Reklama

Reklama

Vydrž!

  • Česko Smrtelný výstup (více)
Trailer
Thriller
Velká Británie, 2022, 86 min

Monte Antelao je s 3264 m n. m. nejvyšší horou východní části italských Dolomit .Těsně pod ní se kamarádky Kelly a Sophie připravují na výstup na její stěnu. Chtějí si tak uctít památku Kellyina přítele. Předtím se seznámily se čtyřmi mladými muži a během nočního popíjení se dostaly do problémů. Jejich horolezecké dobrodružství se změní v děsivou noční můru, protože Kelly zachytí na kameru vraždu své kamarádky. Stane se tak dalším cílem mladíků, kteří se nezastaví před ničím, jen aby zničili důkazy. Zoufalá Kelly hledá záchranu na skalní stěně, čeká ji ale tvrdý boj o přežití. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Sympatický horolezecký survival, kde nebezpečí není v horách, nýbrž v lidech. Čtveřice mladíků se schází každý rok, aby vyšplhali na nějakou horu. Zdánlivě kamarádský svazek má ovšem nejen temné tajemství, ale i své mouchy. Jeden z nich, Josh, je magor, což se mu zbylí bojí říci. Netrvá dlouho a magor se projeví naplno. A všichni v krátké době poznají, že nejen Kelly, na niž pořádají horolezecký hon, je v ohrožení života. Napětí, násilí, vztek, kdo s koho, nádherné Dolomity (jsou tu více než minutu) a hadi... Téměř tři čtvrtiny filmu mě brněly nohy.... A byť leccos divák odhadne, nevadí to, jde přeci o adrenalin. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

2 ženské jdou vylézt jakousi skálu jedné tam totiž před rokem umřel přítel a ona na jeho roční výročí smrti ji chce vylézt . Po cestě potkají 4 chlápky , kteří je pozvou vypit si a zhulit se jednu to neláká, ale tu druhou ano tak se domluví jaksi, že teda půjdou tam se to zvrtne a jedna umře druhá natočí její smrt a utíká na tu skálu kde ji oni pronásledují. Ze začátku jsem si říkal dobré bohužel čím více stopáže ubíhalo tím větší kokotiny přibývaly. Ten had mě ještě nevadí, ale , aby postava několikrát padala a na poslední chvíli se zachránila (tyhle scény se opakují několikrát) to už mě sere. Celkově ani ti chlápci moc nepředvedou jelikož magor je tam jen jeden a ostatní ho poslouchají.  80 procent ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Viděla vraždu své kamarádky v horách a to se jí rázem stalo osudným. Uvězněná na skalní stěně je nucena bojovat o holý život. Je to tak. Dalo by se říct, že se jedná o minimalistickou smrtonosnou past z horského prostředí s dospívajícími lidmi a to v plném ražení. Ženy raději ať se na tento film nedívají, neboť jde zase jen o ten, pro ně, odporný mužský šovinismus. A vynechat by tento snímek měli i lidé trpící akrofobií. Ze scény stanování a strávení noci dívky na skalní stěně s ohromnou hloubkou pod sebou by se jim mohlo udělat hodně rychle špatně. Dějství začíná jako hororový slasher, ale netrvá dlouho a začne napínavý boj jednotlivce o přežití, kde na straně agresorů neustále dochází ke zvratům. Sama musí vzdorovat jak agresorům, tak i přírodním živlům. Ono počasí v horách také dokáže divy. Celé je to stavěné především na scénáři, který u takového filmu musí být dostatečně silný na to, aby zaujal. No, do dokonalosti tomu sice ještě nějaký ten kousek chybí, ale nedá se říct, že by nedokázal zaujmout. Ukazují se nám dvě paralely lidského konání. Dívka s kamarádkou v horách riskuje svůj život horolezectvím jen aby vzdala poctu svému tragicky zesnulému příteli a druhý naopak v rámci svého přežití… No nic. Příběh je v rámci minimalizace hodně krotký, ale tvůrčími nápady dostačující. Také nejsou události stavěny na dívce, jako spíše na agresorovi. Nehty si u toho sice nikdo  napětím kousat nebude, ale filmový zážitek slibný je. Jakmile události zaujmou už na samém začátku, samou zvědavostí, co se kdy bude dít a jak, se dá  vytrvat až do samého konce. ()

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Skoda,mohol to byt naozaj dobry thriller,ale pri takom mnozstve sci-fi prvkov,tym myslim,ze pri vela scenach som len neveriacky krutil hlavou,co vidim sa jednoducho tento film ani neda lepsie hodnotit,nebudem rozpisovat preco,staci si to len pozriet a myslim,ze pochopite,jednu hviezdu udelujem za krasne prostredie,druhu za sympaticku hlavnu predstavitelku...:-) ()

peter12 

všechny recenze uživatele

Najprv som myslel, že ide, pozerať nieco podobne ako bol Fall. Ale okrem toho, že sú tam dve kamarátky, toho až tak filmy spoločne nemajú. Hneď od začiatku mi prišiel príbeh okolo jedného magora, ako hlúpy vtip. Kto dobrovoľne ide šplhať na horu zo psychopatom, tie dialógy hovorili za všetko. A cele to dianie vo filme, bolo viac k smiechu, ako k napätiu ci nejakému adrenalínu. Už len to, že na začiatku tragédie bola akože smrteľná nešťastná nehoda jednej z postav. Tak som myslel, že všetko tam bude vyzerať ako nešťastné nehody, ale tam sa začalo upaľovať a ine ,,nešťastne náhody". Po čase ma dianie vo filme začalo až iritovať. A to som myslel, že to bude niečo podobne ako Pomsta znásilnenej , že sa im babenka pomstí a to tam začal killovať, niekto iný a ona sama sa moc od odchod postav nezapríčinila, smutné. V pohode hrajúci herci a slušná kamera to vystrelili aspoň na slabý priemer, ale druhýkrát to už vidieť nepotrebujem. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • V čase 00:23:16, kdy horolezkyně popadla kameru a snaží se ji schovat do batohu, používá obě dvě ruce a nemá se tedy jak držet skály. I přesto nespadla dolů, a to leze po kolmé stěně. (Agressor69)

Reklama

Reklama