Na špičce celerové příšery

• USA Stalk of the Celery Monster (více)
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní
USA, 1979, 2 min

Režie:

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Dvouminutový hororový příběh, který ukazuje práci jednoho vyšinutého a psychicky narušeného zubaře. (ČSFD)

tron

Krátkometrážne začiatky Tima Burtona s heslom „každý sme nejako začínali“. Sem-tam cez jednoduchú animáciu preblesne práve tá burtonovská pochmúrna gotická hororová rodinná atmosféra, akú zbožňujeme v jeho celovečerných filmoch, ale mimo „diabolského smiechu“ čaj. Snímka na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Tn6S_jfbgVI ()

Stanislaus

Kdyby mi někdo řekl, že je to od Burtona, tak bych nejdříve váhal. Je to sice ponuré a morbidní, ale Burtonovi sluší více nekreslené animáky s vymodelovanými figurkami. Nápad to nebyl špatný, ale není naplno využitý. ()

ScarPoul

Podľa mňa velmi vtipné a typické Burtonové dielko, kde badať určitú temnú atmosféru aj čierny humor. Dokonalé to nie je, ale rozhodne je to zaujímavé. ()

Krissty

Ta animace byla okouzlující! Jednoznačně největší plus tohoto snímku.. Pak také samotný příběh šíleného zubaře a samozřejmě ten jeho ďábelský smích.. To mi na 4* bohatě stačí :)) ()

ABLABLABLA

Nic moc tedy, ale rozhodně vás ty dvě minuty zaujmou, je určitě škoda, že se dochoval jen ten 2 minutový fragment a ne celý snímek, ale i tak je zajímavé vidět úplné počátky Burtona. Nejlepší část byla rozhodně, když jsem zjistila, že se jedná o rodinného zubaře a jak vstoupil do své čekárny, kde hrála pokojná hudba "Next please." ()

*Elfík*

Úsměv alá Joker, příšerka krásně tlusťoučká, řev použitý i v pozdějších filmech. V podstatě se Burton vykrádá.Či bychom to mohli nazvat tak, že používá své starší nápady. Nepostrádalo to vtip a pointu, ovšem zdá se mi to mírně zkratkovité. Vidímť, že mé vyjadřovací schopnosti jsou na bodu nula. Již nyní. ()

easaque

z toho fragmentu celého krátkého filmu, co je na YouTube se nedá moc poznat, ale Burton se už z toho pozná - styl animace i postavičky. Jednodušší a děsivý příběh ze zubařského prostředí. Budu hodnotit jen slabšími dvěmi a na podrobnější hodnocení si u tohoto netroufám. ()

honajz2

Když uvážím, že Burton tady teprve začínal, tak mi to přijde celkem v pohodě. Pravda, mohlo to vypadat líp (třeba ten zvuk je divná - to se nedochoval celý, nebo tam vážně jsou místa, kde je absolutní ticho a pak hlasité mluvení nebo křičení?), ale taky to má 2 minuty a na ty to je dostačující. Nijak úchvatné, ale dostačující. 3* ()

MarekT

Kdyby byla tato groteska vystavěna na nějaké větší ploše, mohl bych být i spokojenější, přesto má očekávání byla překonána. Škoda, že Burton netočí komedie typu Mars útočí častěji, jeho humor černějšího charakteru je mi totiž celkem sympatický. "Next, please." ()

bartias

Krátká kreslená hříčka boduje svoji jednoduchostí. Jeden z prvních "filmů" Tima Burtona je typicky černohumorný a jeho vizuální styl bude povědomý všem, kdo viděli Ukradené Vánoce nebo Mrtvou nevěstu. Pointa je svým způsobem parádně naivní. Jako sonda do začátků jednoho talentovaného režiséra nemá Stalk of the Celery chybu. 7/10 ()

filmmovier

Bylo to veselé, vtipné, napínavé, ponuré... Člověk by neřekl, že je to od Tima Burtona. Mě se to líbilo, ale delší délka by neuškodila. Animace naprosto suprová a ten ďábelský smích... Nezapomenutelné. 80%. ()

gjjm

Nějak začínal i Burton. Jednoduchá animace infantilních kresbiček tvoří mírně paranoidní horrorovou šílenost. Hudba je sice úžasná, přesto tato kratičká blbůstka není nijak zvlášť zajímavá. ()