Megiddo: The Omega Code 2

Megiddo

Thriller / Fantasy

USA, 2001, 104 min

Určite lepšie ako predchádzajúca časť. A záverečný bojový armageddon je fakt dobre natočený.(21.8.2010)

• brasek

Niekoľko týždňov mi masírovali mozog reklamné spoty na tento snímok, som bol celý bez seba a túžil som ho vidieť hneď! Po rokoch som sa konečne dostal k tomuto snímku a zažil som nepríjemné sklamanie... všetko čo ma fascinovalo už som videl v traileroch a dej okolo toho bola len biedna omáčka bez chuti.(21.7.2013)

• Pohrobek

Přes hvězdné obsazení pěkně přestřelená blbost. Copak Franco Nero, ten byl si zahrál jako zvláštní host třeba i v Rodinných poutech, ale proč se musel tomuhle propůjčovat takový Michael York? Zbyde pár barevných kostýmů a neskutečně pitomý příběh.(23.4.2005)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $6,047,691Tržby Celosvetovo $-(26.11.2009)

• Niktorius

Zatím nejlepší film, ve kterém si chce Satan podmanit lidstvo tak, že se stane prezidentem Evropské unie a z této pozice zavede socialismus a posléze sjednotí svět (kromě Číny a obou Amerik). _________ Američtí křesťané jsou většinou zábavní svými nafoukanými, přezíravými postoji vůči jiným zemím, obdivem k autoritářským režimům a válečnickým choutkám, které dávají tušit, že jim Bible přišla moc tlustá a nedočetli se k těm pasážím o nastavování druhé tváře, lásce k nepřátelům a jiným podobným řečem pro hipíky. Takže není divu, že i tady se Boží zájmy prosazují tanky a bombardéry. Ale když mohou mít křesťané i svůj vlastní subžánr metalu, proč jim upírat právo natáčet si i Bohu libé akčňáky? _________ Megiddo 2 je žel velmi blbé, ale ne dost na to, aby svou blbostí bavilo (chtělo by to víc hlášek o socialismu a amerických svobodách). S prací režiséra je to podobné - nic čemu by se dalo vysmívat, nicméně tvůrci na nás s dvacetimilionovým rozpočtem za zády sypou fádní televizní estetiku, chabou výpravu a triky srovnatelné s nízkorozpočtovými tureckými horory (přitom v takové Číně by za ty samé peníze natočili minimálně dva epické velkofilmy). Naprosto se jim pak nepovedlo vybudování přesvědčivého fikčního světa a divák má neustále dojem, že za hranicí záběru už je jen pusto a prázdno a nikdo tam nežije._________ Závěrečná intervence samotného Boha by mi přišla vtipná jen v případě, že bych neznal daleko působivější (a legračnější) scénu s létajícími Korány z pákistánských International Guerillas.(15.8.2012)

• - Záber, na ktorom je vidieť lietadlo amerického prezidenta Air Force One, je použitý z filmu Air Force One (1997). (beso74)