Reklama

Reklama

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)


Když se tyhle stěny zřítí (S01E06)

(epizoda)
  • USA When These Walls Come Tumbling Down
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2021, 42 min

Obsahy(1)

Magická technologie se překotně vyvíjí a dychtivý chráněnec oslabí pozici svého mentora v radě. Jinx má pronásledovatele v patách a musí se vyrovnat se svojí minulostí. (Netflix)

Recenze (11)

ZijiciBomba 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

2. akt vystavěný možná o něco lépe než ten 1., stejně tak rychle, jako se Jayce dostal ke svému úspěchu v 1. aktu, v tom 2. zase stejně rychle o všechno přichází. Samotný hlavní příběh mezi Vi a Jinx se nestihl ještě pořádně rozvinout ale poslední epizoda nalákala na to, co se asi bude dít v posledním 3. aktu. Líbí se mi, že se dal prostor Viktorovi a nechali diváka vstřebat jeho emoce a myšlenky, osobně mi ta postava svými rysy trochu přirostla k srdci, i když vím, jakou pozici zastává v lore. Nechali mu tam vyjádřit tu duši idealisty, který zasvěcuje život vědě a na sklonku života by od ní chtěl něco zpět. Myslím si, že tahle část je perfektně zpracovaná. Co bych vytknul, tak je trochu odfláknutá produkce v prostředí Zaunu, kde Vi a Caitlyn tedy moc příběh neposunuly, dokud se nedostaly k Jinx. Jasně, Silco teď bude ohrožen, protože se Jinx vrátila sestra a to mu hatí plány, bohužel tam ani kolem jeho postavy není moc vývoj v prostředí Zaunu. Na druhou stranu Marcusovi v Piltoveru ukázal svůj vliv a začal ho víc držet pod krkem, takže alespoň zde je nějaký posun. 1. akt ukazoval víc ze života v Zaunu, 2. víc ze života v Piltoveru, dává tedy smysl, že ve 3. aktu to hezky vše vyústí do sebe, tyto 2 rozdílné pohledy. Obecně ale žádnou větší kritiku nemám, seriál se mi zatím líbí a čekal jsem od toho daleko méně, je to příjemné překvapení. Pokud se v 3. aktu něco nezhorší, tak určitě jedno z nejmilejších překvapení poslední doby, co se seriálů týče. Leckteré animované filmy či seriály by se mohly učit hned z několika aspektů Arcane. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vážně mě to rozčiluje. Fenomenální začátek (mechanická hračka, prostředí “koupaliště”) a hned bum zase mluvící čokl a kecy o magi-technice. Díky tomu, že děj živí hodně postav (a některé mě baví některé ne), hodně často se mezi postavami skáče (dějová linka “neposedí”) a proto pro mě skáče i zábavnost. ()

Reklama

LUKICKK 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nevím jestli je to díky tomu, že už většina hlavních postav nejsou děti, nebo jsou tyhle další tři díly ještě lepší než ty první 3 které už i tak byly perfektní. Těším se na závěrečné 3 díly a začínám se bát, že až je dokoukám tak začnu být nedočkavý na další seriálové/filmové projekty od Riot Games. ()

Snehurec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá trilogie mi přišla trochu uspěchaná. Nemělo to build-up jako ta přechozí. Během 3 dílů vidět pád zlaté éry Piltoveru a Jayceovu změnu charakteru je nerealistické. Myslím, že tady by rozhodně seriálu prospělo mít více epizod a dát divákovi čas vstřebat, co se vlastně ve světě děje. Jinak je vše perfektní. Líbily se mi flashbacky do minulosti, které vykreslují charaktery postav.   ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prejdem rovno na gro druhej archy a tým bolo neuveriteľne emotívne a naplňujúce opätovné stretnutie odlúčených sestier. Vskutku som pri ňom pocítil každý jeden dotyk a vnem. Každopádne, celá táto osudová chvíľka sa vzápätí zvrtla do absolútnych krajností. Najprv Jinx pocítila zradu zo strany Vi, keďže priviedla so sebou aj Caitlyn. Následne na to sa u Jinx začali prejavovať náznaky jej duševnej choroby. V hlave počula hlasy a predstavovala si veci, ktoré tam neboli. Jinx už dlhodobo vykazuje známky schizofrénie a sociopatie, za čo predovšetkým môže jej trauma z detstva. Na animácií sa mi zaľúbilo to, ako podnetne využíva vizuálne odkazy a nápovede na zachytenie psychického rozpoloženia Jinx. Tiež bolo podarené, akým spôsobom sa dozvedela o návrate svojej sestry. Medzitým v Piltoveri zbavila rada Heimerdingera jeho právomoci. Bez tohoto konzervatívneho elementu už nič nebrzdí Piltover v jeho progrese. ()

Zajímavosti (3)

  • Muže posedlého třpytem, který nabízí pomocnou ruku Caitlyn, nevidíme poprvé. Jedná se totiž o stejnou osobu, jež se Vander zastal při kšeftování v Poslední kapce hned v úvodní epizodě. (Luicy)
  • Dětská knížka Marcusovy dcery obsahuje obrázky šampióna Teema ze hry „League of legends“. (Malda26)
  • Viktora na Piltoverskou univerzitu přivedl profesor Stanwick, nikoliv prof. Heimerdinger. (Luicy)

Reklama

Reklama