Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Známý ruský režisér Andrej Končalovskij a americké hvězdy Tom Hulce, Lolita Davidovich a Bob Hoskins jsou podepsáni pod filmovým příběhem z roku 1939, v němž se obyčejný muž musí rozhodnout, zda bude sloužit vlasti nebo půjde za hlasem svého srdce. Ta letní noc roku 1939 je pro Ivana Sanšina nocí svatební. Přesto na jeho dveře zabuší KGB a Ivan se dozvídá, že jeho soused byl před hodinou zatčen. Neví, co se stane s ním, obává se, že už nikdy neuvidí svou ženu, přestože nic neprovedl. Je odvezen ulicemi noční Moskvy, ale místo na popraviště se dostane až k samotnému Stalinovi a jako promítač filmů se stává součástí diktátorova vnitřního kruhu (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

woody 

všechny recenze uživatele

Hodně nedoceněný film který bych od režiséra Tanga a Casha rozhodně nečekal.Promítače v klubu KGB během II. SV. povolají do služeb samotného Stalina.Stane se vysokým funkcionářem KGB a těší se Stalinovy přízně.Avšak jeho žena touží po dítěti a navštěvuje v děcáku dceru nepřátel státu Kaťu. Film se rozjíždí rychle jenom někdy nudí ale od tohu je tu tlačítko >>.Škoda že Hulce po Amadeovi a Uvnitř kruhu v ničem jinším dobrém nehrál.V každé dobré videopůjčovně pod názvem Uvnitř kruhu(opravdu divný název)(jen hledat hledat ! ! !). ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Uplne zabudnuty, no kvalitny film. Aj ked nebolo komu fandit, pretoze vsetci su tu blbci, zmrdi alebo oboje. Sceny so Stalinom vynikajuce. Bohuzial stale aktualny film o tom, ze ludia su lahko manipulovatelni a rychlo zabudaju. Inak si neviem predstavit, preco sa chce stvrtina nasho naroda vratit k byvalemu rezimu. Okrem absencie sympatii zamrzi nie uplne strhujuce tempo a obcasna rozpadnutost projektu. Posobi dojmom, ze sa dost prestrihavalo. 7/10 ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem to viděla s otcem ve filmovém klubu a ve věku, kdy jsem si ještě pletla Končalovského s Koněnočkinem, ale při ohlédnutí zpět si říkám, že zase tak mimo jsem nebyla. Jen se v tomto případě jedná o verzi, kde velcí zlí vlci vítězí a zajíčci se ve své jamce střídavě třesou hrůzou a nasazují statečné úsměvy, hlasitě chválíce moudrou a velkozubou vládu. Žádná obří modla se nevztyčí, pokud jí s tím nepomohou tisíce ochotných bezejmenných uctívačů a při pohledu na kreaci Toma Hulce v roli jednoho z těch pojmenovaných si na uhihňaného rokokového rebela divák ani nevzpomene, jen si trpce pomyslí, že problémem Ruska není to, že tam na střídačku uctívají Boha i ďábla – problém je, že tam nikdy neuctívali člověka. Mráz přichází z Kremlu. A není před ním záchrany. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Mnohem lepší zpodobnění Stalina a kamarily okolo něj než v prachšpatném Passerově filmu. Stalin tu vystupuje ne jako karikatura, ale jako racionální a inteligentní diktátor. Jeho promítač, jehož pohledem je příběh vyprávěn, si zpočátku vychutnává přízeň, které se mu dostává, aby se nakonec přesvědčil o pravdivosti tvrzení, že revoluce požírá své děti. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Depresivní a velmi zajímavě podaný film o Stalinovi a lidech kolem něj. V tomhle by snad nechtěli žít ani ti nejzavilejší levicoví voliči. Tom Hulce v hlavní roli osobního Stalinova promítače exceloval, ale o moc víc si z tohoto filmu bohužel nepamatuju, kromě pocitu naprosté beznaděje a vděčnosti, že žiju v jiné době a totalita je minulostí. 80% ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama