Reklama

Reklama

Po loupeži v naleštěném Piltoveru začnou osiřelé sestry Vi a Powder řádit v ulicích pod městem Zaun. (Netflix)

Recenze (15)

NiWi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První epizoda je velmi příjemná, ideálně uvádí do děje a dokáže zaujmout jak fanoušky League of Legends, tak případné diváky daným světem nepolíbené. Tempo je svižné, dějové linky se rozjíždí hned na několika frontách, avšak stále jsou přehledné díky výrazným postavám a jejich projevu. Animace je opravdu skvělá, v akčních sekvencích velmi živá a mimo akci pak velmi detailní a propracovaná. Postavy jsou uvěřitelné, a pokud je divák fanouškem League of Legends jako já, všechny známé lokace a jména si o to víc dokáže užít. ()

Hellierer 

všechny recenze uživatele

League of Legends je ve světě her pro mě víceméně sprosté slovo, ale sakra tohle je mňamka! Vizuální stránka je neskutečně strhující (hlavně kvůli tomu, že přináší konečně nějaký neokoukaný styl, trochu připomínající první Dishonored) a příběh vyloženě výpravný, kdy z toho světa potřebuju vidět každou další sekundu (podobně, jako jsem to měl třeba u Dračího prince). Akce dynamická a přehledná, postavy zajímavé, originální dabing živelný, tempo rychlé, skoro až bondovský záporák, no kromě občasných kiksů z pohledu hudby (fakt nechápu, koho napadlo tam dát ty popové cajdáky, naprosto ničící atmosféru) je tam snad všechno dobře. ()

Reklama

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jsem tedy naprosto nadšený z Arcane. Vůbec netuším o čem je ta hra, ale tohle je fantastické výtvarně i příběhem. Možná jenom o procento pod Invincible a v podstatě asi zatím nejlepší herní adaptace? Podtrhnul bych to herní adaptace, protože tam vidím prvky i z jiných slavných her. Krásný, určitě se toho nebojte všichni, kdo jste si museli googlit co je League of Legends jako já. PS tenhle koncept binge s odloženým finále je skvělý! 10/10 ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Skvělá animace, a teď si představte, kdyby takovou péči dostaly IP jako Warcraft nebo Diablo, který na rozdíl od League of Legends opravdu mají co vyprávět. V tuhle chvíli je to pro mě jako spin-off Love, Death & Robots roztaženej do čtyřicetiminutových epizod. Chytám se jen rámcově, baví mě na to koukat, ale na zadek si z toho nesedám. Po úvodních třech dílech 7/10. ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá epizóda za mnou a už mám také podozrenie, že toto bude seriálová záležitosť roku, ja to proste cítim. Arcane je skvostný science-fantasy seriál na motívy hry League of Legends. Celé je to zasadené do atraktívneho steampunkového prostredia, kde sa veda miesi s mágiou. Tomuto fantastickému svetu vzdychli život najmä dve ústredné a kontrastné lokácie, dvojmestie Piltover a Zaun, ktoré skutočne pôsobia ako dve plnohodnotné postavy. Zatiaľ čo Piltover je progresívnou metropolou, Undercity je kriminálnym podsvetím zamoreným toxickou hmlou. Vi a Powder, poťažmo Jinx, majú medzi sebou ozaj úžasnú chémiu a ich vzájomná sesterská láska ma vážne dojíma. Tá mrazivá pieseň na začiatku uhrančivo nastolí tón tejto show. A ten štýl animácie, tá grafika i voice acting sú skrátka luxusným zbožím! ()

Zajímavosti (9)

  • Na zdi jedné z budov lze spatřit roztrhaný plakát odkazující na Corporate Mundo Skin. Samozvaný Dr. Mundo je mimo jiné rovněž obyvatelem města Zaun. (Luicy)
  • Když se Powder během honičky ukrývá se svým lupem z Piltoveru za rohem budovy, lze na stěně vidět houbičku, která patří yordlu Teemovi, jenž patří mezi prvních 16 šampionů ve hře „League of Legends“. Podobných odkazů na postavu Teema lze vidět v seriálu hned několik, např. ve formě plyšáka, uvnitř arkádové hry či obrázkové knihy. (Luicy)
  • Když Vi, Powder, Mylo a Claggor skáčou v Piltoveru po střechách, lze na krátký okamžik spatřit několik dortíků na balkóně rodiny Kirammanových. Ty odkazují především na postavu Caitlyn, která ve hře „League of Legends“ využívá cupcakes jako nástrahu ve schopnosti „Yordle Snap Trap“. Cupcake (česky Kremrolka) je mimo jiné i přezdívka, kterou Vi oslovuje Caitlyn jak v seriálu, tak v hláškách ve hře. (Luicy)

Reklama

Reklama