Reklama

Reklama

Vydrž!

  • Česko Smrtelný výstup (více)
Trailer
Thriller
Velká Británie, 2022, 86 min

Monte Antelao je s 3264 m n. m. nejvyšší horou východní části italských Dolomit .Těsně pod ní se kamarádky Kelly a Sophie připravují na výstup na její stěnu. Chtějí si tak uctít památku Kellyina přítele. Předtím se seznámily se čtyřmi mladými muži a během nočního popíjení se dostaly do problémů. Jejich horolezecké dobrodružství se změní v děsivou noční můru, protože Kelly zachytí na kameru vraždu své kamarádky. Stane se tak dalším cílem mladíků, kteří se nezastaví před ničím, jen aby zničili důkazy. Zoufalá Kelly hledá záchranu na skalní stěně, čeká ji ale tvrdý boj o přežití. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Moja chuť po horolezeckej tématike bol silnejšia, než slabé hodnodenia a recenzie, preto som The Ledge musel dať šancu a neurobil som zle, dočkal som sa sympatického survivalového béčka s mojou obľúbenou tématikou. Film paradoxne najviac stráca body práve tam, kde vôbec nemusel. Odohráva sa v Dolomitoch pri vysokých štítoch, ale celé to pôsobí úplne komorne, nikde žiadni turisti, personál, nič, len ústredné postavy, chata, les a stena. A k tomu úplne nedôveryhodné konanie postáv, tento konflikt medzi dvomi horolezkyňami a štvoricou turistov na čele s mimoriadnym psychopatom sa dal určite podať aj nejak normálnejšie, toto je až moc vykonštruované. Ale keď sa cez to prenesiem, dostanem obstojnú lezeckú naháňačku, ktorá sa ničím nezdržuje, len sa lezie a bojuje o život v celkom napínavom prevedení, takže mne sa na to pozeralo dobre. Veľkým plusom je obzvlášť hlavná hrdinka Brittany Ashworth, ktorá je veľmi sympatická, odhodlaná, fyzicky zdatná a samozrejme s nejakou tou traumou z minulosti. Bez problémov to celé ťahá, fandil som jej a vidno, že sa nejedná o americkú produkciu, konečne hlavná postava, ktorá strávi väčšinu filmu sama a nemá potrebu sa sama so sebou rozprávať, čo je príjemná zmena. Len mohli vybrať lepších záporákov, ten hlavný je až moc psychopat a preto som jeho priateľom neveril, že by s ním až tak držali. A celkom ma bavila aj akcia, na to lezenie sa dobre pozerá, len aj tu sa prejavuje tá prílišná béčkovosť, v zábere je neustále len pár metrov steny a tak je úplne jedno, či sa to práve odohráva akože desať metrov nad zemou alebo kilometer, účinok je stále rovnaký. Toto sa točilo v štúdiu, takže ten strach z výšky alebo zimy nie je ani zďaleka taký, ako by mohol byť. Ale celkovo to na mňa fungovalo, znovu to už asi pozerať nebudem, ale aj tak je The Ledge sympatický survival, ktorý na to jedno pozretie solídne zabaví. 64% ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Exemplární případ všeho špatně. A nikoliv že bych řešil něco po lezecké stránce - herci se naopak hejbou lezecky důvěryhodně. Všechno špatně myslím po všech scénáristických a filmařských stránkách. Dialogy, postavy, obsazení, zkrátka všechno za čím stojí režie. A záběry na Dolomity vydají na jednu minutu. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Parta čtyř mladíků v italských Dolomitech usmrtí mladou dívku, kterou se jeden z nich krátce předtím pokusil znásilnit. Svědkem jejich počínání se stane kamarádka zemřelé, která nekalost zdokumentuje kamerou. A jelikož partu vede psychopat, který chce za každou cenu zahladit stopy zločinu, je nutné nepohodlnou svědkyni vraždy dopadnout a celý pořízený záznam zlikvidovat. Původně turistický výlet do hor se změní v napínavou naháněnou. Příznivci kolmých stěn a závratných výšek se pomějí. Režisér Howard J. Ford a scenárista Tom Boyle se rozhodli pro svižný průběh dějství a na první napínavé scény se čeká jen pár minutek. Přeživší Brittany Ashworth provádí krkolomné lezení a úprk po skalní stěně směrem k závěsnému stanu bez potřebného jištění, ještě u toho musí být sexy a na pěkně vypracovaný zadek jí dýchá psychopatický Ben Lamb. Napětí nepolevuje. A co víc - film si libuje nemalou měrou v drastických záběrech, kdy nějaká ta nepěkně vyhřezlá kost a detailní oděrky kůže na prstech prchající dívčiny dodávají výživný drsný až realistický odér. Tvůrci se rozhodli pro střídmou stopáž, takže film pádí nazadržitelně kupředu. Pochopitelně milovníci propracovaných dialogů a procítěného herectví jednoznačně ostrouhají. Hlavní hrdinka v úzkých je skvělá "šplhounka". Jen to trauma ze smrti svého milého, kdy už celý rok vysychá po něm biologická stopa v její pochvě, si tvůrci neodpustili, ale dalo se to přežít, nebylo to přebujele otravné. Britští tvůrci, kteří do horských výšin přibrali také asistenci srbských kolegů, přinesli adrenalinovou jízdu, ve které má největší zastoupení vydatné napětí. A také závrať. Věřím, že někteří diváci mohou mít stažený žaludek a hýždě v rámci exkurze do vyšších nadmořských sfér. Film rozhodně nevyhlíží lacině a se svými finančními prostředky si v pohodě vystačí. Milovníci napětí, nevyzpytatelných výšek a pěkného ženského pozadí si jízdu na čerstvém horském vzduchu náležitě divácky vychutnají. 10/10 ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Sympatický horolezecký survival, kde nebezpečí není v horách, nýbrž v lidech. Čtveřice mladíků se schází každý rok, aby vyšplhali na nějakou horu. Zdánlivě kamarádský svazek má ovšem nejen temné tajemství, ale i své mouchy. Jeden z nich, Josh, je magor, což se mu zbylí bojí říci. Netrvá dlouho a magor se projeví naplno. A všichni v krátké době poznají, že nejen Kelly, na niž pořádají horolezecký hon, je v ohrožení života. Napětí, násilí, vztek, kdo s koho, nádherné Dolomity (jsou tu více než minutu) a hadi... Téměř tři čtvrtiny filmu mě brněly nohy.... A byť leccos divák odhadne, nevadí to, jde přeci o adrenalin. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tahle variace „holky s partou pitomců v zádech“ selhává od samého začátku. Původně byly dvě, kdy jedna z nich chtěla v italských Dolomitech uctít památku svého milého. Narazí na čtveřici mladíků, jejichž přátelství „přežívá“ mimo jiné na tom, že jednoho ve škole řezal spolužák, jiný mu pomohl a je skálopevně přesvědčený, že by na to neměl zapomínat – jenže to bylo ve třetí třídě. Každopádně abychom dostali jakousi zápletku, potřebujeme prořízlou pusu jedné koketky a svědectví druhé, která na noční výpravu po lese náhodou nosí kameru. Víme, v jakých jsme kvalitativních vodách a v jakém žánru, ale takové chování postav jsem dlouho nezažil. Kdo hledá efektní a atmosférickou naháněčku, rozhodně se musí poohlédnout jinde. Sice se postupně dočkáme několika docela působivých horolezeckých sekvencí (ale evidentně natočených pár metrů nad zemí), ovšem zarputilé osamocené děvče (v krátkém tričku!) se ani nemusí moc snažit, protože taková sebranka pronásledovatelů se jen tak nevidí. Jejich kroky a předkládané situace jsou děsivé: dvojka má obavy, že jednička zabila trojku, dvojka se dozvídá, že trojka se čtyřkou věděly, že jednička roky klátí jeho přítelkyni, dvojka se jde vymočit a schytá od jedničky cepínem do hlavy, přičemž se čtyřka probouzí a dozvídá se od jedničky informaci, že dvojka, ač předtím pořezaná a pobodaná, šla dolů po stezce pro pomoc… tvůrci vůbec netušili, jak pracovat s žánrovými pravidly a jak oslovit diváka. Ve výsledku hloupé a otravné. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • V čase 00:23:16, kdy horolezkyně popadla kameru a snaží se ji schovat do batohu, používá obě dvě ruce a nemá se tedy jak držet skály. I přesto nespadla dolů, a to leze po kolmé stěně. (Agressor69)

Reklama

Reklama