Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(18)

Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (272)

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Náhodné setkání, příjemné překvapení. Očekávatelná (byť dobře zpracovaná) klišé a do sebe místy nezapadající epizodičnost osvěžují pro seriálovou tvorbu příjemně neuhlazené a syrové momenty a akcenty ve vyprávění, která mě podobně překvapila v prvních sériích Hry o trůny. Jen škoda že poslední díly ztrácí tempo a otravně nás připravují na potenciálně dloooouhý seriál. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Komentár píšem po prvej sérií. Je to pravdepodobne sklamanie roka. Je celkom známy fakt, že filmové či seriálové adaptácie hier veľmi často nedopadnú dobre. Je hráčom také ťažké sa zavďačiť alebo skrátka ešte nikto nenašiel tú správnu formu? Prvá séria Arcane zo sveta League of Legends od francúzskeho štúdia Fortiche to len potvrdzuje. Inak je to v podstate samostatne stojaci fantasy/steampunk svet, o ktorom ste sa taktiež mohli dozvedieť niečo v sprievodných materiáloch k hre, avšak väčšinu z nich asi bežný hráč mohol ľahko prehliadnuť. Môj problém je pravdepodobne ten, že som veľkým fanúšikom toho typu sveta - (cyberpunk, cyberfantasy,..) a mal som iné predstavy a vysoké nároky. Koľko ľudí, toľko chutí. (25.11.2021) ()

Reklama

Jacinda 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemá cenu tady hovořit o grafické stránce. Je fenomenální. Jako celek i jednotlivé speciální efekty věnované například Ekkovi. Stejně tak hudební, zvukové a dabingové zpracování je skvělé. Pustila jsem konec třetího dílu i v japonštině a češtině a originál je opravdu (a překvapivě) asi nejlepší. Můj problém nastává po konci třetího dílu. Cítím se totiž oklamaná. Od začátku jsem si myslela, že Vi bude s Jinx bojovat. Úvodní titulky tomu dokonce naznačují. Jenže úvodní titulky jsou zavádějící. Postupem času se Vi stává ufňukaným neustále si stěžujícím tankem. Od prvního dílu její rozhodnutí vedla k apokalypse a smrti mnoha lidí stejně jako ta Jinxsina a nikdo za to nebere odpovědnost. A všimli jste si, že Vi je jediná, kdo neprodělal změnu charakteru? Žádný vývoj? Nejdivočejší změnou rozhodně prošli Jayce a Viktor. Od nadějných vědátorů po muže, kteří prozřeli životem i korupcí. A také radní Mel. Caitlin z utlačované holčičky vyrostla do správné komisařky. Jen Vi... stále běhá po ulicích jako blázen, předvádí nesmyslný parkour, naprosto nezdůvodně bojuje se Sevikou a v jednom kuse se lituje. A samozřejmě zapomněla, proč svoji sestru vlastně na pár sekund opustila. Nesdílím ani všeobecný fetiš k té couře Jinx. Její scény mě nebavily, její zabíjení také ne. Tuhle Mary Sue, která se vždy objeví na nějakém místě,kde se něco děje, rozhodně neuznávám za nejlepší postavu. Naopak jsem si zamilovala Silka. Abych to tedy shrnula. Vizuální zpracování je fantastické. Seriál mě bavil, ale na konci zklamal. Na další řadu se těším. Je to první seriál, který má sestupnou tendenci po epizodách. Za mě nejlepší postavy Silko, Viktor, Ekko a Sevika. Naopak Jinx a Vi by se klidně mohly zabít. Nemám ráda ani jednu. Jak v serálu tak v Lolku :P ()

Wade Wright 

všechny recenze uživatele

Takový blesk z čistého nebe. Ohlasy jsou krapítek přehnané a příběh zkušenému divákovi nenabídne nic neočekávaného, ale naprosto pod radarem se zrodil zcela funkční seriálový fantasy svět s přenádherným vizuálem a poctivým řemeslem. Od studia, které doteď dělalo klipy a herní intra vlastně naprosto úctyhodné. Více takových! /85%/ ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Uběhlo 12 let od jedné z nejpopulárnějších Online Her League of Legends a konečně jsme se dočkali prvního Projektu a samozřejmě díky Netflixu, který splnil sen všem Nerdům, gameboyům i anime šílencům. Nebýt NF čekáme možná dalších 10 let. Za sebe zde cítím silný základ pro vytvoření obdobného vesmíru jaký má Marvel, vůbec bych se nedivil kdyby vyšlo tak 5-10 různých sérii s různými postavami a ve finále se dočkali řežby ve stylu Avengers, což by bylo Cool.Lol jsem hrál několik let, takže jsem se velmi těšil a byť je Arcane v mnoha ohledech výborná záležitost, tak přesto mě pár věcí úplně neuspokojilo, tak jak jsem doufal.Příběh o dvou sestrách, o válce a míru, o loajálnosti a zradě, o bohatých a chudých a to vše zmixované v pěkné Steampunk Animaci, která je opravdu nádherná. Povedla se i hudba, kde už minimálně 3 tracky mi běží v playlistu, emoce fungují, příběh je dostatečně zajímavý i poutavý a skvělá je i akce, leč té je na můj vkus méně než bych očekával a chtěl. Je to CGI, je to Hra, a tvůrci vsadili spíše na populární Drama a příběh, byť v prvotřídní kvalitě, ale zamrzí, že ani jedna akční scéna se nevyrovná ani jednomu CGI traileru od Riotu. Co mi lehce vadilo byl i fakt, že na to jak se vše tváří Dark, Adult a Evil, tak krví se zde šetří víc než vínem a rozhodně bych uvítal i větší účast herních postav ( Přišlo mi, že zde vystupuje až moc random a vedlejších/neznámých postav).Ikdyž působím lehce zklamaně a mé očekávání nejsou úplně naplněná, pořád se jedná o jeden z nejlépe zpracovaných Anime Seriálů od Netflixu a právem zasloužený letošní Hit. Seriál si užjí i neznalci hry.Nejlepší postava: Jinx ( Harley Quinn).Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 2/5, Zábavnost 5/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 4/5. 8.5/10. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (51)

  • Na fresce Ekko a Firelighters namalovali všechny tváře těch, které ztratili včetně Benza, Vandera, Vi a Powdera. Pod nástěnnou malbou jsou různé předměty zanechané jako památníky ztracených, včetně obrázků, kreseb, svíček a plyšáka Teemo. (Veskoslav)
  • Seriál měl premiéru 6. listopadu 2021 ve 3:00 SEČ, a to na Netflixu, ale i na platformě Twitch, kde povolení seriál vysílat živě mělo mnoho streamerů. Pro Českou republiku a Slovensko jej oficiálně vysílal Petr "Xnapy" Jirák. (Karlosik_4)
  • V 17. minutě můžeme vidět tetování na zádech. Jedná se o logo metalové kapely Pentakill, jenž pochází právě ze světa „League of Legends“. V roce 2021 vyšlo její 3. plnohodnotné album. (Karlosik_4)

Související novinky

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Reklama

Reklama