Cena slobody – Oslobodenie Slovenska

(TV film)
  • Slovensko Oslobodenie
všechny plakáty
Slovensko, 2021, 52 min

Dokument o autentických svedectvách, o dobe, ktorú už väčšina z nás nezažila. Účastníci bojov o slobodu Slovenska spomínajú na vojnové zločiny nacistov, vlastizradu prisluhovačov fašistického režimu, motiváciu k odboju a na pocity, ktoré prežívali. Sú to skutočné činy odvahy a statočnosti prostých ľudí, ktorí riskovali svoje životy, aby budúce generácie žili v slobodnej demokratickej krajine. (RTVS)

Arsenal83

Spomienky tých, ktorí to zažili, svedectvá, ktoré sa oplatí vypočuť, lebo sú hodnotným historickým svedectvom a prameňom. Hoci samozrejme sa ponúka len jeden povolený pohľad. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=yO8ILHkBV9o&ab_channel=RTVSOfficial ()

Johnny.ARN

Konečne dokument, kde Strmeň rozpráva normálne, pri zmysloch, je mu rozumieť a dá sa počúvať. Veľké plus je aj ukážka archívnych záberov, ktoré niektoré doteraz neboli publikované. 3 z 5 ()

chamonix

"Jsem z vlastenecké rodiny, NEJSEM NACIONALISTA". Tento dokument by si měli povinně pustit všichni ti blouznivci, kteří tvrdí, že na Ukrajině dobrovolnické bataliony jako Azov, Aidar, Karpatská Sič, Dnipro, Svataja Marija, atd. či dobrovolníci z teroborony pod černo-červenými prapory bojují za demokracii. ()