Reklama

Reklama

Velká premiéra

  • Česko Šnajdr (pracovní název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pro herce Šnajdra (Pavel Šimčík) je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta (Klára Melíšková) je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa (Jakub Žáček). Šnajdr raději mizí do Olomouce, kde se chytá své první režijní příležitosti, ve které chce zazářit se svou babičkou (Iva Janžurová). Oba totiž milují improvizaci. Tu překvapivě dokáže tvořit i babiččina pečovatelka Mikina (Iva Pazderková), což Šnajdra oslní. Kariérista Grunt (Miroslav Krobot), který šéfuje divadlu, doufá, že představení bude událostí sezóny. To se nakonec stane, ale jinak, než si představoval. Sám je totiž, aniž by chtěl, vtažen Šnajdrem do hry. (Falcon)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (75)

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Velká očekávání jsem neměla, ale nakonec jsem dostala příjemnou zábavu. Miroslav Krobot sám ve vedlejší roli ředitele jednoho olomouckého divadla je tam nejlepší. Prostě tam jen stojí, má ten svůj poker face, pronese jednu větu a je váš. A navíc je tam moje Olomouc, že ano!  Do kina si na to zajděte, litovat nebudete. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Ne o moc vtipnější než Kameňák. Takhle to dopadá, když se z trapné komedie kvůli jménu režiséra dělá něco víc, a dokonce je tomu dopřána velká premiéra na festivalu. Btw..ten Šimčík vypadá jako ona slavná antisemitská karikatura a bohužel to nebylo využito k žádnému vtipu, byl by to nejlepší vtip filmu. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Všechny filmy Miroslava Krobota se mi nijak zvlášť nelíbily, ale vždycky je chci vidět. Záměr je evidentní - snímek o improvizaci, o tom, že i v těžkých okamžicích by se život měl brát s lehkostí, ale v mnoha stránkách je nedotažený, včetně nijakého konce. Srovnávání s Kameňákem je ale opravdu dost mimo. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Jak umí Krobot bavit z pozice herce, tak je naprosto příšerný v roli režiséra. Díru u Hanušovic a Kvarteto táhla zajímavá herecká sestava, ale tady se jeho výlet do divadla změnil v hodinu a půl dlouhé čekání na konec. Jeho rukopis diváka drtí od první minuty. Humor na bodu mrazu, sdělení křečovité, závěr pro změnu žádný. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

"Včera jsem dostal v parku po držce. - Jak si na to přišel? - Mám všude modřiny." Jo, Krobotův humor je někde úplně jinde. Celou dobu na film čumíte a celou dobu jste konsternováni tím, co se na scéně děje. Ono se toho teda moc neděje. Skoro bych řekl, že scénář Krobotových filmů je tak na dvě stránky čistýho textu. Stejně jako u Hanušovic se tu totiž setkáváte s divnými lidmi, kteří mnohdy naprosto teatrálně přehrávají a improvizují. Zatímco Díra bylo absurdní překvapní roku, tady je to už spíš kopírování toho samého. Navíc ten hudební podkres byl neuvěřitelně otravnej. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Scéna, kdy Pavel (Pavel Šimčík) skončí sražený na zemi v parku, vychází ze skutečného zážitku Pavla Šimčíka. V březnu 2017 jej u autobusové zastávky Pod Dálnicí v Praze-Michli přepadl lupič, jenž ho nejdříve úderem srazil k zemi, a poté mu odcizil peníze a kreditní kartu. Policii se podařilo pachatele dopadnout, soud mu posléze udělil 2,5letý nepodmíněný trest. (pavelvojta)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Olomouci. (dyfur)
  • Babička (Iva Janžurová) má Tourettův syndrom. Tourettův syndrom patří mezi vrozená neuropsychiatrická onemocnění. Jeho typickým projevem jsou pohybové a zvukové tiky, které se poprvé projevují již v dětství nebo v průběhu dospívání. Onemocnění je často spojené také s přidruženými poruchami chování, jako je například hyperaktivita, obsedantně kompulzivní porucha nebo sebepoškozování. (sator)

Související novinky

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (více)

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

21.06.2022

V úterý dopoledne proběhla další tisková konference k blížícímu se 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, na níž byli mimo jiné oznámeni členové porot jednotlivých soutěžních… (více)

Reklama

Reklama