Americká výprava

• Brazílie O Hóspede Americano (více)

Epizody(4)

Seriál sleduje bývalého prezidenta USA Teddyho Roosevelta, který se společně se svým synem a brazilským průzkumníkem vydal na dobrodružnou výpravu s cílem probádat neznámá území a setkat se tváří v tvář s domorodci z brazilské Amazonie. (HBO Max)

yvona

Pokud nejsou peníze, schopnosti ani znalost faktů, je nad lepší se do podobných projektů ani nepouštět. Scénář je děravý jak síto, nelogický a  postrádající snad vše, co scénář dělá dobrým. To byla tedy výprava, ze které se dobrodruzi vrátili parníkem. ()

p.a.douch

Tato série mi umožnila blíže se seznámit s osobou prezidenta Theodora Roosevelta a jeho pozdějším životem. Expedice Roosevelt-Rondon je zpracována sice okleštěně, ale všechny důležité události jsou zachyceny. Já jsem byl zkrátka s tímto dílem spokojen. Je zřejmé, že vytvořit dílo podle reality, nebylo v možnostech brazilské produkce, ale jak jsem uvedl jsem rád alespoň za tuto sérii. Podle mě dobrá práce. Blíže se můžete seznámit s Expedicí Roosevelt-Rondon zde. ()

• Součástí „Expedice Roosevelt–Rondon“ byl i cestovatel českého původu Anthony Fiala. Ten se ovšem nezúčastnil hlavní výpravy na Rio da Dúvida (dnes Rio Roosevelt), ale byl pověřen Cândido Mariano de Silva Rondonem a oddělil se od hlavní výpravy a s poručíkem brazilské armády Alcidesem Lauriodóem pokračovat po řece Rio Papagaio. (p.a.douch)