitní) mi oscarový rozhodně nepřišel, Hawkův už vůbec ne. Příběh je tuctový, mnohokrát viděný, jen trošku jinak zpracovaný, než u jiných filmů řešících podobné téma (zkorumpovaný policajt versus mladý, ulicí nezkažený zelenáč). Režie nenápaditá, taková spíš seriálová, prostě nic extra. Ale. Na druhou stranu se musím přiznat, že mě film dokázal upoutat a donutil mě v očekávání věcí příštích nespouštět oči z obrazovky. Takže na něm asi něco je. Nedokáži to přesně pojmenovat, ale určitá kvalita se tomuto kousku upřít nedá. Má to něco do sebe, jen ta ocenění bych nepřeháněl.(31.8.2016)

Policajt může všechno, zní základní poučka, kterou vybalí zkušený veterán Denzel Washington na zelenáče, kterého přijímá do svého týmu. Training Day je stylizovaná sonda do světa drogových dealerů, zkorumpovaných policajtů, feťáků, pouličních gangů a špíny velkoměsta. Během jediného dne hlavní hrdina v podání Ethana Hawka ztratí jakékoli iluze o svém povolání, kolezích a policejní kariéře. Škoda té hollywoodštiny, která poznamenala především protahované finále a nezbytný happyend s potrestáním zla. Celkový dojem: 80 %.(14.1.2010)

No asi po pul hodine sem myslel, ze tomu dam 4*, protoze to buzerovani je opravdu paradni, ale kdyz to tak trvalo az dokonce filmu, tak me to zaclo nudit. Hawk i Washington jsou skvely, ale krome nich na tomhle filmu neni nic zajimavyho. Hodnej a zlej polda, zlej zaucuje hodnyho a do toho gangy a prachy. To uz tady bylo hodnekrat a rek bych, ze Fuqua to moc nezvlad. Kamera prumer, hudba spis podprumer, akce skoro zadna, konec debilni a herci vyborni. Nebejt ustredni dvojice, slo by hodnoceni jeste o dost dolu, ale takle si ty 3* zaslouzi, protoze Washington fakt nema chybu.(13.3.2005)

• - Po přestřelce, kdy Hoyt (Ethan Hawke) ujíždí po dálnici, Harris (Denzel Washington) Hoytovi řekne, aby zastavil. Po odstavení vozu u krajnice je slyšet, jak Hoyt vypne motor a oba vystoupí. Během jejich dialogu u auta se však kouří z výfuku. Po nastoupení je opět jasně slyšet, jak Harris auto startuje. (Terva)

• - Předtím, než se do projektu zapojil Antoine Fuqua, ho měl režírovat David Guggenheim, který počítal pro hlavní role se Samuelem L. Jacksonem a Mattem Damonem. (don corleone)

• - Alonzo Harris (Denzel Washington) byl zařazen Americkou filmovou institucí v žebříčku nejzápornějších postav dějin amerického filmu na 50. příčku (TheDude)