poster

Don't Think Twice

Komedie

USA, 2016, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • P1tr
  ****

  Don't Think Twice - aneb opravdul jsem nemusel přemýšlet dvakrát abych věděl, že jde o dobrý film. Tvůrce nám přichystal velice upřímnou a přesnou reprezentaci komediálního prostředí, ve kterém jsou lidé sice přáteli, ale ve skrytu duše spolu přesto soupeří o místo na výsluní. Jelikož se snímek zabývá komedií, nabízí převážně odlehčenou atmosféru napchanou spoustou kvalitních vtipů, ale nebrání se ani vážnější poloze a ve správných chvílích dokáže přitvrdit a dokonce i dojmout. Jde o povedeně zpracovaný příběh touhy po slávě a jejího vlivu na přátelství, který funguje na jedničku a sympaticky čerpá z reálií komediální scény, což mu dodáva na přesvědčivosti a zasvěceným udělá radost mnoho narážek na reálnou komediální scénu.(14.3.2018)

 • kaylin
  ****

  Tohle je přesně to, co si představuji od nezávislých komedií, které jsou zábavné i vážné. Herci jsou zde naprosto skvělí v tom, že sem tam máte pocit, že prostě improvizovali, stejně jako improvizují ve svém divadelním představení. Je to zábavné, je to dojemné, je to lidsky silné, ale není to ani chvíli vlezlé.(25.11.2016)

 • malylada
  ****

  Šestice komiků, přátel účinkují v komuně a touží se dostat na herecké výsluní v televizním pořadu improvizátorů. Výborně vystavěný scénář, až s lehkostí postavené drama o postupném hroucení přátelství. Každý svého snu nedosáhne, někteří cítí hořkost, jiní stud. Klobouk dolů před herci, kteří jsou v improvizacích skvěli. Nikdy nedojde k úplnému vyhrocení a emočně film tolik nezasáhne, nicméně to pohodové plynutí mi zcela vyhovovalo. Melancholie z filmu jen čiší.......8/10(28.4.2017)

 • Fifer
  ***

  Nejvíc mě asi bavili herci a ten jednoduchý příběh o partě přátel - takže vlastně to, co nebyla improvizace, ale tradičně sepsaný scénář. Můj velký problém se jmenuje: improvizační divadlo. Nikdy jsem to úplně nechápal. Vžycky tak jako ocením snahu a obdivuju tu pohotovost, ale zároveň vidím, jak je to průměrný oproti tomu, když si tu scénku fakt napíšeš a přichystáš. Nevím, zda scénky z tohoto filmu byly improvizace či napsané, ale věřil bych tomu, že to byla spíš improvizace, protože byly průměrné. Jak píše MMR: sem tam vtip, sem tam trapnost. Improvizace asi není nic pro mě.(6.1.2018)

 • Alex126
  ****

  ,,Is anyone having a particularly hard day?'' ptá se Gil Jacobs. Pokud ano, film stojí za zhlédnutí. Nedokonalé herecké výkony jsou kompenzovány nejen hrou v hře, čímž se stávají takřka nepostřehnutelnými, ale především myšlenkou filmu. Don't think twice. Je Vám blízký overthinking? ,,Don't think twice and always say yes.'' Každý z nás někdy potřebuje svěží vítr myšlenek a to tento snímek dokáže navodit. Neodejdete z něj s pocitem, že máte schopnosti superhrdiny jako od Marvelu ani nebudete přemýšlet o smyslu byti jako u Mijazakiho. S čím však odejdete je úsměv na tváři a pocit, že i přes problémy, které všichni máme, bychom se měli podívat kupředu, usmát se a říct si ,,don't think twice''. 80%(17.11.2016)

 • - Hlavní herecká skupina Komuna strávila dva týdny zkušebními improvizačními vystoupeními před živým publikem. Záběry z těchto vystoupení byly poté použity ve filmu. (Dr Lizal)

 • - Americký filmový kritik Chase Whale umístil tento snímek do žebříčku TOP 10 filmů roku 2016. (Dr Lizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace