Série(2) / Epizody(18)

Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

petopetovic

Přiznám se za dávných časů jsem holdoval hře, která se zve LoLko, ale je tomu jak uvádím již dávno. Šanci jsem tomu dal, jelikož mne ve velkém oslovil trailer, a ne opravdu toho nelituji ba naopak chci více a proto mne těší oznámení druhé sezony. Seriál si diváka získá nejen svým krásným a podmanivým vizualem, ale také hudbou, která nádherně vykresluje atmosféru. Závěrem řečeno dejte tomuto skvostu šanci zajisté nebudete litovat. ()

Kothy

Jakožto nefanoušek hry to moc nemám s čím srovnat. Celé je to laděné do steampunkového stylu a grafika je dost netradiční. Odehrává se to ve světě, kde je velká propast mezi lidmi na povrchu a pod ním. Ti nahoře se mají dobře a ti dole dřou bídu s nouzí. Seriál je vyprávěný z pohledu zlodějské party dětí, konkrétně Vi a Powder. Pak následuje časový skok a hlavní postavy se nachází v úplně jiné situaci. Absence té druhé sestry hodně změní a každá se vydá svou cestou. Napětí mezi městem a podměstím stoupá a válka je na spadnutí. Jsou tu zajímavé a skvěle udělané akční scén a dobře se tu pracuje s postavami. Rozhodně se mi to dost líbilo a budu se těšit na další sérii. Ani to moc nevypadá, že je to podle hry. "Jsi silnější, než si myslíš." ()

Darneth

"Betrayal, that pain that feels like it'll eat you from the inside out, can either break you or forge you into something greater." Ač hrou nepolíbená, Arcane si mě získal naprosto po všech směrech. A to ať už se to týká originální stylizace, propojení vizuálu a hudby, perfektního dabingu, mistrovsky vytesaných charakterů i bezchybného střihu. Tomu se říká kus poctivého řemesla! Arcane boří mýty o tom, že nelze zfilmovat herní témata kvalitně a s úctou a s ohnivou rebélií jiskří do všech světových stran. Rychle se proto stává absolutní závislostí a klenotem v hroudě kamení. Těším se, až si to nastřelím do hlavy podruhé. ()

HellFire

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hollywood se neustále neúspěšně snaží převést videohry na stříbrné plátno a Arcane mu mezitím nenápadně vypálil rybník. A nejlepší na tom je, že vůbec nemusíte znát herní předlohu League of Legends, abyste si sledování užili. Byl jsem vtažen do děje hned od začátku a hrozně sem se těšil na to, co tvůrci provedou s jednotlivými postavami, které znám ze hry. Po velmi dlouhé době je skvělé sledovat seriál, který dává hlavu a patu, kde se postavy chovají logicky a děj není jen nastavovaná kaše. Není divu, že tvorba první série trvala šest let a jde to poznat. Animace jsou úžasné, svět naprosto dokonale propracovaný a příběh je jasný a snadno se sleduje. Postavy si navíc ihned zamilujete (což platí zejména pro znalce LoL) – moje nejoblíbenější je Viktor a Jinx, která je prostě naprosto úžasně praštěná, kam se na ni hrabe Harley Quinn. Riot si dává záležet jak na hrách, tak v tomto případě také na seriálu. Kam až se mohl dostat Blizzard, kdyby neprahnul jen po penězích... P.S. Strašně se těším na Leonu! ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

LoLko nehraju, steampunková stylizace a sofistikovaná animace je bezpochyby uměleckej unikát, motiv třídního boje je víc než zajímavej, ale příběh je relativně monotónní až primitivní, a ten toxickej hype mi k 'Arcane' vybudoval jistou averzi, ač videoherní předloha nemá k seriálový adaptaci prakticky žádný předpoklady a predispozice, takže je nutno studio Riot pochválit za tu tvůrčí snahu...... Příště s tématikou WoWka, prosím - už jen z toho důvodu, že MOBA hry doslova žánrově vykradly Warcraft. ()

luka4615

Herní sérii League of Legends jsem viděl maximálně tak na pár vteřin z rychlíku, nicméně seriál z dílen Netflixu Arcane mě již od první minuty zcela pohltil. Jako první Vás, stejně jako mě, zaujme precizně načrtnuté steampunkové město, které je zábava společně s postavami objevovat a které ve svých obřích katedrálách či temných zákoutích skýtá nesčetné množství atypických figurek. Spolu s úžasnou animací se tedy jedná o výkladní skříň celého projektu, na níž je vskutku radost pohledět. Pomyslným pojivem je zde pak vrstevnatý propracovaný příběh, který se zejména díky skvěle napsaným postavám organicky vyvíjí a posouvá vpřed bez sebemenších zádrhelů. Ve finále tedy dostaneme výtečně vyladěnou animovanou záležitost, která má silný potenciál zaujmout i diváky hrou nepolíbené. Tohle se vážně moc povedlo, pročež už se teď nemohu dočkat další řady. Výborná práce! (Netflix) „You’re stronger than you think. And one day… this city’s gonna respect us.” ()

PauloZ

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epic! Na poli animovaných seriálů jsem neviděl asi nic lepšího. Animace neskutečně skvělá a kreativní. Každý záběr, každé políčko screenu mě absolutně bavilo a dokázalo učarovat. Voicovery postav posunují hranice daleko za veškerou konkurenci. Hlasový projev mi někdy přišel lepší než ve hraných filmech..hlavbě u Powder... like wtf. Dospělá podívaná se vším všudy.. atmosféricky napěchované k prasknutí s výborným soundtrackem... prostě blow up jak pejča :D ()

ArsenalEagle

Před rokem jsem si vychvaloval seriálové zpracování Doty, bavilo mě. Jenže následně vyrukovovalo se svým seriálem i LoLko, aniž bych to předem zaregistroval, a já jsem beze slov. Naprostá fantazie, které není co vytknout. Hru si sem tam už dekádu zahraju, ale nikdy jsem nebyl nijak zvlášť ujetej do loru. Výhodou je, že hru vlastně nemusíte vůbec znát a naplno si užijete barevnej akční punkovej nářez. Gradace příběhu je neskutečná, celá série nemá hluché místo, naopak tempo je naprosto brutální, všechny postavy mají svůj smysl, nejsou černobílé a moc baví. Zpracování je úchvatný, animace mě mega baví, akce je skvělá, nápaditá a dělá čest hře. Tady není o čem, tohle je seriál roku, bezkonkureční famózní jízda a já smekám. Arcane má naprosto všechno a ještě víc, co by si seriálový nadšenec mohl přát. Pokud by se povedlo kvalitou navázat s dalšími řadami, budu muset překopat svůj seznam oblíbených. BRAVO. ()

KiritoSenpai

Tak jako všichni fanoušci populární hry League of Legends jsem netrpělivě čekal na Arcane a čekání se vyplatilo. Příběh rozdělený na 3 akty po 3 dílech je tak akorát (narovinu, možná je to trochu málo, ale to je spíš tím, že je ten seriál prostě dobrý) a animace je skvělá a originální.  Mé doporučení? Pokud jste to neviděli, dejte si mezi akty den pauzu a nechte ty 3 díly uležet. Je to lepší, než to dát na jeden zátah. ()

LND

"You think I'm crazy? You should see my sister!" Neskutečná nálož! Říká se, že filmy a seriály na motivy her nikdy nedopadnou dobře, ale tady se ukazuje, že to jde. Arcane dokáže zaujmout už jen nevšedně detailním stylem animace a také úvodní písní Enemy od Imagine Dragons, načež příběh perfektně šlape od začátku do konce. Ze soundtracku stojí za zmínku ještě písně Playground a What Could Have Been, které tomu rovněž sedí jak... Je vidět, že se na ničem nešetřilo. Nechybí ani pověstný power of friendship flashback a dokonce ani Super Mega Death Rocket! ()

čidlo

Hru neznám ale seriál jako takový je udělaný na vysoké úrovni,bavil jsem se a u mně je to na pomezí 4/5☆a ano těším se na druhou řadu 87% ()

C0r0ner

Až taková superlativa jako ostatní bych asi nepoužíval, nejlepší seriál roku (vůbec?) to fakt není, což ještě neznamená, že by to opravdu nebyl parádní seriál, kde především !animace!, vývoj postav a nádherně nahozený steampunkový svět dělají z Arcane fakt pecku. Seriálová DotA je proti tomuto bída. 90% ()

majo0007

Je dobré vedieť, že aj v iných svetoch existuje proletársko-marxistická agitka. O tom, čo je a kde sa vzala arkana sa nedozviete ani prd. Za zmienku stojí aspoň vydarená animácia a hudba, nič iné. ()

FritoleXx

Bezkonkurenčně nejlepší herní počin na poli kinematografie. Dokonalost po stránce emocí, akce, audiovizuálu a hlavně postav, jejich vývoje a neskutečného dabingu. A to ani nejsem hráč League of Legends. Zcela zaslouženě se o tom mluví jen v superlativech a já hlavně doufám, že každý filmař, který zas bude chtít prznit nějakou herní značku svými generickými akčními zvratkami, se po tomhle chytne za hlavu a zjistí, že to jde dělat i jinak. ()

BarryLyndon

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po finále jsem maximálně nadšený! Nemyslím to zasazením, ale nějakou sociální tématikou a dilematy je tohle opravdu lvl Matrix, beze srandy... Myslím konkrétně konec předposledního nebo i posledního dílu, to bylo tak moc silný mnohovrstevnatosti i uměleckým ztvárněním. ()

Trustme

Varování: Děcka celého světa se spojila, aby nadšeně hýkala na kreslený film, který má být pro starší děcka a o jejich oblíbené multiplayer hře dětství. Tedy generační trend. A takový fenomén poslední doby - dělat kreslený filmy, kde teče krev a plyšový medvídci vybuchují. To děcka ráda. A teď si představte, že se k tomu ještě přidá žánr steampunku, anime charakteristika a osudovost hrdinů či spíše hrdinek. Kdejaká cosplayerka u toho zažívá rytmické kontrakce a ihned objednává dlouhovlasou modrou paruku, instagram je zahlcen po dlouhé době zase hubenými holkami s raketometem a sedmnáctileté matky pojmenovávají své holčičky jménem Jinx. League Of Legends je legendou a Riot Games jsou si toho vědomi, takže nechali stvořit kreslený seriál o říši a postavách jejich herního hitu. Paradoxně bude úplně ideální pokud k Arcane přistoupíte jako divák nepolíbený LoLkem. Pak oceníte vizualitu, postavičky, fantazii, animaci. Pokud jste hráč Lolka, tak se 3x ujistíte, že se opravdu díváte na něco, co má být geniální seriál o postavách z League Of Legends. Nic tomu totiž nenasvědčuje. Jen sem tam se objeví nějaký prvek. Děj je nudnější a nudnější, postavy otravné a psychologické blábolení opravdu jak z Japonska. Za chvíli nevíte už o co jde a ke všemu ne a ne si zvyknout na ten kreslený vizuál. Když jsem tento seriál zahajoval myslel jsem, že to bude v každém dílu příběh o některých hrdinech ze hry a vše se to třeba nějak epicky propojí. Ano, v duchu těch geniálních prezentačních videí, který dává Riot Games do hry. Krátké filmíky o tom jak kdo "vzniknul" a u kterých dojetím řvete a nebo řechtáte. Animáky, který mají famózní grafiku, efekty a jsou akční, emoční. Tohle je sterilní artová dlouhá ukecaná snaha udělat z akce nudné drama. ()