Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (558)

Fr 

všechny recenze uživatele

Jakea čeká zkouška. Chce makat v protidrogovým, kde šéfa dělá detektiv Alonzo. Čeká ho den, na který nezapomene. Drsný a nezvyklý metody Alonza ho maj naklonit na správnou stranu zákona. Vona je pravda, že ,,někdy je lepší přijet a grázla oddělat, než ho zatknout. Velký ryby se ve vazbě dlouho nezdrží". Tenhle den s ním můžem prožít i my. Poslouchat strhující monology a sledovat hereckou kreaci D.Washingtona. Taky se můžem třeba zamyslet, kterou cestou bych ,,šlapal já". Abych pravdu řek - na mě žádnej podtext k zamyšlení nedejchl. Já viděl jen ,,live" přenos z práce(?) drsnýho policajta, proti kterýmu je King Kong (animovaný nebo loutkový) hovno. A vůbec nevím, jestli bych to potřeboval vidět znova. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Hlavní role ze všech hlavních rolí nejhlavnější je Denzel Washington, to je prostě fakt. A že jeho Alonza fakt žeru. I když to jeho vymazlené autíčko (což je, jak jsem se poučil v Zajímavostech - "customized 1979 Chevrolet Monte Carlo") asi víc než ten zbytek;) Ve zkratce - ten chlap je klasa, ale Oscara bych mu nedal. Training Day není žádná perla nebo tak něco, prostě worth seeing a konec. 70% ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Po letošním předávání Oscarů jsem spílal akademikům, že Oscara nedostal Russel Crowe.Po shlédnutí TRAINING DAY se jim ale musím omuvit, protože Denzel Washington mě fakt dostal. A nejen on, ale i Ethan Hawke, který by si toho zlatého plešouna rovněž zasloužil. I film samotný zaslouží uznání, obsahuje spoustu režijních nápadů a má zajímavý děj.......PS: Nutno vidět orginální verzi, zprasený dabing sráží výsledné hodnocení pořádně dolů..... ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mark Mancina: 1. Keep Your Eyes Open (film dialogue) ,2. W.O.L.V.E.S. - Krumbsnatcha featuring M.O.P. ,3. Bounce, Rock, Golden State - Golden State featuring Xzibit ,4. Put It On Me - Dr. Dre & DJ Quik with Mimi ,5. #1 - Nelly ,6. F*** You - Pharoahe Monch ,7. Watch The Police - VC-Murder & Trick Daddy ,8. Dirty Ryders - The Lox ,9. Crooked Cop - Napalm ,10. American Dream - P. Diddy & The Bad Boy Family featuring David Bowie ,11. Greed - Cypress Hill featuring Kokane ,12. Guns 'N Roses - The Clipse featuring The Neptunes ,13. Tha Squeeze - Gang Starr ,14. Let Us Go - King Jacob & Professot ,15. Training Day (In My Hood) - Roscoe ,16. Protect Your Head - Soldier B ,17. Wolf Or Sheep (film score) , ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Měl jsem tenhle film nějak spojený s Oscary, proto jsem naivně očekával , že bude skutečně na úrovni. Jako u mnoha jiných filmů, které byly někdy na Oscary nominovány (pokud je přímo nedostaly) jsem se nedočkal. Prostě standartní krimithriller s nikterak výjimečnými hereckými výkony a pouze průměrnou režií. Ani scénář nebyl nikterak jedinečný, takže to nemůže dopadnout jinak, než za 3. S odřenýma ušima. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (31)

  • Ve scénách v ghettu hrají bývalí "napravení" gangsteři ty filmové. (Zeck)

Reklama

Reklama