Velkolepý souboj mezi starými nepřáteli má pro město Zaun osudové následky. Jayce a Viktor vsadí na svůj výzkum úplně všechno. (Netflix)

SyL3r

Fuu .. WAU .. 100% ... Aj predchádzajúce časti boli skvelé, nemám im absolútne čo vytknúť, ale táto časť je proste paráda . Asi to nejlepšie čo som tento rok zatiaľ videl. Ak si seriál udrží tempo tak to bude určite seriál tohoto roka s prehľadom. Skvele som sa bavil, krásna animácia a ten koniec bol proste ... WAU ()

Krnac

Veľa výborných momentov ale celkový diel je u mňa zrazený tým koncom ako vlastne celá zápletka medzi Vi a Jinx je len blbé nedorozumenie a načasovanie. Či by tam Jinx šla alebo nie dopadlo by to rovnako a toto bude u mňa celkovo zrážať ten mentálny zosun ktorý sme videli v trailery (a aj v hre trochu) lebo to bude pôsobiť trochu nasilu. ()

Sany33

Príbeh: Zatiaľ čo v hornom meste sa Jayce snaží presvedčiť ľudí o kladoch mágie. V Undercity sa začína boj na život a na smrť medzi dávnymi nepriateľmi a zasiahne aj osudy dvoch milujúcich sestier. Prevedenie: Ako som v minulosti spomínal že mi chýba trocha akcie, tak tu je jej dosť aj na dve časti. Tá interakcia medzi Powder a Vi je úžasná a posúva rázom seriál do úplne inej roviny. Príbeh na povrchu je zatiaľ dosť nuda ale pevne verím, že sa to v ďalších častiach zmení. 95% ()

Milano33

Zavŕšenie prvého actu bolo jednoducho dychberúce! Tak Arcane si po tomto strhujúcom konci vydláždilo poriadne temnú a strastiplnú cestu. Táto epizóda mi všetkými tými zvratmi a vypätými momentami neskutočne zvyšovala tlak. Akcia bola neuveriteľne kinetická, podmanivá a hravá, bol cítiť každý jeden úder, skutočne ožívala pred mojimi očami. Krásne vynikla aj tá progresívna animácia, ktorá je kombináciou ručnej kresby a počítačovej animácie. Výrazná štylizácia dodávala na zážitku i na celkovej bojovej atmosfére. Epizóda sa nebojí hneď niekoľkokrát emocionálne zlomiť diváka, bolo naozaj smutné a temné sa na to pozerať. Obzvlášť scény medzi Vi a Powder boli nesmierne vyhrotené a emočne nabité. Obe sestry sa na konci ocitnú v patovej situácií, na rozcestí, ktoré neuveriteľne divákom rezonuje. ()

Martrix

Hru neznám, ale jsem ohromen, jak rychle se tvůrcům podařilo vykreslit velmi zajímavý svět a kolik se toho událo během pouhých tří epizod. Všechny postavy "žijí" a přestože v principu nejde o nijak zvlášť originální zápletku, parádně to šlape, vztahy jsou pěkně načrtnuty a tvůrci jsou schopni překvapit. Animace je neotřelá a soundtrack podle mého gusta. Pokud si takovou kvalitu udrží seriál až do konce, bezpochyby to bude velmi výjimečný počin. Kam se hrabou leckteré hrané seriály. ()

• Během Powdeřina hysterického záchvatu je záběr na kufřík s jejími hračkami. Kromě hraček se zde nachází i obrázek s křídly, které odkazují na legendární Star Guardian Jinx Skin, který ve hře vyšel v roce 2016. (Luicy)