Sedmé znamení

The Seventh Sign

Siedme znamenie

Thriller / Drama / Fantasy

USA, 1988, 97 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,875,011Tržby Celosvetovo $-(5.3.2010)

• lennyd

Události posledních dnů naznačují (samozřejmě jen těm, kteří vědí), že se blíží Armageddon a tím i konec života na zemi. Abby Quinnová zjišťuje, že právě ona - a její nenarozené dítě mají být sedmým znamením, tím, které celou apokalypsu spustí. Je zde ještě naděje jak lidstvo zachránit? A jakou roli v tom hraje tajemný David, podnájemník, který u Quinnů žije? ... I když námět není vůbec špatný (ba naopak, takové mám hodně rád a události posledních měsíců v reálu jsou až příliš filmu podobné), tak filmové zpracování se vůbec nepovedlo. Po herecké stránce unylé - Abby (Demi Moore) - hysterická kravka (s prominutím). Několikrát se jí nepodařilo donosit dítě, ale v pohodě poletuje po městě v brutálním slejváku, jen aby se zeptala Davida jestli nechce svézt. David (Jürgen Prochnow) - muž jedné tváře - Je mi to hrozně líto, ale jako lidstvo končíte. Sorry. Russel (Michael Biehn) - totálně zbytečná postava. Ptám se, proč vlastně tento filmu vznikl?(15.4.2011)

• helloween93

Nenávidím náboženské thrillery a thrillery, odehrávající se na venkově nebo v jednom domě, protože jsou většinou neskutečně rozvleklé. The Seventh Sign bohužel splňoval oba atributy. Ospalé tempo snímku je vražedné zejména při sledování v noci, což jsem poznal na vlastní kůži. Nic na tom nezměnila ani Moorová, Biehn podprůměrný jako vždy, takže nejzajímavější postavou asi zůstává tajemný Jürgen Prochnow. Pocitově tenhle film měl dvě hodiny. 2*(13.8.2018)

Snímok, ktorý v sebe evokuje to lepšie z náboženských thrillerov 70. rokov. Milá Demi Moore, ktorá do úlohy ťažko skúšanej martýrky obstála na jedničku, je spolu s nevtieravou, ale predsa šteklivou réžiou Carla Schultza tým najlepším, čo si na filme užijete.(29.12.2010)

• Kaka

Škoda času vyplincaného na takovouto gigantickou patlaninu. Herecké obsazení možná podle titulků stojí za pozornost, ale herecké výkony skutečně nečekejte. Jakmile Biehn svlékne vojenskou uniformu, jde to s ním z kopce a o histerické Demi Moore ani nehovořím. Ona sama je snad ještě trapnější, než její uměle udělané břicho. A ani ten slibovaný a podle koncepce příběhu neodvratný armageddon za nic nestojí. Konec neslaný nemastný, spousta situací nekoresponduje mezi sebou, některé scény jsou zde jakoby navíc a vše korunuje otřesný televizní feeling. Ruce pryč.(2.8.2007)