Vraždy v Cherry Falls

Cherry Falls

Vraždy v Cherry Falls

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 92 min

Docela solidní slasher, který nemá daleko do parodie. Kdyby se tam netlačil a postupoval v nastaveném začátku jistě by se to odrazilo na hodnocení. Cherry Falls je zapadákov ve kterém řádí sériový vrah, který si vybírá dívky, které jsou ještě panny. Vražd přibývá a vrah stále uniká. Je to dobrá tipovačka pro diváka, protože vrahova identita zůstává až do závěru skryta. Film nasadil dobré tempo, vraždy vypadají dobře, herecké obsazení rovněž, ale film se začne brát postupem času méně vážně a to si mohl odpustit. Současně je to také jedna z odlišností a snahu odlišit vnímám pozitivně. V hlavní roli se objevila zesnulá Brittany Murphy. 60%(13.6.2012)

• lennyd

Malé klidné městečko Cherry Falls je otřeseno sérií brutálních vražd. Obětmi jsou mladé dívky a chlapci z městečka, a ve všech případech šlo o panny (a panice - jak toto poznali netuším). Ani FBI nemá žádné stopy, a tak stojí šerif Marken (Michael Biehn) před velkým rozhodnutím. Zveřejnit profil vraha - a způsobit tak ve městě sexuální revoluci (které se zúčastní i jeho dcera Jody (Brittany Murphy)) nebo jen koukat, jak vrah likviduje jednoho teenagera po druhém ... Kromě zajímavé zápletky (i když vcelku uboze zpracované) stojí za zmíňku snad jen Brittany Murphy - ač ji v době filmu bylo 23, více než šestnáct by jí nikdo nehádal. A nejlepší scéna ... snad jen když se vrah dostal na chatu, kde se navzájem všichni teenageři snaží zbavit pannenství, to jsou pro něj druhé vánoce..(26.2.2010)

• kaylin

„Vraždy v Cherry Falls“ jsou jednoduše produktem své doby a trendu. Jediné co snímek trochu zachraňuje, je Brittany Murphy, která je uvěřitelná a jede to, co se od ní očekává. Navíc jí ta černá docela sluší, ale to mám z toho, že jsem ji poprvé viděl až jako blondýnku. Snímek je ale jinak klasickým slasherem, který se snaží, ale prostě nemá na to, aby skutečně dovedl zaujmout. No, možná se vlastně ani tolik nesnaží.(22.3.2016)

• Faye

Mezi omladinou na americké střední škole řádí vrah.Na rozpárání, rozřezání a přibití si vybírá pouze panny a panice (jak pozná panice, vážně nevím). Takže rada pro „rizikovou“ skupinu zní, sexem rychle spaste vlastní život.Jediná zábavná část tohoto hodně mizerného horůrku byla v okamžiku, kdy „ohrožená skupina“ poslouchala rady před „velkou nocí“ od své zkušené spolužačky.(24.7.2005)

Thriller snad, horror určitě ne, každopádně veskrze průměrný snímek, u kterého si člověk není úplně jistý, nakolik vážně ho tvůrci mysleli. Máme tady americké městečko, dávný zločin skupiny kamarádů a psychopatického vraha, co se údajně zaměřuje na sexuálně nečinnou mládež (divné, ale budiž). Provedením thrillerové béčko, chybí tomu sympatičtí hrdinové, jakým by se daly držet palce, tím pádem chybí také napětí a atmosféra. Humorná stránka je tak nenápadná, až je možná neúmyslná, nechtěná. Když tenhle film neuvidíte, o nic nepřijdete. Třtí hvězdička je za Michaela Biehna. 50%(25.2.2009)

• - Do hlavní role šerifa byl původně navržen Stephen Lang, kterému však natáčení nedovolila účast na dalších projektech. Později poznamenal, že jediným důvodem, proč chtěl být součástí obsazení, bylo znovu spolupracovat s Brittany Murphy. (ivishka)

• - Jedná se o jediný neaustralský film režiséra Geoffreyho Wrighta. (ivishka)