Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Hov, hov hov tak toto bola poriadna "pecka"! Herecká dvojica na čele s fenomenálnym Denzelom Washingtnom ma úplne dostala. Pre mňa osobne jeden z najlepších filmov tochto formátu. Nemožem sa vynadívať na tento snímok. Pach ulice je cítiť až k teplému krbu domova. "Gangs" sú úplne všade a ovládajú ulice a Denzel im je na stope. Antoine Fuqua to zvládol. Scénar dosť dobrý tak ako hudba, ktorá dodáva snímku tu správnu šťavu. Training Day ma dostal tam kam chcel. Nezostáva mi nič iné, ako 9/10 a vynachváliť tento snímok, kde sa len dá. Denzel ostane v mojich očiach už navždy Alonzom Harrisom...(26.12.2007)

|80%| Vydařená záležitost. A dlouho mi unikala. Podobný typ filmů mám rád. Denzel Washington a Ethan Hawke – skvělá dvojka, která strhávala veškerou pozornost. Jeden je nečestný polda, co si dělá co chce, druhý zase zelenáč, co se snaží být dobrým poldou. Scénář je jednoduchý, máme tu plno zajímavých, i když pro někoho všedních scén. Něco bych asi ještě doladil, přidal nějakou dramatičnost, napínavost a tak, ale to by zase vybočilo z realistické noty, kterou je snímek podán. Takže si v podstatě nemůžu na nic zásadního stěžovat. Nenudila mě ani minuta filmu. Závěr nebyl nějak šokantní, ale dobře a reálně pojatý. Washington to zahrál opravdu prvotřídně. Jeho roli jsem mu žral i s navijákem. Hudba byla pro potřeby snímku solidní. Co dodávat? Spokojenost.(24.9.2016)

Naprosto dokonalé! Denzel Washington je pán! Skvělý herec, který mě bavil vážně po celý film, musela jsem se smát, usmívat, mračit, držet mu palce, nenávidět ho, tolik tváří, lásky a nenávisti jsem snad ještě neviděla u žádné role. Dokonalá atmosféra u "fízlů a negrů". Jeden slušný druhý ne, a dělá si z něho akorát srandu, ale potom na to doplatí. Rozhodně jsem vůbec nečekala, že to takhle dopadne, konec mě opravdu hodně dostal. Ethan Hawke je sice takový typ, který se moc do takové role nehodí, ale budiž, zvládl ji dobře. Musím pochválit i skvělou hudbu, která se vážně hodí do celého prostředí dealerů a poldů. Vážně vynikající film, i když spíše pro chlapy, mě uchvátil.(9.4.2012)

První dojem je základ úspěchu. Ať při setkání s někým, první den ve škole či v nové práci. Na policistu Jakea Hoyta (Ethan Hawkea) neudělala jeho nová práce dobrý dojem, protože jeho parťákem je zkorumpovaný polda, který s ním bude celý zkušební den vyjebávat. ,,Máš jeden den, abys dokázal, co seš zač." Podle mého názoru je Trainig Day celkem průměrné krimi, které se dostalo do širšího podvědomí díky zlatou soškou oceněnému Denzelu Washingtonovi, který sice podal slušný, ale přece jen mi Oscar v jeho rukou přijde spíše jako politický krok. Film je také zajímavý tím, že se odehrává v jediném dni a i přes to má slušný akční drajv, ale o to hůře se ztotožníte s postavami a to hlavně s postavou Ethana Hawka, protože jeho skautík mu lze jen těžko věřit. Trainig Day z vod průměru nemůže vytáhnout ani dobrá atmosféra.(16.9.2007)

Fuqua je sice řadový vizionář, avšak Training Day považuji za jeho majstrštyk. V celistvé režii je cítit zápal pro téma a značná snaha o vykreslení temnější stránky L. A, což ve výsledku není tak sugestivní jako v případě M. Manna, avšak přesto velmi naturalistické a nekompromisní. Duo Washington-Hawk je jednoduše grandiózní co se týče výkonů a charakterově znamenitě propracované. Pestrá hudební kompozice sestavená od hip-hopu až po vážné tóny chladné jako ocel je geniální a pro atmosféru to znamená jedině plus. Snímků jako je tento možná vznikly tucty, ale v tomto případě jsem žádnou vadu na kráse nezaznamenal. Žádné servítky, autentická syrovost, zkrátka sonda do zkorumpovaného a zločineckého podsvětí, jak má být. 95%(12.4.2013)