Time Changer

Rich Christiano

Philip Hurn

Scénografie:

Laird Pulver

Opravdu povedený křesťansko-sci-fi snímek s nádechem komedie. Zkřížit komedii s křesťanskými myšlenkami byl skvělý tah. Jen si zkuste zasadit člověka z 19. století do dnešní doby a vznikne vám z toho komedie, která neztrapňuje ani není vulgární. Pro mne nejlepší scéna, když dr. Carlisle udiveně sedí poprvé v kině, a pak v následující scéně jak z něho utíká a při tom vykřikuje: „Zastavte film, ten člověk na obrazovce zrovna řekl Boží jméno nadarmo!!!“. No a právě jsou to věci, které už ani nevnímáme a ani se nad nimi nepozastavujeme. Svět se mění, ale Bůh je stále stejný...(18.9.2007)

• Deratizer

Naprosto zřejmá a očividná pámbíčkářská propaganda. To co víra ve jménu Boha napáchala za zlo, o tom se páni profesoři nezmíní. Že si nestřihnou výlet do minulosti do dob inkvizice a pálení čarodějnic, ve jménu Boha. Bylo toho ve jménu stejného Boha pro všechny ve spojení s lidskou chamtivostí, nenažraností, fanatismem a hloupostí napácháno málo zlého? Doslovná filmová masírka propagující fanatickou víru a vzývání jednoho jmenovaného Boha pro všechny a žádný takový, že si každej půjde svou cestou vlastní víry, máme Ježíše a jen k němu musíme společnost znovu nasměrovat..Řekl a pravil Ježíš...(čti mezi řádky)....2 hvězdy za téma cestování v čase a za to že je to pěkně natočeno.(22.7.2016)

Béčkové mravokárné sci-fi z protestantského prostředí. Zápletka je prostinká, snaha o budování dramatu vyznívá naprázdno. Pro dovršení béčkovosti tu jsou scény, kdy se postavy pateticky sdílejí, jak jim přijetí Ježíše změnilo život. Za co tedy dávám vysoké hodnocení? Za hlavní myšlenku, že Satan nebojuje proti dobrým mravům, ale proti Ježíši Kristu a jeho Církvi a pro spásu zdaleka nestačí mít dobré mravy. To je totiž pravda, kterou dnes modernističtí blouznivci zamlčují, nebo přímo popírají, chlácholíce se, že stačí, aby byl člověk dobrý. Církev svatá mluví jinak: „Všichni, kdo si přejí být spaseni, musí umřít v jednotě s katolickou Církví.“ „Kdokoliv je oddělen od katolické Církve, jakkoliv chvalitebný dle jeho názoru může jeho život být, jen z důvodu, že je oddělen od jednoty s Kristem, neuzří život, ale hněv Boží na něm zůstává.“ http://www.vendee.cz/texty/faq-muller.html(18.2.2014)

Time Changer je pľuvancom do ksichtu našej dobe a skutočne zvrátenej predstave o morálke a o tom čo je dobré. Veľmi pekný kresťanský film, ktorý však nie len poučí a rozprúdi myšlienkové pochody, ale aj pobaví a zaujme spracovaním, pričom sa ho nemusí báť pozrieť prakticky ktokoľvek. Nie je to o Cirkvi, ale hlavne o Bohu a jeho učení a kam to dospelo, keď sa Boh začal ignorovať a zostalo len učenie.(13.3.2016)

Celá ta myšlenka, jak jsme se za sto let změnili - a překvapivě ne k lepšímu, jak všichni čekali od uvolnění řekněme mravů a zboření všech možných tabu - celá ta myšlenka je moc zajímavá a docela vkusně podaná. Jasně, je tam pár náboženských přesvědčování, ale tady to patří k věci, odtud ten profesor přišel, z prostředí, kde Boží hodnoty byly považovány za neotřesitelné. Skutečně jdeme stále níž na inteligenčním žebříčku? (Narážím teď na dokonalou "parodii" současných stavů Idiocracy.) Jak bychom naopak reagovali my, být vrženi o sto let zpátky, kde by na nás koukali jak na neotesané burany? Kterými jsme se de facto skutečně stali.(30.12.2010)