Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • mchnk
  ****

  "Tady nerozhoduje zdravý rozum, tady rozhodujem ja...!" Vynikající Jiří Sovák a jeho slovenčina v doprovodu dalších českých kolegů, kterým jazyk bratrský také velmi sluší, je jedním z perfektních okořenění filmu. Sovákův opilecký monolog ve vinném baru je přímo fantastický. Súdruh Javorník ponořený do kapaliny budovatelské byrokracie je nadlehčován protekční silou, podpořenou cizím peřím, které také skvěle nadnáší. To vše se rovná síle byrokratické kapaliny, kterou súdruh Javorský vytlačí zpět. Zapojen do funkcionářského kolovrátku, stává se z ustrašeného človíčka sebevědomí člověk s mocí. Jak jí využít ? Mít pořád hlavu nad vodou. I tam, kde se nenamočíš. Skvělá satirická komedie s krásně sedící hudbou Svetozára Stračiny a díky přítomným, krásným slečnám i perfektní šedesátkovou atmosférou.(27.10.2014)

 • Flego
  ****

  Lettrichov film je ostrou satirou na protekcionizmus a karierizmus. V danej dobe odvážny počin sa mohol realizovať jedine vďaka uvoľnenejšej atmosfére v spoločnosti. Zábavné až grotesktné scény sú skôr smiechom cez slzy.(10.10.2010)

 • vypravěč
  ***

  Hlavním záporem tohoto satirického pokusu je jeho tichost. Tuto kvalitu zpravidla ve filmech oceňuji, ale v satiře je zcela nefunkční, protože se zde proměňuje v krotkost. Tichem se začíná, šepotem, snem, a končí se mdlou, předvídanou pointou – poté, co jsme byli provedeni mátožně snímaným lidovědemokratickým universem. Celý děj nasákl nesmělostí hlavní postavy: tam, kde by se více hodila prudká grimasa, zachvěl se slabě její stín, i výkřiky zněly přidušeně a smálo se jen šeptem; ba i Menšíkův zpěv byl jen svou vlastní ozvěnou. Nevýraznost postihla nejen výraz, ale i děj, a dokonce i herectví mistrů, z nichž ti čeští (Sovák, Zázvorková, Filipovský, Menšík) hráli své role slovensky (i to mělo patrně svůj podíl). Přesto se na několika místech ta šeď několikrát protrhla a uskutečněný gag či jen hříčka celek projasnily.(14.1.2010)

 • Dale
  ****

  Divím sa, že táto trefná satira na to, ako to fungovalo za socializmu, neskončila v trezore. Aj keď dnes to je v mnohých prípadoch podobné...(29.6.2011)

 • Martin741
  **

  Dost slaba ceskoslovenska komedia, Lettrichovi komedie velmi nesli, skor detektivky /Smrt prichadza v dazdi - Vrah zo zahrobia a Volanie Demonov/. Humor sa jaxi kamsi vytratil : 30 %(17.9.2016)

 • rudeboy
  **

  Panoptikum výborných hercov, len tej komickosti a zábavných situácii je tu akosi žalostne málo. Pár nápadov tu je, ale akosi by sa žiadalo trochu to dotiahnuť...(28.2.2011)

 • sator
  ***

  Sovák ,Menšík,Filipovský bohužel nemají co hrát...(13.4.2009)

 • majo25
  **

  Nevtipná komédia v podaní slovenských a českých komikov. Bohužiaľ, práve kvôli tým českým (okrem Sováka) to hlavne celé padá. Zápletka o protekcii a intrigách síce funguje, ale to je tak všetko. Ináč nechápem, ako mohol scenárista do filmu "prepašovať" také čechizmy ako sú fantastičné či z letišťa.(10.2.2015)

 • klúčik
  **

  Na tento druch komédie nemám náladu súdruhovia!!!!!30%.(10.10.2010)

 • kebom
  ****

  Film je naozaj súdobý, ale dodnes dokáže svojim humorom niečo povedať. Komunálna satira v podobe hereckých hviezd nabrala iný rozmer, škoda preškoda tej nepodarenej slovenčiny v podaní napr. S. Zázvorkovej alebo F. Filipovského.(29.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace