Reklama

Reklama

Time Changer

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Příběh se odehrává na konci 19. století. Dr. Carlisle píše knihu na téma morálních hodnot a čeká na schválení od akademické rady. Jeho nejbližší kamarád, profesor Anderson, však s publikací nesouhlasí, protože podle něj nelze kázat morálku bez autority Ježíše Krista. Mezi profesory dochází k rozepři. Dr. Carlisle se snaží přemluvit svého kolegu, ale ten má své argumenty, a aby dokázal, proč to tak vnímá, zve dr. Carlisle do svého domu, kde mu odkrývá svůj vynález – stroj času. Dr. Carlisle je poslán do 21. století, aby objevil pravdu o morálce a způsobu života tamějších lidí. (yakoob)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

yakoob 

všechny recenze uživatele

Opravdu povedený křesťansko-sci-fi snímek s nádechem komedie. Zkřížit komedii s křesťanskými myšlenkami byl skvělý tah. Jen si zkuste zasadit člověka z 19. století do dnešní doby a vznikne vám z toho komedie, která neztrapňuje ani není vulgární. Pro mne nejlepší scéna, když dr. Carlisle udiveně sedí poprvé v kině, a pak v následující scéně jak z něho utíká a při tom vykřikuje: „Zastavte film, ten člověk na obrazovce zrovna řekl Boží jméno nadarmo!!!“. No a právě jsou to věci, které už ani nevnímáme a ani se nad nimi nepozastavujeme. Svět se mění, ale Bůh je stále stejný... ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá, prostá myšlenka o podstatném dělá tento protestantský film. Říká to samé, co věděli světci a všichni, kdo brali svou víru vážně. Liberální křesťanství je k ničemu, je to jen první krok k ateismu a následnému pádu zpět k novopohanství. Film béčkový, ale obsahově zajímavý. Liberální profesor teologie z konce 19. století se ocitá roku 2000 v USA a navštíví i evangelická společenství, a pochopitelně je v šoku.Tragický omyl současné euro-americké společnosti je ten, že si vystačí s morálkou bez Boha. Že se spasí tím, že "nic špatného nedělá". A k této široké cestě Ježíše Krista vlastně vůbec nepotřebuje. Přesněji 3,5, film stojí určitě za vidění. Herec v hlavní roli je dobrý. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Celá ta myšlenka, jak jsme se za sto let změnili - a překvapivě ne k lepšímu, jak všichni čekali od uvolnění řekněme mravů a zboření všech možných tabu - celá ta myšlenka je moc zajímavá a docela vkusně podaná. Jasně, je tam pár náboženských přesvědčování, ale tady to patří k věci, odtud ten profesor přišel, z prostředí, kde Boží hodnoty byly považovány za neotřesitelné. Skutečně jdeme stále níž na inteligenčním žebříčku? (Narážím teď na dokonalou "parodii" současných stavů Idiocracy.) Jak bychom naopak reagovali my, být vrženi o sto let zpátky, kde by na nás koukali jak na neotesané burany? Kterými jsme se de facto skutečně stali. ()

Brouk 

všechny recenze uživatele

Ač jsem byl skálopevně přesvědčen před shlédnutím filmu, že se jedná o nejtvrdší křesťanskou propagandu, což mě, jako pro člověka, který má dlouhodobě evolučně nepřekenotalný odpor ke katolické církvi (nikoli víře, ale instituci) stavělo do určité zkreslující pozice a přesto, že je de facto v každé větě láska k bohu zmiňována, film samotný je spíše sondou k naší pokoře a uvědomění si hodnot..... A musím říct, že je to film, který 100% v každém z diváků zanechá stopu.... a mohu jen doporučit jej shlédnout (P.S. mám jej v DVD kvalitě) ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Mám rád filmy s tématikou cestovania časom, pretože takmer vždy ma niečím oslovia. V tomto prípade síce nejde o nič svetoborné, ale tiež by som snímok nepovažoval len čisto za kresťanskú propagandu. Myslím, že niektoré postrehy a myšlienky vo filme obsiahnuté (samozrejme nie všetko) by mali byť v každom z nás, nehladiac na náboženstvo. Škoda, že samotná dejová linka nebola zaujímavejšia a lepšie spracovaná, pretože námet príbehovej kostry vôbec nebol zlý. Slabší priemer. 55/100 ()

Reklama

Reklama