poster

Uvnitř kruhu

 • český

  Kruh moci

 • ruský

  Blizhniy krug

 • ruský

  Ближний круг

 • ruský

  Bližnij krug

 • italský

  Il proiezionista

 • anglický

  The Inner Circle

Drama

Sovětský svaz / USA / Itálie, 1991, 137 min

 • Phobia
  ****

  Depresivní a velmi zajímavě podaný film o Stalinovi a lidech kolem něj. V tomhle by snad nechtěli žít ani ti nejzavilejší levicoví voliči. Tom Hulce v hlavní roli osobního Stalinova promítače exceloval, ale o moc víc si z tohoto filmu bohužel nepamatuju, kromě pocitu naprosté beznaděje a vděčnosti, že žiju v jiné době a totalita je minulostí. 80%(17.3.2009)

 • MissJ
  **

  Nakonec hodnotím podprůměrně, je to celé nějaké slabé. Koukatelný, ale zároveň dost nepřesvědčivý film. Končalovskij ho dle vlastních slov natočil pro Američany, aby jim pomohl porozumět Rusům...trochu odvážné tvrzení. Objevují se i menší faktografické nepřesnosti - Ivan nemohl pracovat pro KGB, ten vznikl jako samostatná organizace až o několik let později. Několik dobrých momentů (první promítání pro Stalina, davová scéna ze Stalinova pohřbu) zůstává v menšině, mínusy (celá část se sirotkem Káťou, snová sekvence se Stalinem) převažují. Pro toho, kdo chce poznat stalinské Rusko, je tento film zbytečný, existuje řada lepších zpracování. (zhlédnuto bohužel s dabingem)(24.2.2013)

 • woody
  ****

  Hodně nedoceněný film který bych od režiséra Tanga a Casha rozhodně nečekal.Promítače v klubu KGB během II. SV. povolají do služeb samotného Stalina.Stane se vysokým funkcionářem KGB a těší se Stalinovy přízně.Avšak jeho žena touží po dítěti a navštěvuje v děcáku dceru nepřátel státu Kaťu. Film se rozjíždí rychle jenom někdy nudí ale od tohu je tu tlačítko >>.Škoda že Hulce po Amadeovi a Uvnitř kruhu v ničem jinším dobrém nehrál.V každé dobré videopůjčovně pod názvem Uvnitř kruhu(opravdu divný název)(jen hledat hledat ! ! !).(6.10.2003)

 • Hopkins
  *****

  Depresivní 5 hvězdičkové . Natočeno naprosto skvěle dobré obsazení příběh, který opravdu zaujme. Tom Hulce jako naivní Ivan doslova a do písmene , který se stane osobním promítačem Stalina. Není to zbytečně přehnané snad až na ten konec malinko to dráma ale hned se probudíte jak v závěrečných titulcích běží že 1500 lidí přišlo o život když se chtěli naposled rozloučit ........ Bob Hoskins jako skvělý Beria věřte že v realu by jste ho opravdu potkat nechtěly :o) . 85% .(30.5.2012)

 • cab
  *****

  Uvěřitelný příběh řadového zidealizovaného promítače žijícího nelehký život v tehdejší Moskvě v podání skvělého Hulce. Splnilo se mu několik snů během pár dní - svatba se svojí vyvolenou a setkání z očí do očí s tehdejšími lídry Sovetskeho svazu, včetně obávaného Stalina zobrazeného jako chytrého a racionálně uvažujícího člověka. Hulce musí několikrát čelit nelehkému rozhodnutí během své životní etapy. Většinou jde slepě za svými ideály než za srdcem. Já bych si raději užíval s Anastasiou. Hehe!!! Víc neřeknu. Stojí to za zhlédnutí!!! 95%.(31.7.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace