Epizody(12)

Jeoffrey

I po druhé sezóně mám Komi-san pořád hodně rád a dokázala mě často dobře pobavit. K pozitivům druhé řady je rozhodně nutné přičíst, že začala mnohem lépe fungovat chemie mezi Tadanem a Komi, zkrátka v té romantické rovině už to sem tam opravdu bylo o něčem a já jsem za to moc rád. A pomalu se rozvíjí i samotná hlavní hrdinka, která kromě dalších úžasných mimických výrazů začíná přidávat i nějaké to ostýchavé slůvko, někdy i větu a já jí i proto stále fandím stejně, jako celá škola. Ovšem seriál má i jedno zásadní negativum, kterého jsem si všiml během prvních dílů druhé řady, a tím je příliš mnoho vedlejších postav. Nebo spíš to, že se neustále objevují další a další, protože hlavní hrdinka chce mít sto kamarádů, ale to zároveň znamená, že ty již známé a mnohým oblíbené vedlejší postavy (především hybná síla všeho – Nadžimi) ustupují do pozadí. A problém pro diváka je na světě v momentě, kdy z těch nových cca 10 postav je dle mého opravdu povedená (není to jen další jednodimenzionální klišé) jen jedna. A další zádrhel je v tom, že jak jsou vedlejší postavy jen jednoduché šablony, tak jejich interakce s hlavními hrdiny je až příliš repetitivní a hrozí, že by to mohlo časem začít nudit. Zatím se tak neděje, protože do toho mixu postaviček pořád přidáváme další a další, které přinesou zase něco dalšího, prostého, co se sice bude pak už jen opakovat a nějak interagovat se zbylými přísadami, ale aspoň se zase děje něco nového. Ale může to takhle jít do nekonečna? A nemůže ten pomyslný pohár vedlejších postav třeba přetéct, nebo prasknout? Ovšem to, že se pozornost začíná opravdu mnohem víc zaměřovat na hlavní pár a ten začíná být schopný i nějak fungovat a posouvat se, bez vlivů zvenčí (v první sezóně Nadžimi), by tohle mohlo ten očekávaný průšvih s neustálým dohazováním nových figurek pokrýt a zachránit. A já autorům věřím, ještě mě nezklamali = Komi a spol. zatím pořád dobře baví. 8/10 ()

Hees

Druhá sezóna bohužiaľ je menej kvalitná ako tá prvá a hlavných hrdinov Komi a Tadana si užijete dohromady približne v jeden a pol diely. Vyskytujú sa tu zbytočné scénky fiktívnych rande a podobné absolútne nič neznamenajúce situácie. Čo najhoršie stalo je, že pribúda veľká skupina absolútne zbytočných nových vedľajších postáv, ktoré nemajú ani zaujímavé osobnosti a vlastne sú také, že majú jednu osobnosť a z tej si potom robíme srandu a nejak ich pridáme do príbehu. Ide vlastne o tú základnú chybu v scenári, že Komi si má nájsť sto priateľov tak ich treba vyfabrikovať a pridať im nudné scénky aby sa diváci maximálne nudili. Jediná z vedľajších postáv, ktorá naozaj nenudí je Katai Makoto a ostatné nové vedľajšie postavy sú absolútne zbytočné. Aspoň čo funguje lepšie je nejaké budovanie vzťahu medzi Komi a Tadanom, ale ako som spomenul je tu toho naozaj málo. Bohužiaľ aj výber situácii je absolútne generický a viac bežnejší ani už nemôže byť a teda nejaký školský výlet, návšteva horúcich prameňov či nejaký Valentín a týmto pádom si myslím, že anime malo viac využívať to s čím sa učilo pracovať nie ísť cestou nejakej istoty, lebo istota znamená akurát tak zapadnutie v tomto žánre školských a trocha romantických vtipných anime. Sú anime čo robia perfektne romantiku medzi dvoma postavami a potom trocha pridávajú iné vedľajšie postavy a tu je chyba, že Komi by mala nájsť sto priateľov, ale koľko by muselo byť sérii, aby Komi sto priateľov našla? Áno veľa a tým pádom nedáva zmysel to vyslovene siliť, lebo tak anime už nemusí vlastne ani pokračovať a aj tak nikoho nezaujíma či sa jej to podarí splniť, ale skôr romantika s hlavným hrdinom a vtipné scénky v tomto prípade s Kataiom. Ešte také netradičné vedľajšie postavy čo boli vtipné v tomto pokračovaní sú Kometani (ten ako keby komentátor čo niečo vysvetloval) a rodičia Komi. Bohužiaľ sa pre mňa druhá séria až tak nepodarila. ()