Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

lamps

Z mého pohledu je Girl Next Door jen další tuctovou teen komedií, jakých jsme už viděli mnoho. Třeba zábavným, správně ujetým a svěžím Prcičkám se to nevyrovná ani náhodou, byť se oba filmy vydaly zcela odlišnou cestou. Elisha Cuthbert je tedy skutečně kočka, ovšem její zajímavé výstupy a několik vtipných scén z té uvolněnější a celkově povedenější první poloviny je to jediné, co mi na delší dobu utkví v paměti. Ale třeba dámy na to budou mít jistě docela jiný názor... ()

M.a.t.t.

Na prvý krát z najlepších teenagerských filmov, s opakovanými zhliadnutiami dokonca asi najlepšia teenagerská komédia vôbec. Pefektne vybalansovaná medzi humorom a ostatnými zložkami, v istých momentoch príjemne nepredvídateľná a naplno ťažiaca z R-kového ratingu bez toho aby skĺzla k zbytočným vulgárnostiam. Ako sa to vlastne Lukovi Greefieldovi podarilo, je mi pri pohľade na jeho zvyšné réžijné zárezy veľkou záhadou. A Elishi Cuthbert to snáď nikde inde neslušalo viac. ()

betelgeuse

Na jednu stranu sympatický filmeček, který až do konce vytrvává ve svém předsevzetí nemoralizovat a oprostit se od sentimentu, jenomže tak chabou narativní stavbu jsem už dlouho neviděl. (1) Už tak nepřesvědčivá romantická linie se po půl hodině (ona = pornoherečka) rozpadá, postava Elishy se z aktivního hybatele děje stává pasivním talismanem, co občas zavrtí zadečkem, řekne několik vět a z děje párkrát doslova vypadne. (2) Namísto komplexnějšího proplétání několika linií v rámci celku se děj rozpadá do víceméně monotematických a primitivně strukturovaných mini-dějů točících se okolo jednoho či dvou z četných motivů filmu (lůzr, sexbomba, láska, porno průmysl, soupeřící producenti, boj o stipendium, peníze pro Asiata, maturitní ples, natáčení filmu, morální verdikt). (3) Motivy a komediálními atrakcemi přehuštěné vyprávění má za důsledek nedostatečně definované postavy, kterým často chybí jakýkoli osobitý rys (charakterový nebo komický); existují jenom proto, aby ději v daném momentu posloužily (a zase zmizely). Jedno se ale filmu upřít nedá: je jedním z mála, který dokáže otevřeně docenit pornografii a nestydí se za to:) ()

Xmilden

19letý Emile Hirsch vcelku suveréně táhne tuhle Hollywoodskou limonádu, která s blížícím se koncem přecejen prokáže kvality. Filmu nejvíce dominuje povedený soundtrack. Timothy nepřehlédnutelný. Škoda že Elisha neprokázala více svlékací odvahy. Překvapení na závěr. Asi to tak nějak celé prostě mělo být. 70% ()

Malarkey

Nečekal jsem, že z na první pohled průměrné komedie, na mě vylítne brutální zábava, kterou jsem ani v nejkrajnějších snech nečekal. Přitom plakát a samotná procenta hodnocení už mohli ledacos napovědět. Zdejší uživatelé totiž rádi shazují takovéto typy komedií. Na druhou stranu naprosto chápu, proč právě tenhle film získal takových procent. Dělá si totiž prdel z toho největšího, co pro takovýho teenagera může být: z porno průmyslu. A docela dost luxusně. Do toho Vás tam překvapí docela slušný počet pěkných holek, na které se kouká hezky celý film a pokud se doplňuje parádním vtipem, proč bych to pak měl hodnotit špatně? ()

• Na Eliho (Chris Marquette) čepici je nápis "Vivid Video" odkazující na stejnojmennou společnost zabývající se natáčením pornofilmů. (Pepy)