Vraždy v Cherry Falls

Vraždy v Cherry Falls

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 92 min

• ivishka

Aha.....takže aby bylo jasno proč jsem dala jednu hvězdu takové p**ovině - jednoduche vysvětlení je Brittany Murphy. Zbytek filmu byl bez nápadu, nestrašidelný ale morbidní a d*mentní. Nepochopím zápletku typu všichni uspořádáme sex párty aby všechny holky přišly o panenctví protože vrah zabíjí hlavně panny?!To je asi novodobá americká filozofie jako "zapůsobit" na své diváky, jelikož se všechno točí kolem sexu nejen v televizi ale i v mozcích těch zabedněnejch věcí se třema nohama tak se jako výsledkem toho máme dívat na takovéhle filmy? Nebudu pořád opakovat ta klišé, že postavy vlezou do nejtmavších koutů a do opuštěných domů jenom tak jakoby to bylo normální...Nejhorší herecké výkony bez pochyby tento film patří mezi s**čky ale jak jsem již říkala Britt Murphy si nezaslouží, aby bylo její herecké umění vláčeno po zemi jenom proto, že dostávala děsné nabídky na filmy.(23.9.2012)

• 6thSun

Cherry Falls je městečko s největší frekvencí puberťáckých paniců a panen na světě. Zároveň tam mají debilní policejní sbor, páč nikoho za celou dobu nenapadne zásadní otázka: Jak asi vrah může vědět, že jeho oběti jsou panny? Takhle magorská komunita si samozřejmě o nějaký ten masakr vyloženě říká. První půlka je v pohodě, druhou pohřbívá režijní a scénáristická strnulost.(26.5.2014)

• lennyd

Malé klidné městečko Cherry Falls je otřeseno sérií brutálních vražd. Obětmi jsou mladé dívky a chlapci z městečka, a ve všech případech šlo o panny (a panice - jak toto poznali netuším). Ani FBI nemá žádné stopy, a tak stojí šerif Marken (Michael Biehn) před velkým rozhodnutím. Zveřejnit profil vraha - a způsobit tak ve městě sexuální revoluci (které se zúčastní i jeho dcera Jody (Brittany Murphy)) nebo jen koukat, jak vrah likviduje jednoho teenagera po druhém ... Kromě zajímavé zápletky (i když vcelku uboze zpracované) stojí za zmíňku snad jen Brittany Murphy - ač ji v době filmu bylo 23, více než šestnáct by jí nikdo nehádal. A nejlepší scéna ... snad jen když se vrah dostal na chatu, kde se navzájem všichni teenageři snaží zbavit pannenství, to jsou pro něj druhé vánoce..(26.2.2010)

Docela solidní slasher, který nemá daleko do parodie. Kdyby se tam netlačil a postupoval v nastaveném začátku jistě by se to odrazilo na hodnocení. Cherry Falls je zapadákov ve kterém řádí sériový vrah, který si vybírá dívky, které jsou ještě panny. Vražd přibývá a vrah stále uniká. Je to dobrá tipovačka pro diváka, protože vrahova identita zůstává až do závěru skryta. Film nasadil dobré tempo, vraždy vypadají dobře, herecké obsazení rovněž, ale film se začne brát postupem času méně vážně a to si mohl odpustit. Současně je to také jedna z odlišností a snahu odlišit vnímám pozitivně. V hlavní roli se objevila zesnulá Brittany Murphy. 60%(13.6.2012)

• kaylin

„Vraždy v Cherry Falls“ jsou jednoduše produktem své doby a trendu. Jediné co snímek trochu zachraňuje, je Brittany Murphy, která je uvěřitelná a jede to, co se od ní očekává. Navíc jí ta černá docela sluší, ale to mám z toho, že jsem ji poprvé viděl až jako blondýnku. Snímek je ale jinak klasickým slasherem, který se snaží, ale prostě nemá na to, aby skutečně dovedl zaujmout. No, možná se vlastně ani tolik nesnaží.(22.3.2016)

• - Do hlavní role šerifa byl původně navržen Stephen Lang, kterému však natáčení nedovolila účast na dalších projektech. Později poznamenal, že jediným důvodem, proč chtěl být součástí obsazení, bylo znovu spolupracovat s Brittany Murphy. (ivishka)

• - Jedná se o jediný neaustralský film režiséra Geoffreyho Wrighta. (ivishka)