Reklama

Reklama

Hodina nejistoty

  • USA The Desperate Hour (více)
Trailer 1

Amy Carrová se při ranním běhu snaží uniknout každodenní realitě. Za rozbřesku ji obklopuje jen otevřená venkovská krajina. Všude je ticho a klid, dokud ji nezastaví osudové zazvonění mobilního telefonu. Následuje nepřetržitý sled událostí, kdy se jí před očima hroutí celý svět. Dozvídá se, že ve škole jejího syna je právě přítomen střelec. Zoufalá matka dělá, co může, aby ochránila svého syna a vzala věci do vlastních rukou, přestože je na míle daleko od domova. Díky své zarputilosti se dostane do přímého kontaktu se střelcem a poskytne mu potřebné informace ještě předtím, než do školy dorazí policie. (HBO Max)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (35)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

spíš průměrná one woman show, která sice disponuje silným tématem v podobě oblíbené americké kratochvíle střílení ve škole, ale bohužel jí lehce sráží ne zrovna logické kroky. Chápu,že v podobné situaci člověk asi nebude myslet úplně racionálně, ale opravdu nechápu, proč se hlavní postava při zjištění, že se ve škole jejího syna střílí (a navíc by on mohl být střelec) prostě neotočila, nedoběhla domů (zas tak daleko být nemohla) a místo toho začala zmateně pobíhat po lese? Naomi Watts nicméně stále dobrá a sama film bez problémů utáhne. Škoda, že se v posledních letech neobjevila v nějakém větším filmu...60% ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Tento thriller a socialni kritika s hlavni postavou Iphonem nedosahuje kvalit podobnych filmu jako Uplne bezvetri (1989) nebo Rabbit proof fence (2002). Reziser se zrejme snazi zkoumat zarmutek pri tragedii a k tomu nabizi lacine vzruseni.  Naomi Watsonova dela co muze. Hodinu bezi, tezce dycha, telefonuje a tvari se silene s rozsirenyma ocima, coz neni moc zabavne. Je to pochopitelne. V pandemickem case se zadne hromadne sceny tocit nedaly. ()

Reklama

bourec 

všechny recenze uživatele

Podptrůměrný. Tak to je přesná charakteristika tohodle zcela nefunkčního filmu. A Naomi jako matka. Moc nepřemýšlela. Zavolá v dramatický sItuaci synovi zpět na mobil, aniž by promyslela, že ho může ohrozit. Pak volá dokonce člověku ( únosci) na mobil, aniž by domyslela, co tim může odstartovat. Fakt jen stěží sledovatelný. Ještě že to netrvalo tři hodiny. Slavnej rejža, slavná herka, a takový nic. 30%. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Zatímco Naomi Watts prožívala v tomto filmu 80 minut nejistoty o život svého syna, tak já jsem prožíval 80 minut utrpení při sledování největší filmové p*či filmových dějin. Jako pardon, ale skutečně ona postava, ztvárněná výše zmíněnou herečkou, patří na naprosté dno a popravdě, lidé, chovající se i v realitě jako právě žena v této podívané, si nezaslouží nic jiného, než pořádnou přes držku. Prostě totálně iritující figurka, chovající se jako hysterická kráva, jejíž reakce se nedají ospravedlnit ani situací, do které se dostala, a jež je sice opravdu zatraceně nezáviděníhodná a nervy drásající, nicméně už vážně naposledy opakuji, to její jednání je zde fakt hloupé, nesmyslně nepříčetné a doslova až obtěžující. Škoda je to pak o to větší, že samotná zápletka, respektive navozená daná situace není vůbec marná, především pak funkčnost postupné gradace je vyloženě působivá a efektní, s úplně jinak jednající a chovající se postavou by navíc určitě fungovali i silné emoce a vážně často tu zaúřadovalo i velice slušné napětí, vždy ale zazděné opět nějakým hódně smysluplným telefonátem té pindy. Zkrátka, o námět se jedná o velmi slušný a nabízející strhující filmový zážitek, nicméně běžící postava v ústřední roli se chovala tak, že dokázala celý tento snímek nekompromisně potopit. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

To běžela snad z Kanady, ne? Já jsem teda Naomi Watts ochoten odpustit cokoliv a i v budoucnu se podívám na cokoliv, co natočí, ale asi by se přeci jenom měla lépe vybírat role. Dívat se na ní, jak klopýtá lesem a střídavě mění bolestivý a hysterický výraz, bylo občas k uzoufání. Asi nejsvětlejší chvilka přišla po půl hodině při rozhovoru s policistou a téhle linie se měl film držet, ale pak šlo zase všechno do kytek. K těmhle one man show resp. one woman show to chce dobrý scénář a ten tady nebyl. 15% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Film bol natočený v North Bay, Ontario (Kanada) v roku 2020. (Arsenal83)
  • Keď bol film uvádzaný na filmovom festivale v Toronte v roku 2021, mal ešte oficiálny názov "Lakewood". Až pri prechode do britskej distribúcie dostal názov The Desperate Hour. (Arsenal83)

Reklama

Reklama