Sugestívny príbeh vtiahne divákov do situácie, kedy sa svet pomaly dostáva na hranice apokalypsy. Sleduje človeka, ktorý sa chce stať vodcom sveta, aby s ním mohol robiť čo chce. Hneď úvod filmu predznamenáva, že Stone Alexander má už ako dieťa nadprirodzené schopnosti. Stojí pri postieľke maličkého brata a vraví mu, že ho nenávidí, lebo zabil ich matku. Tá zomrela pri jeho narodení, ale Stone sa chce za to pomstiť bratovi a nechá vzbĺknuť oheň priamo v jeho postieľke. Pestúnka ho zachráni v poslednej chvíli Otec potom posiela syna do prestížnej školy, kde sa učí bojovať, zápasiť, jazdiť na koni i na motorke, hrať na husle Na hranici dospelosti sa Stone (Michael York) a brat David (Michael Biehn) stretávajú znovu a film sa posúva do roviny príbehu Kaina a Ábela: obaja bratia sú zaľúbení do tej istej ženy Gabrielly (Diane Venorová) a hoci ich vychovával jeden otec, čoskoro sa postavia proti sebe v boji s osudom, ktorý doslova búcha päsťou na Zem. Stone totiž v presvedčení o svojej jedinečnosti a výnimočnosti neváha odpratať z cesty každého, kto zavadzia vrátane prezidenta Spojených štátov, svojho otca či manželky Gabrielly. Koniec sveta a ľudstva sa teda blíži. A už na začiatku mal svoje meno (oficiální text distributora)

Niktorius

Zatím nejlepší film, ve kterém si chce Satan podmanit lidstvo tak, že se stane prezidentem Evropské unie a z této pozice zavede socialismus a posléze sjednotí svět (kromě Číny a obou Amerik). _________ Američtí křesťané jsou většinou zábavní svými nafoukanými, přezíravými postoji vůči jiným zemím, obdivem k autoritářským režimům a válečnickým choutkám, které dávají tušit, že jim Bible přišla moc tlustá a nedočetli se k těm pasážím o nastavování druhé tváře, lásce k nepřátelům a jiným podobným řečem pro hipíky. Takže není divu, že i tady se Boží zájmy prosazují tanky a bombardéry. Ale když mohou mít křesťané i svůj vlastní subžánr metalu, proč jim upírat právo natáčet si i Bohu libé akčňáky? _________ Megiddo 2 je žel velmi blbé, ale ne dost na to, aby svou blbostí bavilo (chtělo by to víc hlášek o socialismu a amerických svobodách). S prací režiséra je to podobné - nic čemu by se dalo vysmívat, nicméně tvůrci na nás s dvacetimilionovým rozpočtem za zády sypou fádní televizní estetiku, chabou výpravu a triky srovnatelné s nízkorozpočtovými tureckými horory (přitom v takové Číně by za ty samé peníze natočili minimálně dva epické velkofilmy). Naprosto se jim pak nepovedlo vybudování přesvědčivého fikčního světa a divák má neustále dojem, že za hranicí záběru už je jen pusto a prázdno a nikdo tam nežije._________ Závěrečná intervence samotného Boha by mi přišla vtipná jen v případě, že bych neznal daleko působivější (a legračnější) scénu s létajícími Korány z pákistánských International Guerillas. ()

Pohrobek

Přes hvězdné obsazení pěkně přestřelená blbost. Copak Franco Nero, ten byl si zahrál jako zvláštní host třeba i v Rodinných poutech, ale proč se musel tomuhle propůjčovat takový Michael York? Zbyde pár barevných kostýmů a neskutečně pitomý příběh. ()

brasek odpad!

Niekoľko týždňov mi masírovali mozog reklamné spoty na tento snímok, som bol celý bez seba a túžil som ho vidieť hneď! Po rokoch som sa konečne dostal k tomuto snímku a zažil som nepríjemné sklamanie... všetko čo ma fascinovalo už som videl v traileroch a dej okolo toho bola len biedna omáčka bez chuti. ()

KrestanFilms odpad!

Na základě několika biblických veršů natočena sci-fi ptákovina. Že je to přestřelené? Kdepak, spíše silně naivní... A rozhodně nikomu nedoporučuji! ()

• Záber, na ktorom je vidieť lietadlo amerického prezidenta Air Force One, je použitý z filmu Air Force One (1997). (beso74)