Reklama

Reklama

V roce 1870 utíkají novopečení manželé – pistolník a karbaník John Devlin (J. Wayne) se svou okouzlující ženou Sandrou (V. Hrubá Ralston) z domu jejího otce, majitele železnice Marka Poliho (H. Haas), který se sňatkem nesouhlasil a je jim nyní v patách. Sandra Johna přesvědčí, aby odjeli do Dakoty, kde si mohou založit svou zemědělskou usedlost a zbohatnout. Na cestě jsou ale o své úspory okradeni bandou vedenou místním velkostatkářem Jimem Benderem (W. Bond), jenž terorizuje místní farmáře za účelem levného odkupu jejich půdy, přes kterou má vést železnice. John se nakonec rozhodne pomoci místním farmářům a postavit se proti Benderovi. Tím ale vystavuje riziku nejen sebe, ale i Sandru… (Česká televize)

(více)

Recenze (16)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Oko českého diváka jistě potěší scéna, kdy Hugo Haas, coby rozhořčený otec, střílí na Johna Wayna! ____ Pak už ale následuje chumel různých motivů a dějových zvratů, které k sobě příliš nejdou, a kde mi jako hlavní utkvělo, že Wayne tráví svatební cestu raději řešením sporů mezi místními farmáři a gangstery, místo aby se věnoval svojí novomanželce. Vzhledem k tomu, jak protivný, zhýčkaný a sebestředný charakter ta žena má, se není vůbec co divit. /3. 9. 14./ ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Wayneove filmy z 20. a 30. rokov boli naivne, Wayne hral casto roly drsnych kovbojov /tu musim napisat, velmi dolezitu vec - Wayne -ova drsnost je skutocna chlapska drsnost, jeden uzivatel menom Mr. Apache tu tiez mele svoje radobydrsne reci - lenze kym Wayne - ova drsnost je uveritelna, u Mr. Apache -ho je  smiesna. Skoda, ze sa tu najde kopa postihnutych ludi ktori su ochotni po nom s radostou upratat kadejake hovno - to na okraj/. Tuna Wayne si kupil podu, ma sa stavat zeleznica, lenze do toho sa zaplietli banditi - takyto ma byt pravy western, ne nejaka obycajna kradez koni    :  85 % ()

Reklama

Mol 

všechny recenze uživatele

John Wayne opět v roli pistolníka. Drsnej chlap kterej rozdává rány a my to milujeme. Většinou se v těhlech filmech ženský chovaj strašně hloupě a i když i tady Sandy udělá pár hloupostí, vždycky jí to prominete, protože to prostě umí podat. Závěrečná akce s hořícími poli a přestřelkou ve městě je krása nesmírná a fakt, že si tady zahrála Češka je ještě víc spektakulární. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Dakota nepatří mezi ty staré, zidealizované a naivní westerny s primitivní zápletkou, jaké John Wayne točil ve 30. letech. Ikona Divokého západu, John Wayne, tu hraje v podstatě obyčejného člověka, který se oženil a chce si koupit pozemky, čímž se dostane do svárů s bandity a musí chránit své úspory, ženu a své životy. Dakota nabízí řadu výborných scén, např. parník na řece, nebo konečná gradace. S přivřeným okem dávám 5*. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Hezké, roztomilé, na svou dobu prostě pěkné. John Wayne zde není ještě takový chlapák jako později, ale i jako romantický hrdina je docela dobrý, hlavně když je celý film odlehčený. Dobře se na to kouká a vzhledem k tomu, že je to celkem krátké, dá se to docela dobře snést i v dnešní době, kdy už lidi na černobílé kousky moc nekoukají. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie prebiehalo vo: Vasquez Rocks, Mammoth Lakes, Iverson Ranch a San Joaquin Valley (v štáte Kalifornia). (westerns)

Reklama

Reklama