Reklama

Reklama

Velké putování Bolka a Lolka

  • Česko Bolek a Lolek: Velké putování (více)

Obsahy(1)

Anglický milionář Philease Fogg po sobě zanechal závěť, v níž odkázal celý majetek statečnému cestovateli, který dokáže objet celý svět za pouhých osmdesát dní. Jestliže se nikdo takový nenajde, majetek připadne zákonným dědicům. Ti si jsou jisti, že tento výstřelek starého pána nijak neohrozí jejich právo na dědictví, protože do podobného dobrodružství by se pustil jen blázen. Nepříjemně je proto zaskočí, když se jednoho dne objeví dva proslulí cestovatelé - Bolek a Lolek, které milionářova výzva doslova nadchla. Jenže pozůstalí nechtějí o pohádkový majetek přijít, a tak pověří sluhu Jeremiáše, aby se jim pokusil zabránit v cestě všemi možnými i nemožnými prostředky. Jeremiáš jim proto klade do cesty nejrůznější překážky a nástrahy, avšak na chytré kluky si nikdo hned tak nepřijde. Když se jim potopí loď, doplují do Afriky v sudu, když je uvězní loupežník, uprchnou na létajícím koberci, když uváznou v tibetském klášteře, uletí s pomocí papírového draka rovnou do Japonska, kde se připletou k natáčení nového filmu o Godzille. Ale to největší dobrodružství i překvapení je ještě čeká - a nejen je... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Pro mě jednoznačná klasika! Pohádka, kterou jsem jako dítě viděla snad 50x... Bolek, Lolek a Jeremiáš na cestě pralesem, náboženským Tibetem, nebezpečnými americkými prériemi, házejícím vlakem do Nového Jorku, ponorkou... Ani nevíte, jak jsem se po zhlédnutí tohohle filmečku přála podívat do Polynésie!:-) ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Som netušil, že bolko-lolkovská filmová tvorba bola určená pre deťúrence do 7 rokov. Nad túto hranicu totiž vďaka naivnému scenáru, trápnym situačným gegom a dialógom hrozí menšia psychická újma. Škoda, nehovoriace duo bolo lepšie. Animácia je veľmi jednoduchá, sic neurazí, ale západnej (vlastne i východnej) produkcii tej doby konkuruje iba veľmi ťažko. Ale tak, za početné dobrodružstvá a sympatické duo, známe z mnohých iných projektov, si tie slabšie 3 hviezdy asi zaslúži. ()

Reklama

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Polská tvorba mě nikdy neuchvátila a ani u němých Večerníčků s Bolkem a Lolkem tomu nebylo jinak. Tenhle celovečerní film je jediná výjimka, u které jsem se vždycky dobře bavil. Je to celkem nápadité a originální, vtipné, chytlavá závěrečná znělka a na svou dobu a zemi původu povedená animace. K všeobecné oblíbenosti jistě přispěl i kvalitní český dabing. 80% ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

KULT! aneb jeden z nejzábavnějších filmů mého dětství. Seriál mě nikdy moc nebral a duo B&L bych s radostí pověsila na futro za kulky i zde - ale jinak... Skvost, který si zaslouží archivovat v muzeu pro další generace malých parchantů, aby po všech těch animovaných trapárnách dneška věděly, jak že vlastně kdysi vypadal takový vkusně vtipný animák. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Pridanie hlasu umožnilo ubrať dynamickej výtvarnej zložke a vytvoriť celovečerný film, no na druhej strane krátke nemé desaťminútkovky dvojice chlapcov ma oslovili viac. Jeremiáš Picbery mal sťažovať cestu okolo sveta dokiaľ sa dalo a nie tak trápne na konci vymäknúť. Inak slušný kult z detstva, ktorý sa dá pozrieť i po rokoch. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama