poster

Nebezpečná hra

 • USA

  Deadfall

 • Slovensko

  Nebezpečná hra

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1993, 98 min

 • weasel.p
  ***

  Trochu abstraktní gangsterka, z který sem měl divnej pocit a některý scény úplně nepochopil, je tu částečně cítit "americká stará škola detektivek", postavy jsou tu zajímavý (souhlasím s ostatníma,že nejvíc se tu vyblbnul Cage) ale děj je prostě tak nějak mimo čas a realitu :). Nicméně to nebylo nejhorší.(26.2.2007)

 • Visáč
  *

  Nehorázne amatérsky pokus o neo-noir. Michael Biehn cez značne limitované herecké výrazivo a voice-over (!) zabíja akékoľvek šance na status filmového leading mana. Režisér absolútne nevie, ktorá bije. Herci a scenár si dali voraz. Hudba vykráda soundtracky Bernarda Herrmanna. Charlie Sheen si tu strihne dvojminútové cameo kulečníkového machra a zakončí svoju exhibíciu slovami: "God damn, I'm good." A má pravdu, pretože všetko ostatné je fucking bad. Pozoruhodnou výnimkou je Nicolas Cage utrhnutý z reťaze (i na cageovské pomery), resp. jeho tonycliftonovské alter-ego, Eddie.(31.10.2017)

 • Dreadd
  **

  Největší problém je (dost možná nechtěná) nepovedená žánrová kombinace, protože chvilková snaha o jakousi noirovou stylizaci, které má dodat přesvědčivost i voiceover hlavního hrdiny se hrozně tluče s přehrávajícím Cagem. Chápu, že jeho postava neměla být úplně normální, ale Nick se dostal i za hranici šílenosti a vytvořil jakési vtipné suprapodivno a v tu chvíli se nedá brát vážně ani zbytek filmu, protože i kdyby se podařilo vytvořit jakousi noirovou atmosféru, s nástupem chlápka s příšernou parukou, který mluví jako retard, se všechno zhroutí jako domeček z karet. Na druhou stranu některé jeho výstupy se staly legendárními a jsou stále zdrojem zábavy a dokonce se Nick ve filmu jednou zeptá "What am I, a fucking retard man?" a to se taky počítá.(12.10.2012)

 • acn
  ****

  Tak to kurva ne! Pravda, tenhle film stojí úplně za hovno, co za hovno, za vyližprdel. Jenže to co předvádí Wicker Man Nicolas "KillingMeWontBringYourGodDamnHoney" Cage je naprostý zázrak. Ano, jsem milovníkem špatného herectví tohoto muže. Naprosto neuvěřitelné, WHAT AM I A FUCKING RETARD BABE? 4 hvězdy jen za něj, nekompromisně. SHUT THE FUCK UP BABE! Že Nic se dostal za hranici šílenství? Pche, on je ten, který herecké šílenství definuje. Pravda, není to takový poklad jako Not The Bees, ale kde tohle jinde můžete vidět? Třískání do matrace, které ani v ústavu pro naprosto šílené jedince neuvidíte, Nic řvoucí "FUUUUCK" v baru s tak gay parukou, že i Martin Maxa je vedle něho heterák první třídy. Zkrátka prdel neskutečná a povinnost pro všechny uchyláky mastící nad výkony Ghost Ridera. Mu a Tommymu Wiseau jednou postavím sochu z plenek.(5.2.2014)

 • Goldbeater
  ***

  Ti Coppolové jsou ale zvláštní klan. Tak nevím, jestli si předem režisér Christopher Coppola se svým bráchou Nicolasem Cagem ujasnili, v jakém tónu se tento thriller má nést, ale jedno je jisté, Cage tu předvádí jeden ze svých nejvíc over-the-top hysterických výkonů kariéry. On tento film celkově je docela trefa vedle. Očividná inspirace filmy-noir nese příběh s voice-overem hlavního hrdiny (Michael Biehn) na vlně heist thrillerů à la „kde se stala chyba?“ klasickým směrem, ale pod nezkušeným režijním vedením a vrtkavým scénářem (pod nímž mimochodem s režisérem Coppolou není podepsán nikdo jiný než hlavní postava Zelené knihy, Nick Vallelonga) působí neskutečně naivně, roztěkaně a strojeně. Potom už vyvstává opravdu reálná otázka, kde se stala chyba. Deadfall (dobovými kritiky vtipně přejmenovaný na Dreadfall) je snímek, jehož přehnané ambice vysoce přesahovaly tvůrčí schopnosti režiséra. Přesto se tento film dá škodolibě užít. Třešničkou na dortu budiž scény, v nichž buď zasahuje náčiní zvukařů do záběru, nebo rovnou kamera zabírá kulisy pokoje v takovém úhlu, že je dlouho vidět chybějící strop. Možná nikdy jsem neviděl takovou fušeřinu s tak áčkovým a snaživým hereckým obsazením.(2.2.2020)