Série(2) / Epizody(18)

Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

Updated_Cake

Jde těžko vyjádřit slovy, co tu tvůrci stvořili. Filmových a seriálových adaptací na hry začíná být pomalu jako králíků na jaře a jedna druhou předhánějí v tom, která bude horší. To tak nějak není případ Arcane. Naopak. Hru hraji pár let, ale nikdy jsem nebyl bůh ví jakým fanouškem lore, i když některé příběhy jsem si občas přečetl. Nutno ale přiznat seriálu, co mu patří: je skvělý. Ať už to vezmeme z pohledu vyprávění příběhu, animace nebo z pohledu samotných postav, či hudby, seriál je dotažený do konce a podle reakcí nadchne i člověka, který nemá s League of Legends nic společného. Jako třešničku na dortu studio přidává český dabing, který se jednoznačně povedl a je propracovaný. Dovedl bych si do budoucna představit například integraci překladu i do samotných textů ve snímcích seriálu (protože to je tak nějak to, o co se pokouší i hra) nebo méně zmatečných událostí, jako byly v 8. epizodě. Ale to jsou všechno spíše drobnosti, které se dají najít na jakémkoliv seriálu nebo filmu. Nejvíc mi asi přirostl k srdci příběh Viktora, který, předpokládám, se bude vyvíjet v 2. sérii. Autoři se zde nebáli zabíjet oblíbené postavy, nebáli se mít otevřený konec u nového seriálu v 1. sérii a nebáli se propojit steampunk s tak riskantním příběhem a hudbou. Velmi dobře zpracováno, vyhlížím 2. sérii :) ()

Slash_Flash

Ok. Arcane je totální kalibr. Osobně jsem LoL nikdy nehrál a vlastně do doby zhlédnutí seriálu o něm nevěděl ani prd. A proto jsem od seriálu ani moc nečekal. Čekal jsem, že mě to obejde a budu z toho mít stejně hovno. Ale právě že vědět o LoLku úplný minimum je ještě lepší. Nevěděl jsem o těchto postavách vůbec nic a tak jsem o nich chtěl zjistit všechno. Vizuální stránka je astronomicky nádherná. I bez zvuku by sis to užil. Ikdyž vlastně hovno, neužil. Protože ten soundtrack je brutální kalba. Scéna s Jinx a Ekkem na mostě mi odpálila prdel. A to nemluvě o tom jak seroš našel koule být temný, depresivní, filosofický, politický a dosti dospělý. Určitě jeden z nejlepších seriálů za posledních pár let. ()

petopetovic

Přiznám se za dávných časů jsem holdoval hře, která se zve LoLko, ale je tomu jak uvádím již dávno. Šanci jsem tomu dal, jelikož mne ve velkém oslovil trailer, a ne opravdu toho nelituji ba naopak chci více a proto mne těší oznámení druhé sezony. Seriál si diváka získá nejen svým krásným a podmanivým vizualem, ale také hudbou, která nádherně vykresluje atmosféru. Závěrem řečeno dejte tomuto skvostu šanci zajisté nebudete litovat. ()

Magnomous

Doslova umelecke dielo. Kazdy kto videl videa od Riot Games musel cakat, ze tento serial bude nieco extra, ale toto prekonalo ocakavania hadam kazdeho. Ako hovori LoL komunita uz niekolko rokov -- zahodte tu odpadovu hru a venujte sa len kinematografii. Je mi zahadou ako niekto moze byt schopny dat tomuto cokolvek menej nez 5*. ()

Amberjack

Devět epizod je na první sérii málo. Ten přehnanej tlak, aby se seriál hýbal směrem dopředu vrší jeden dramatickej moment za druhym takovym způsobem, že nakonec některé z nich úplně zbytečně zaniknou, splynou a rozpustí se ve zbytku jinak velmi dobré kyseliny. Škoda. Hvězdička dolů taky za ten nechutnej počet mužatek. Výborná a zajímavá postava je naopak Powder a k zahození z hlediska příběhu není ani strážkyně pořádku Caitlyn. Ale tyhle správně feministicky "silný a nezávislý" ženy jsou snad ty nejnudnější a nejprovařenější archetypy postav, který si lze představit. To snad normálním holkám nemůže imponovat. Nebo se pletu? Seriál každopádně vytvořila parta bílých mužů. O jejich heterosexualitě sice trochu pochybuju, ale i tak...feministky, jděte se bodnout!:-) ()

roflmao

Krome toho, ze si me Vi totalne omotala kolem prstu, si me omotala tahle epicka show. O to vic, ze jsem na to narazil uplne random. Jeden z nejlepsich pocinu tohoto tisicileti. ()

Natt

Silna vec. Act 1 a 2 vysoka kvalita az v trojke trocha zvolnime, aby aj hraci LoL mali svoj "action time" , ale potom pride zaver ktory vystreli Act 3 a aj cely Arcane tam kam patri ..na vrchol. Ozaj palec "nahoru" ()

MichalZL

Aby som pridal niečo, čo ešte (možno) nikto nespomenul, Jinx je naozaj perfektná. Charakterovo dáva na psychopata dokonalý zmysel, prakticky pri každej jej scéne som mal zimomriavky a hlavne kombinácia voice actingu a úžasnej vizualizácie jej šialenstva necháva Harley Quinn ďaleko za sebou ( a to Harley zbožňujem). Okrem toho už len súhlas so všetkým, čo sa na Arcane chváli. 100% ()

davesvo

Nic lepšího jsem za poslední dobu neviděl.. Vše perfektní, až na občasné hluché a zdlouhavé místa. Ty ale dokážou s lehkostí překonat velkolepé a emotivní scény. O vizuálu, hudbě, střihu, dabingu a já nevím čeho ještě ani nemluvě.. Je to must see .. 10/10 ()

Buxo

Energický sountrack od Imagine Dragons (Enemy) je úžasným vystihnutím atmosféry a dejového vývoja v seriály. Postavy sú veľmi dobre charakterovo vykreslené a dej nás uvádza do dvoch prostredí, ktoré sa od seba značne líšia ale zároveň sú jedným celkom, prirovnal by som ich možno k Ankh-morporku kde je mesto tiež rozdelené na 2 sociálne skupiny. Príbeh nám ukazuje život chudobnej a chorej vrstvy a dáva ju do protikladu s učenou a bohatou spoločnosťou. Zápletka a celý dej sa mi osobne páčil pre ich prepracovanosť a prechody medzi spoločenskými situáciami na oboch stranách. ()

Raichu.Cz

Riot už od začátku své kariéry umí dělat skvělé příběhy šampionů, nyní byl na řadě Seriál a otázka je, vyplatilo se to? Moje odpověď: ROZHODNĚ ANO! Příběh je zde perfektně ukázán. Grafika je zcela boží, zcela nový styl jako měl legendarní animovaný SpiderMan Paralelní světy, Postavy velmi perfektně představené a tak též schopnosti které ze hry známe. Dabing naprosto perfektní. Hudba zcela originální. Rozhodně si seriál zaslouží místo do mé sbírky. Za mě 100% ()

lexmark

Dobrý seriál se pozná podle toho, jak na něj nemohu přestat myslet i po shlédnutí posledního dílu. Arcane má naprosto úžasné charaktery, kde sice jinx a silco vyčnívali ale jinak byli skvělý všechny. Jináč neznalost LOL je naopak výhodou, páč jsem neměl ani tušení jak se budou postavy vyvíjet o to lepší zážitek jsem měl. Konečně průlomové anime. ()

Ohybac

Zábavná podívaná pro hráče i nehráče s líbivou animací, jakou ve hrách nemusím, ale seriálu sluší. Zápletka je snadno stravitelná, ale některé vedlejší postavy jsou trošku ploché. Naopak hlavní postavy se rychle komplikují a rýsuje se zajímavá podívaná. Celkový dojem kazí jen zbytečně používaní Imagine Dragons, jejichž chorálovité křeče jsem považoval za relikt roku 2014. ()

ZaraCON

Jednoduše úžasné... 1. série je rozdělena na 3 období v průběhu let a závěr byl naprosto epický! Opravdu skvělé ztvárnění postav, které znáte již řadu let z League of Legends. ()

colis

Něco málo v LoLku nahráno mám, takže mě přirozeně tento seriál táhnul. Zkouknul jsem asi první dvě minuty a zase to vypnul. Nicméně dal jsem tomu druhou šanci a rozhodně nelituji. Animace brutální, postavy skvěle napsané a celé to dává smysl. Pecka a už vyhlížím druhou sérii. ()

Osemhodin

Pre mňa je toto najlepší počin tohto roku. Taký audiovizuál, atmosféru a emócie som už dlho nezažil. Fakt to za to stojí bežte do toho. 100 %. ()

gyna

Nejsem fanoušek tohodle žánru a celkově. Obával jsem se na to vůbec podívat, chvíli jsem věděl i proč, ale po prvním díle mě to vtáhlo. A můžu jen říci, top nejlepší seriál za mě 👍 ()

4EverCinema

Toto je konečně ono.  Po 6 milionech letech jsme dokázali něco neuvěřitelného. 3D Animace konečně překonala klasickou metodu a je krásná a úžasná. Hudba je na špici a stejně tak VoiceOver. 1. řadu jsem zhltnul a čekám na 2. s velkým očekáváním. Příběh je chytrý a strhující a scénář dynamický. Nevím co více bysme už mohli chtít. Tady se Netflix po dlouhé době trefil a já smekám. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

30.12.2021

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)