Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (584)

Fr 

všechny recenze uživatele

Jakea čeká zkouška. Chce makat v protidrogovým, kde šéfa dělá detektiv Alonzo. Čeká ho den, na který nezapomene. Drsný a nezvyklý metody Alonza ho maj naklonit na správnou stranu zákona. Vona je pravda, že ,,někdy je lepší přijet a grázla oddělat, než ho zatknout. Velký ryby se ve vazbě dlouho nezdrží". Tenhle den s ním můžem prožít i my. Poslouchat strhující monology a sledovat hereckou kreaci D.Washingtona. Taky se můžem třeba zamyslet, kterou cestou bych ,,šlapal já". Abych pravdu řek - na mě žádnej podtext k zamyšlení nedejchl. Já viděl jen ,,live" přenos z práce(?) drsnýho policajta, proti kterýmu je King Kong (animovaný nebo loutkový) hovno. A vůbec nevím, jestli bych to potřeboval vidět znova. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Měl jsem tenhle film nějak spojený s Oscary, proto jsem naivně očekával , že bude skutečně na úrovni. Jako u mnoha jiných filmů, které byly někdy na Oscary nominovány (pokud je přímo nedostaly) jsem se nedočkal. Prostě standartní krimithriller s nikterak výjimečnými hereckými výkony a pouze průměrnou režií. Ani scénář nebyl nikterak jedinečný, takže to nemůže dopadnout jinak, než za 3. S odřenýma ušima. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mark Mancina: 1. Keep Your Eyes Open (film dialogue) ,2. W.O.L.V.E.S. - Krumbsnatcha featuring M.O.P. ,3. Bounce, Rock, Golden State - Golden State featuring Xzibit ,4. Put It On Me - Dr. Dre & DJ Quik with Mimi ,5. #1 - Nelly ,6. F*** You - Pharoahe Monch ,7. Watch The Police - VC-Murder & Trick Daddy ,8. Dirty Ryders - The Lox ,9. Crooked Cop - Napalm ,10. American Dream - P. Diddy & The Bad Boy Family featuring David Bowie ,11. Greed - Cypress Hill featuring Kokane ,12. Guns 'N Roses - The Clipse featuring The Neptunes ,13. Tha Squeeze - Gang Starr ,14. Let Us Go - King Jacob & Professot ,15. Training Day (In My Hood) - Roscoe ,16. Protect Your Head - Soldier B ,17. Wolf Or Sheep (film score) , ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Hlavní role ze všech hlavních rolí nejhlavnější je Denzel Washington, to je prostě fakt. A že jeho Alonza fakt žeru. I když to jeho vymazlené autíčko (což je, jak jsem se poučil v Zajímavostech - "customized 1979 Chevrolet Monte Carlo") asi víc než ten zbytek;) Ve zkratce - ten chlap je klasa, ale Oscara bych mu nedal. Training Day není žádná perla nebo tak něco, prostě worth seeing a konec. 70% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Po letošním předávání Oscarů jsem spílal akademikům, že Oscara nedostal Russel Crowe.Po shlédnutí TRAINING DAY se jim ale musím omuvit, protože Denzel Washington mě fakt dostal. A nejen on, ale i Ethan Hawke, který by si toho zlatého plešouna rovněž zasloužil. I film samotný zaslouží uznání, obsahuje spoustu režijních nápadů a má zajímavý děj.......PS: Nutno vidět orginální verzi, zprasený dabing sráží výsledné hodnocení pořádně dolů..... ()

Galerie (40)

Zajímavosti (33)

  • Po přestřelce, kdy Hoyt (Ethan Hawke) ujíždí po dálnici, Harris (Denzel Washington) Hoytovi řekne, aby zastavil. Po odstavení vozu u krajnice je slyšet, jak Hoyt vypne motor a oba vystoupí. Během jejich dialogu u auta se však kouří z výfuku. Po nastoupení je opět jasně slyšet, jak Harris auto startuje. (Terva)
  • Poprvé se stalo, aby některý z LA gangů dovolil štábu natáčet přímo v jejich domovské lokalitě Imperial Courts. (don corleone)

Související novinky

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Kdy přijede Sedm statečných?

Kdy přijede Sedm statečných?

30.03.2015

Než někdo začne nadávat na to, že Hollywood remakeuje westernovou Sedm statečných, je třeba si připomenout, že je film Johna Sturgese sám o sobě remakem Sedmi samurajů Akiry Kurosawy. Snímek z roku… (více)

Reklama

Reklama