Bolek a Lolek na Divokém západě

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Polsko, 1986, 69 min

Stanislaw Dülz

Andrzej Orzechowski

O čosi lepšie ako o 9 rokov starší film Velké putování Bolka a Lolka. Animácia je vtipnejšia, aj hudba lepšia. Inak je to v mnohom podobné - nesúvislý príbeh plný všakovakých dobrodružstiev a s početnými pesničkami. Inak je super, že v slovenskom dabingu z roku 1988 počuť v roliach chlapcov chlapčenských (teda nie dievčenských) dabérov.(18.11.2016)

Tenhle film mám ze všech s těmi dvěma malými pagátly nejradši. Hádejte proč ;-)(15.5.2003)

Historky z Divokého západu mám hodne rád. Prakticky v hoci akej podobe. Takže som sa tam nakukol aj s animovanou dvojicou Lolek a Bolek. Títo dva malí poľskí teploškovia sa tam vydali v roku 1986 v celovečernom snímku "Bolek i Lolek na dzikim Zachodzie". Zažili tam pravé kinder westernové dobrodružstvo. Museli čeliť obávanému banditovi a pištoľníkovi, ktorý si hovorí Jimmy Pif-Paf. No dali si s ním rady. Je to zrejme ich najzaujímavejší a najzábavnejší príbeh. ***(21.11.2017)

Bolek a Lolek - asi nejlepší polský vývozná artikl vůbec. Kdyby se do čela Polska dostali místo těch dvou blonďatých parchantů Kaczynských tihle dva, vypadal by náš severovýchodní soused rozhodně daleko přijatelněji.(19.2.2007)

60%(6.10.2007)

V roku 1963 ich vymyslel Wladyslaw Nehrebecki. Lolek a Bolek boli premietaní vo všetkých štátoch sveta ( od USA po Austráliu ) a zožali fantastickú popularitu. Okrem množstva krátkych rozprávok, boli natočené celovečerné filmy ( ako prvý bol Veľké putovanie Bolka a Lolka - 1977 ), druhý a tretí bol spracovaný z krátkometrážnych rozprávok, no azda najznámejší je Bolek a Lolek na Divokom Západe z roku 1972, obohatený novými dotáčkami a spracovaný do terajšej podoby z roku 1986. Jedno je však isté, Lolek a Bolek patria k fenoménom, ku ktorým sa vždy radi vraciame.(14.4.2007)

SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 21.4.2014, réžia slovenského znenia (SPF 1988) = MIROSLAV HORŇÁK (5.4.2014)(21.4.2014)

• ARI50

Kovbojové v akci.(25.9.2018)

• moviesfan

Žádný zázrak, ale pro děti skvělý a zábavný. Nejsem si jist, jestli bych se znovu bavil. Hodnocení: 45%(12.8.2008)

Asi som pri tom jedol chlieb s maslom a paradajkou.(30.11.2015)

Poctivý limonádnický western pro nejmenší v zábavném, úsporně kresleném provedení se skvělou ♫ hudbou Tadeusze Kocyby.(10.3.2012)

Sedmidílný film s Bolkem a Lolkem na divokém západě, kde neustále pořád dokola honí Jimmyho Pif Paf a pomáhají tak zestárlému šerifovi v jeho práci. Jenže Jimmy je starý mazák a vždy se mu podaří dostat se z vězení a zase okrádat dostavníky nebo vykrádat banky. Místy opravdu velmi zábavná komedie, výborné gagy i neškodně nenáročná animace, žádné dialogy, jen smích. Hudba: Tadeusz Kocyba(10.6.2017)

Můj poměrně oblíbený "díl" se série s Bolkem a Lolkem. Jen si nějak pořád nejsem ani po těch letech schopen zapomatovat, který je který.(5.2.2013)

• willis

Zbytečné dialogové dotáčky a příšerný dabing... Infantilní žvanění a kvůli tomu i viditelně doplněné nové scény sráží tenhle "film" pod úroveň němého seriálu.(2.1.2011)

• tyna97

Ten dabing se mi prostě vůbec nelíbí..(29.6.2014)

Lepší než všechny série. Nevím, jestli bych se teď bavil stejně dobře, ale tenkrát jsem na tom jako malý byl v kině a byla to bomba :-)(26.4.2009)

Roztomilá, čistě dětská podívaná. Docela mě to jako dítě bavilo, a moji bráškové kteří jsou ještě malý, to také mají rádi. Takže i když to není zrovna nejoriginálnější, tak na tom něco bude.(10.12.2011)

• Neklan006

mluvící Bolek a Lolek to neni vono....(5.7.2014)

Film je lepsi nez serial.(15.9.2006)