Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Vcelku podarene svizne akcni krimi se skvelym spadem...Cely film jsem fandil Ethanovi, hral roli sympataka. Sice se dalo hodne scen predvidat, ale to nijak neubralo na zazitku skvele straveneho veceru u televizni obrazovky. Kdyby ale nova ten film vysilala v originalnim jazyce a s titulky mozna bych to hodnotil i 5 hvezdickami protoze jsem odpurce dabingu.(14.12.2006)

Policajt může všechno, zní základní poučka, kterou vybalí zkušený veterán Denzel Washington na zelenáče, kterého přijímá do svého týmu. Training Day je stylizovaná sonda do světa drogových dealerů, zkorumpovaných policajtů, feťáků, pouličních gangů a špíny velkoměsta. Během jediného dne hlavní hrdina v podání Ethana Hawka ztratí jakékoli iluze o svém povolání, kolezích a policejní kariéře. Škoda té hollywoodštiny, která poznamenala především protahované finále a nezbytný happyend s potrestáním zla. Celkový dojem: 80 %.(14.1.2010)

// Znáte to, blíží se první den ve vaší vysněné práci, jste celí natěšení ale zároveň nervózní. Je potřeba se zalíbit novému šéfovi, tak vyhulíte nějakej ten crack, proč ne. Pak zajdete k dealerovi na panáka a zjistíte, že život je smích nebo pláč. Jedete dál, venku zmerčíte nějaký bezďáky, jak se ho tam snaží šoupnout čtrnáctileté školačce.. tak je seřežete - o tom je přece hrdinství. Váš boss na to ale sere, jen vás sleduje a směje se, jak naivně se snažíte být za dobráka, přitom dobře ví, že večer už budete v prdeli. Protože o tomhle ta práce je. Dokud nejste v prdeli, žijete a snažíte se prdeli vyhnout. Jakmile vás tam ale někdo dostane, cesta zpátky už je stejně dost na hovno. Prostě pernej den, znáte to.(16.11.2012)

Hov, hov hov tak toto bola poriadna "pecka"! Herecká dvojica na čele s fenomenálnym Denzelom Washingtnom ma úplne dostala. Pre mňa osobne jeden z najlepších filmov tochto formátu. Nemožem sa vynadívať na tento snímok. Pach ulice je cítiť až k teplému krbu domova. "Gangs" sú úplne všade a ovládajú ulice a Denzel im je na stope. Antoine Fuqua to zvládol. Scénar dosť dobrý tak ako hudba, ktorá dodáva snímku tu správnu šťavu. Training Day ma dostal tam kam chcel. Nezostáva mi nič iné, ako 9/10 a vynachváliť tento snímok, kde sa len dá. Denzel ostane v mojich očiach už navždy Alonzom Harrisom...(26.12.2007)

• Morien

Jestli dávají za tohle Oscary... stejně mám pocit, že Oscar pro nejlepšího herce se dává hlavně kvůli tomu, jak moc kontroverzní postavu hraje, a ne jak ji hraje. A tenhle film, ten to totálně potvrzuje. Ethan byl sice v pohodě, ale to tuhle kůl věcičku, která se tak strašně snaží být "opravdová", v mých očích bohužel nedokáže pozdvihnout výš než ke slabému (hodně slabému) průměru.(14.9.2008)

• - Poprvé se stalo, aby některý z LA gangů dovolil štábu natáčet přímo v jejich domovské lokalitě Imperial Courts. (don corleone)

• - Původní konec měl vypadat tak, že Hoyt najde Alonza, jak si užívá s dvěma ženami, Hoyt mu oznámí, že venku na něho čeká jednotka a ukáže mu peníze, které měl Smiley doručit Rusům. Alonzo pak spáchá sebevraždu. (don corleone)

• - Jake (Ethan Hawke) nosí hodinky značky Casio G-Shock. (dyfur)