Reklama

Reklama

They/Them

  • USA Whistler Camp (pracovní název)
Trailer 2

Táborníci v konverzním táboře pro LGBTQ+ snášejí znepokojivé psychologické techniky, zatímco je kemp pronásledován tajemným vrahem. (mikki089)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (28)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Dělal jsem si naděje, že aktuální černou barvu tu zapříčinil nájezd konzervativních frustrátů, ale ono je to bohužel opravdu úplně na hovno. Jako slasher zcela neuspokojivé (ani bych to slasherem nenazýval, kdyby se to tak samo neprezentovalo), jako film zpracovávající potenciálně seriózní téma hrůzných pánbíčkářských konverzních kempů nevyužité. Že je cast LGBTQ+ inkluzivní je sice fajn, ale komunitě to dělá spíš medvědí službu, než cokoli jiného, protože sympatie nikdo z nich - možná s lehkou výjimkou hlavní osoby - nevyvolá. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Whistler Camp je miestom, kam prichádzajú tínedžeri, ktorí majú problém so svojou sexualitou. Prísny majitel Owen Whistler používa striktné praktiky, ktoré im majú pomôcť zaradiť sa do normálneho života a zistiť, kým vlastne sú. Najnovší turnus štrnástich tínedžerov ale neprišiel samotný. Spolu s nimi sa dostavil maskovaný vrah, ktorý je pripravený zabíjať. - Čakal som, že to hodnotenia na IMDb bude súvisieť s LGBT tematikou, ale ono je to strašne zlý film. A ešte horší slasher, za ktorý sa to pred releasom snažilo vydávať. Takmer hodinu sa tu čaká na nejakú akciu, a keď už k nej príde, tak vraždy za nič nestoja a odohrávajú sa mimo kameru. A tú krv urobenú z temperiek z Walmartu alebo Targetu radšej ani nebudem komentovať. Dúfal som, že tu nájdem aspoň niečo zaujímavé, ale nový úvodný klip od BlumHouse ma bavil viac, ako celý film. Jason Blum by sa mal pozrieť na to, s akými problémami sa momentálne potýka Netflix a dobre si rozmyslieť, či sa oplatí investovať čas a peniaze do týchto woke nezmyslov. Radšej som si mal zopakovať The Burning alebo Sleepaway Camp, na ktorý sa toto vlastne snažilo hrať, ale vôbec to nevyšlo. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Naprosto chápu, jak Logan ukecal producenty, aby mu na Tehy/Them dali peníze. Nápad s převýchovným táborem zlatý a spojení se slasherem (i vzhledem k užít kempu) pro potřeby žánru vlastně ideální. Že mají hlavní postavy orientaci takovou či makovou vedlejší. Že většina nepůsobí moc sympaticky, protože jim scénář nepředepíše nic, čím by si diváka získaly, je už skutečný problém. Podobně jako samotný základ. Logan totiž udělal z pozice scenáristy něco, čím si podřízl větev. Bez přehánění měl dobrý high koncept, který narušuje klasické slasher schéma. Jenže se ho drží tak důsledně (respektive hraje bez faulů), že nejenže první mord de facto odhaluje identitu vraha, ale hned druhý (na který se navíc čeká hodinu) prozradí i jeho motivaci. Je to zajímavá patová situaci, kdy na jedné straně naprosto rozumím tomu, co Logana pohánělo a proč si zvolil postupy, jaké zvolil a současně vlastně neměl být tak důsledný, aby měl v ruce aspoň nějaké karty. A protože i gore je podvyživené, z výsledku si nakonec odnášíme jen scénu na střelnici, která má přesně onen druh tenze, jaký je třeba, a perfektně creepy Bacona. To je vzhledem k potenciálu, jaký They/Them mělo, hrozně málo. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

V konverzním letním táboře, kterému šéfuje sadistický Kevin Bacon, loví LGBTQ+ táborníci a tábornice zásadně bobříky heterosexuality. A mimoděk tady řádí i maskovaný zabiják se sekerou. Předně je dobré vědět, že hororový subžánr slasher zde nesehrává primární roli, jak se před zhlédnutím filmu může na první pohled jevit. Dokonce v tom utvrzuje hned úvodní scéna, kdy je v noci na silnici (bez detailního záběru) rozsekána postarší řidička. A později se dozvíme, o koho se jednalo. Jenže pak na dlouhou dobu opustíme vraždění. Berme tedy slasher jako doplněk k dějství. V nastalé hodině táborníky i diváky uvítá s milým úsměvem na tváři Kevin Bacon (film si i produkoval), který je sice zpočátku k účastníkům tábora relativně milý a přívětivý, ale to trvá jen do doby, než bude chtít po jednom transsexuálním táborníkovi zabití starého loveckého psa. Milovníci chundelatých němých tváří zažijí krušnou chvilku a na výraz soucitu se zvířátkem sáhnou po šroubováku, kterým si vydloubnou bulvy. Pochopitelně všem obezřetným divákům okamžitě docvakne, že oddílový vedoucí Bacon zcela nenávidí sexuální menšiny a dělá vše pro to, aby je předělal. A od tohoto zjištění se odvíjí i zbytek filmu. K ruce má spolupracovníky, o kterých je přesvědčen, že je z jejich chorobné orientace již dávno vyléčil, ale jak se sami přesvědčíme, není tomu tak. Sarah (Hayley Griffith) vyjede sexuálně po lesbičce Kim (Anna Lore), sadisticky disponovaný Zane (Boone Platt) když se chce se Sarah v posteli vzrušit, tak musí mít na displeji mobilu fotku muže. A to nás ještě čeká lechtivá ženská scéna orálního sexu na mole a také trochu ostřejší mužské sexuální dovádění. Takže horor se vrátí do hry až mnohem později. Několik účastníků se nedožije konce, sekera v akci a odhalení, kdo je pod maskou. A závěrečné vysvětlení, proč maskovaný zabiják zabíjel, mělo své logické důvody. John Logan má na svém kontě celou řadu scénářů a tentokrát si naplnil i ambici režírovat nějaký ten film. Než aby stereotypně vrhl na scénu dalšího maskovaného zabijáka, vydal se poměrně jinou cestou. Originální náhled, Kevin Bacon, zapomenutá hvězdička dětských dramat Anna Chlumsky, vražedná nálada a pěkné letní rozjímání na obávaném táboře. 10/10 ()

tron 

všechny recenze uživatele

Videl som trailer a tešil som sa na horor. Lenže ono to horor nie je. Aspoň nie väčšinu minutáže. Je to nudné čudo, ktoré vlastne ani nevie, čím chce byť. Rád som videl Kevina Bacona po 42 (!) rokoch opäť v letnom tábore, ale inak tento film obsahuje už len minimum ďalších plusov (celkom pekné jazero). Pôsobí dojmom, že sami tvorcovia nevedeli, čo vlastne chcú a až na konci natáčania im napadlo, že by z toho azda mohli urobiť camp slasher. Podľa toho to žiaľ aj vyzerá. Režisérsky debut si tu odbavil John Logan, inak scenárista Gladiátora a Votrelca: Covenant. Ak má niekto problém s LGBTQ+, tak má problém v prvom rade sám so sebou a so svojou sexualitou, má zlý a smutný život a namiesto toho, aby si ho vylepšil, sa stará do problémov, do ktorých mu nič nie je (nejeden raz sa stáva, že tí, čo nenávidia gayov, sú sami utajení gayovia). To ale nič nemení na fakte, že They/Them je fakt veľmi slabý film a ešte slabší horor. ()

Galerie (6)

Související novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Reklama

Reklama