Reklama

Reklama

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)


Změnu přinese jenom násilí (S01E03)

(epizoda)
  • USA The Base Violence Necessary for Change

Obsahy(1)

Velkolepý souboj mezi starými nepřáteli má pro město Zaun osudové následky. Jayce a Viktor vsadí na svůj výzkum úplně všechno. (Netflix)

Recenze (22)

PauloZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hrou jsem nepolíbený, ale tohle je naprostá špička seriálového světa! Alespoň toho animovaného a to ne jen z hlediska animace, ale i příběhu, hereckého projevu a celkového pojetí... dospělé, brutální, krvavé, temné, emotivní. Tohle posouvá hranice a jde to mnohem dál, než cokoliv, co jsem za par poslednich let viděl. A vubec, je to proste hrozný mazec! ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hru neznám, ale jsem ohromen, jak rychle se tvůrcům podařilo vykreslit velmi zajímavý svět a kolik se toho událo během pouhých tří epizod. Všechny postavy "žijí" a přestože v principu nejde o nijak zvlášť originální zápletku, parádně to šlape, vztahy jsou pěkně načrtnuty a tvůrci jsou schopni překvapit. Animace je neotřelá a soundtrack podle mého gusta. Pokud si takovou kvalitu udrží seriál až do konce, bezpochyby to bude velmi výjimečný počin. Kam se hrabou leckteré hrané seriály. ()

Reklama

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi pekne vygradovana klasicka surodenecka tragedia a nasledne "zaujatie stran". Tieto tragedie a dejove linie ponukajui hlavne mnohe sfilmovane azijske legendy. O par poschodi vyssie vidime zas nezastavitelny opakujuci sa kolobeh dejin a v nom triumf odvaznej "mladej krvi" a ambicii. Nadpriemer. 70% ()

ER 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vícevrstevnaté dějové linky, osudovost v každé druhé scéně a k tomu detailně vykreslené charaktery postav, kdy se plynule navazujícími flashbacky dozvídáme o nich více a více a tím lépe se dají pochopit jejich motivace. A ty jsou velmi důležité, neboť ovlivňují život lidí v Podzemí a Nadzemí. Proto tu až tak nestojí proti sobě vyhraněné dobro a zlo, ale zájmy či pohnutky, které mají své opodstatnění a podle nich se osud přiklání na jednu či druhou stranu. Výborně vybalancovaný děj a kvalitní animace činí z tohoto seriálu jeden ze zážitků roku. ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zavŕšenie prvého actu bolo jednoducho dychberúce! Tak Arcane si po tomto strhujúcom konci vydláždilo poriadne temnú a strastiplnú cestu. Táto epizóda mi všetkými tými zvratmi a vypätými momentami neskutočne zvyšovala tlak. Akcia bola neuveriteľne kinetická, podmanivá a hravá, bol cítiť každý jeden úder, skutočne ožívala pred mojimi očami. Krásne vynikla aj tá progresívna animácia, ktorá je kombináciou ručnej kresby a počítačovej animácie. Výrazná štylizácia dodávala na zážitku i na celkovej bojovej atmosfére. Epizóda sa nebojí hneď niekoľkokrát emocionálne zlomiť diváka, bolo naozaj smutné a temné sa na to pozerať. Obzvlášť scény medzi Vi a Powder boli nesmierne vyhrotené a emočne nabité. Obe sestry sa na konci ocitnú v patovej situácií, na rozcestí, ktoré neuveriteľne divákom rezonuje. ()

Zajímavosti (3)

  • Během Powdeřina hysterického záchvatu je záběr na kufřík s jejími hračkami. Kromě hraček se zde nachází i obrázek s křídly, které odkazují na legendární Star Guardian Jinx Skin, který ve hře vyšel v roce 2016. (Luicy)

Reklama

Reklama