Na špičce celerové příšery

Stalk of the Celery

Animovaný / Krátkometrážní

USA, 1979, 2 min

Tim Burton

Úsměv alá Joker, příšerka krásně tlusťoučká, řev použitý i v pozdějších filmech. V podstatě se Burton vykrádá.Či bychom to mohli nazvat tak, že používá své starší nápady. Nepostrádalo to vtip a pointu, ovšem zdá se mi to mírně zkratkovité. Vidímť, že mé vyjadřovací schopnosti jsou na bodu nula. Již nyní.(17.3.2013)

Krátká kreslená hříčka boduje svoji jednoduchostí. Jeden z prvních "filmů" Tima Burtona je typicky černohumorný a jeho vizuální styl bude povědomý všem, kdo viděli Ukradené Vánoce nebo Mrtvou nevěstu. Pointa je svým způsobem parádně naivní. Jako sonda do začátků jednoho talentovaného režiséra nemá Stalk of the Celery chybu. 7/10(3.8.2011)

• ABLABLABLA

Nic moc tedy, ale rozhodně vás ty dvě minuty zaujmou, je určitě škoda, že se dochoval jen ten 2 minutový fragment a ne celý snímek, ale i tak je zajímavé vidět úplné počátky Burtona. Nejlepší část byla rozhodně, když jsem zjistila, že se jedná o rodinného zubaře a jak vstoupil do své čekárny, kde hrála pokojná hudba "Next please."(19.1.2013)

Miloučká protoburtonovka.(7.1.2013)

• tron

Krátkometrážne začiatky Tima Burtona s heslom „každý sme nejako začínali“. Sem-tam cez jednoduchú animáciu preblesne práve tá burtonovská pochmúrna gotická hororová rodinná atmosféra, akú zbožňujeme v jeho celovečerných filmoch, ale mimo „diabolského smiechu“ čaj. Snímka na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Tn6S_jfbgVI(22.5.2009)

• - Snímek se nedochoval celý, jeho části jsou pak uchovány v knihovně amerického Kongresu. (TwoFace)