John Wayne opět v roli pistolníka. Drsnej chlap kterej rozdává rány a my to milujeme. Většinou se v těhlech filmech ženský chovaj strašně hloupě a i když i tady Sandy udělá pár hloupostí, vždycky jí to prominete, protože to prostě umí podat. Závěrečná akce s hořícími poli a přestřelkou ve městě je krása nesmírná a fakt, že si tady zahrála Češka je ještě víc spektakulární.(28.11.2013)

Hezké, roztomilé, na svou dobu prostě pěkné. John Wayne zde není ještě takový chlapák jako později, ale i jako romantický hrdina je docela dobrý, hlavně když je celý film odlehčený. Dobře se na to kouká a vzhledem k tomu, že je to celkem krátké, dá se to docela dobře snést i v dnešní době, kdy už lidi na černobílé kousky moc nekoukají.(5.12.2014)

John Devlin chce zkoncovat se svou hráčskou minulostí a plánuje se svou ženou koupit pozemek v Severní Dakotě. Počítá s tím, že půda získá s rozrůstající se stavbou železnice rychle na hodnotě. To vědí i gangsteři Bender a Collins a terorizují se svou bandou farmáře, aby levně získali jejich pozemky. Když přijdou Sandy a John o své úspory, spojí se s ostatnímí farmáři a chtějí s bandity jednou pro vždy zkoncovat...(27.3.2011)

• rikitiki

Oko českého diváka jistě potěší scéna, kdy Hugo Haas, coby rozhořčený otec, střílí na Johna Wayna! ____ Pak už ale následuje chumel různých motivů a dějových zvratů, které k sobě příliš nejdou, a kde mi jako hlavní utkvělo, že Wayne tráví svatební cestu raději řešením sporů mezi místními farmáři a gangstery, místo aby se věnoval svojí novomanželce. Vzhledem k tomu, jak protivný, zhýčkaný a sebestředný charakter ta žena má, se není vůbec co divit. /3. 9. 14./(3.9.2014)

Dakota nepatří mezi ty staré, zidealizované a naivní westerny s primitivní zápletkou, jaké John Wayne točil ve 30. letech. Ikona Divokého západu, John Wayne, tu hraje v podstatě obyčejného člověka, který se oženil a chce si koupit pozemky, čímž se dostane do svárů s bandity a musí chránit své úspory, ženu a své životy. Dakota nabízí řadu výborných scén, např. parník na řece, nebo konečná gradace. S přivřeným okem dávám 5*.(31.3.2013)