Jak si opatřit hodné dítě

How to Obtain a Good Child

(festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Československo, 1965, 10 min

Miloš Macourek

Jiří Šafář

Ivan Vyskočil

Doporučiji spatřiti před pořízením prvního potomka.(28.12.2015)

Proti hře na Titanik a Viléma Tella byla naše hra na hovnocuc vcelku žabařina.(16.11.2018)

-4* 50let starý kousek, ale možná aktuálnější než dřív. Hodné děti už prostě nejsou na skladě. Stále shlédnutelné na YouTube. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](29.12.2015)

Hodné dítko ani omylem.¬         Výtvarník a animátor Krátkého filmu Praha S. Látal spolu s výraznou osobností české divadelní a umělecké scény I. Vyskočilem vytvořili za podpory dalších pracovníků v roce 1965 pozoru hodné malé dílko, desetiminutý animovaný snímek o potížích s moderním dítětem, s lehkým přesahem i do politické oblasti ne pouze tehdejší, ale vůbec každé technokracie bez ohledu na společenské uspořádání.¬                 Vzniklo dílko lehké, úsměvné, zábavné, milé, zároveň ne plytké, sdělující. Hanbím se za to, že pod vlivem špatného rozpoložení a přehnané a nevhodné kritičnosti směřující k obsahu nadělil jsem onomu po prvním shlédnutí před nějakým časem pouhé dvě *. Dnes tedy tento svůj omyl napravuji.(20.8.2018)

Na skvělou osvětově výchovnou přednášku Ivana Vyskočila s nezaměnitelným "rukopisem" Miloše Macourka se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=lExYINZeJxw(6.2.2015)

Naprosto famózní komentář Ivana Vyskočila. Jeho dikce je neopakovatelná. Animace se mi také líbila. Vše spolu dohromady úžasně ladí.(8.11.2014)