Série(2) / Epizody(18)

Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

HellFire

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hollywood se neustále neúspěšně snaží převést videohry na stříbrné plátno a Arcane mu mezitím nenápadně vypálil rybník. A nejlepší na tom je, že vůbec nemusíte znát herní předlohu League of Legends, abyste si sledování užili. Byl jsem vtažen do děje hned od začátku a hrozně sem se těšil na to, co tvůrci provedou s jednotlivými postavami, které znám ze hry. Po velmi dlouhé době je skvělé sledovat seriál, který dává hlavu a patu, kde se postavy chovají logicky a děj není jen nastavovaná kaše. Není divu, že tvorba první série trvala šest let a jde to poznat. Animace jsou úžasné, svět naprosto dokonale propracovaný a příběh je jasný a snadno se sleduje. Postavy si navíc ihned zamilujete (což platí zejména pro znalce LoL) – moje nejoblíbenější je Viktor a Jinx, která je prostě naprosto úžasně praštěná, kam se na ni hrabe Harley Quinn. Riot si dává záležet jak na hrách, tak v tomto případě také na seriálu. Kam až se mohl dostat Blizzard, kdyby neprahnul jen po penězích... P.S. Strašně se těším na Leonu! ()

Arbiter

Náhodné setkání, příjemné překvapení. Očekávatelná (byť dobře zpracovaná) klišé a do sebe místy nezapadající epizodičnost osvěžují pro seriálovou tvorbu příjemně neuhlazené a syrové momenty a akcenty ve vyprávění, která mě podobně překvapila v prvních sériích Hry o trůny. Jen škoda že poslední díly ztrácí tempo a otravně nás připravují na potenciálně dloooouhý seriál. ()

Darneth

"Betrayal, that pain that feels like it'll eat you from the inside out, can either break you or forge you into something greater." Ač hrou nepolíbená, Arcane si mě získal naprosto po všech směrech. A to ať už se to týká originální stylizace, propojení vizuálu a hudby, perfektního dabingu, mistrovsky vytesaných charakterů i bezchybného střihu. Tomu se říká kus poctivého řemesla! Arcane boří mýty o tom, že nelze zfilmovat herní témata kvalitně a s úctou a s ohnivou rebélií jiskří do všech světových stran. Rychle se proto stává absolutní závislostí a klenotem v hroudě kamení. Těším se, až si to nastřelím do hlavy podruhé. ()

EvilPhoEniX

Uběhlo 12 let od jedné z nejpopulárnějších Online Her League of Legends a konečně jsme se dočkali prvního Projektu a samozřejmě díky Netflixu, který splnil sen všem Nerdům, gameboyům i anime šílencům. Nebýt NF čekáme možná dalších 10 let. Za sebe zde cítím silný základ pro vytvoření obdobného vesmíru jaký má Marvel, vůbec bych se nedivil kdyby vyšlo tak 5-10 různých sérii s různými postavami a ve finále se dočkali řežby ve stylu Avengers, což by bylo Cool.Lol jsem hrál několik let, takže jsem se velmi těšil a byť je Arcane v mnoha ohledech výborná záležitost, tak přesto mě pár věcí úplně neuspokojilo, tak jak jsem doufal.Příběh o dvou sestrách, o válce a míru, o loajálnosti a zradě, o bohatých a chudých a to vše zmixované v pěkné Steampunk Animaci, která je opravdu nádherná. Povedla se i hudba, kde už minimálně 3 tracky mi běží v playlistu, emoce fungují, příběh je dostatečně zajímavý i poutavý a skvělá je i akce, leč té je na můj vkus méně než bych očekával a chtěl. Je to CGI, je to Hra, a tvůrci vsadili spíše na populární Drama a příběh, byť v prvotřídní kvalitě, ale zamrzí, že ani jedna akční scéna se nevyrovná ani jednomu CGI traileru od Riotu. Co mi lehce vadilo byl i fakt, že na to jak se vše tváří Dark, Adult a Evil, tak krví se zde šetří víc než vínem a rozhodně bych uvítal i větší účast herních postav ( Přišlo mi, že zde vystupuje až moc random a vedlejších/neznámých postav).Ikdyž působím lehce zklamaně a mé očekávání nejsou úplně naplněná, pořád se jedná o jeden z nejlépe zpracovaných Anime Seriálů od Netflixu a právem zasloužený letošní Hit. Seriál si užjí i neznalci hry.Nejlepší postava: Jinx ( Harley Quinn).Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 2/5, Zábavnost 5/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 4/5. 8.5/10. ()

Kothy

Jakožto nefanoušek hry to moc nemám s čím srovnat. Celé je to laděné do steampunkového stylu a grafika je dost netradiční. Odehrává se to ve světě, kde je velká propast mezi lidmi na povrchu a pod ním. Ti nahoře se mají dobře a ti dole dřou bídu s nouzí. Seriál je vyprávěný z pohledu zlodějské party dětí, konkrétně Vi a Powder. Pak následuje časový skok a hlavní postavy se nachází v úplně jiné situaci. Absence té druhé sestry hodně změní a každá se vydá svou cestou. Napětí mezi městem a podměstím stoupá a válka je na spadnutí. Jsou tu zajímavé a skvěle udělané akční scén a dobře se tu pracuje s postavami. Rozhodně se mi to dost líbilo a budu se těšit na další sérii. Ani to moc nevypadá, že je to podle hry. "Jsi silnější, než si myslíš." ()

• Na zdi jedné z budov lze spatřit roztrhaný plakát odkazující na Corporate Mundo Skin. Samozvaný Dr. Mundo je mimo jiné rovněž obyvatelem města Zaun. (Luicy)
  • Postava Cleggora v seriálu nosí stejné brýle, jaké nosí postava Vi ve hrách. (NiWi)
  • Nad dveřmi Benzoova obchodu se nachází helma, jež patří šampionovi Tryndamerovi. (Luicy)