Otsomae Bolkeun Kkeutdong

(seriál)

Felisr

Krom všeho podstatného, co už shrnula uživatelka Koral17 bych ještě chtěla varovat před jistou dávku sadismu, které se nám od tvůrců dostane. Ve třetině série nás nechají oslepnout od kapek jiskřících na vyrýsovaných břišácích nejmenované koupající se postavy, aby nás v následných dílech nechali v napětí, zda ještě někdy uvidíme i něco jiného než jen hanbok upnutý až nad krk? Tato úspěšná strategie tvůrcům vynesla stále stoupající domácí sledovanost, která ke konci přesáhla na Koreu závratných 17%. ()

Koral17

Klasická palácová romance, tentokrát zaměřena na zajímavé prostředí dvorních dam a služebných. Seriál je inspirován skutečným příběhem osudové lásky krále Čongdžoa (žil 1752 – 1800, vládl 1776 - 1800) k jeho milované konkubíně. Divák dostane, v tomto žánru obvyklou dávku emocí, milostných peripetií a soužení, dvorských intrik a dlouho skrývaných tajemství. Příběh se rozvíjí pozvolně a někdy se nevyhne rozvláčnosti a repetitivním situacím, přesto působí uceleně a často i dostatečně dramaticky. Seriál zaujme také výpravou, kostýmy, velmi kvalitní kamerou a skvělými hereckými výkony, kterým doslova kraluje Junho v postavě korunního prince a pozdějšího krále. Pro milovníky korejských historických dramat se bezesporu jedná o absolutní vrchol této sezóny. ()

myname

Kórejci to s historickými drámami vedia a tento seriál nie je výnimkou. Prostredie služobníctva v kráľovskom paláci je tu originálne a zaujímavo spracované (taký pohľad do zákulisia palácového diania), gro zápletky tvorí romantika. Intriguje sa v prijateľnej miere. Pobavilo pár scénok na odľahčenie (princov osobný strážca). Približne prvé dve tretiny mi sadli, potom sa to začalo trochu naťahovať a miestami to pôsobilo mierne depresívne (na môj vkus, ale chápem, že niekomu sa to môže páčiť). Samotný záver bol fajn, aj keď ho tvorcovia mohli trošku zostrihať. Herecké výkony sú kvalitné, Lee Se Young si po roli kráľovnej v The Crowned Clown skúsila slúžku a do historického prostredia opäť dokonale zapadla. Junho-vi som princa/kráľa bez problémov uverila. Vizuálne je seriál na TOP úrovni, komu sa páčia idylky v prostredí palácov a záhrad, príde si určite na svoje. Hudba nie je až tak výrazná, ale je vhodne zvolená a hlavne nelezie na nervy - čo viac si priať. Celkový dojem: silných 4/5. ()